Co je to?
Definice výrazu, termínu Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Co je to Editace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Editace

Editace (termín odvozený z anglického "edit") je spojený především s prostředím počítačů a internetu. Editovat znamená vkládat, měnit nebo upravovat nějaký (datový) obsah. Měnit nebo přidávat můžeme text nebo obrázky či zvuky na webové stránce, v textovém nebo jiném souboru a podobně.


Co je to Editace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Editace patří do kategorie Počítače

Klíčová slova: co znamená, odborné názvosloví, pojem, přesný výraz, Editace, popis, co je to Editace?, význam slova, definice, definice pojmu, Počítače, co to je, slovník, formulace, Počítače, wiki, vysvětlení, odborný výraz


Pojem Editace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Editace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Editace nebo editování (z anglického edit) je aktivita při použití počítače: Jde o proces měnění datového obsahu. Uživatel, který editaci provádí, pak může být označen za editora. Přidávaný obsah bývá buď nový, výtvorem editora, nebo může jít o kopii obsahu přeneseného odjinud. Nejedná se pouze o psaní textu, přidávání nového, ale i o použití dosavadního, tedy i již existujících dat. Podle schopností příslušného software lze měnit i obrázky, zvukové záznamy a i aktuální obsah samotný, nebo i jeho vlastnosti, například jeho formátování a metadata.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít pojem Editace ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Editace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Editace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Editace ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Editace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Editace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Editace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Editace? resp. co je to Editace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Editace, odpověď na dotaz co je to Editace?. Víte např. kdo to je Dalajláma? Znáte a víte kdo je Sandman? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Editace i v jiných kategoriích (než Počítače). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.