Co je to?
Výraz, termín, definice slova Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Co je to Editace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Editace?

Editace (termín odvozený z anglického "edit") je spojený především s prostředím počítačů a internetu. Editovat znamená vkládat, měnit nebo upravovat nějaký (datový) obsah. Měnit nebo přidávat můžeme text nebo obrázky či zvuky na webové stránce, v textovém nebo jiném souboru a podobně.


Co je to Editace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Editace můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Editace je v kategorii počítače

Klíčová slova: wiki, pojem, slovo, Editace, vysvětlení, co znamená, přesný význam, názvosloví, co je to Editace?, slovník, počítače, terminologie, informace, synonymum, formulace, termín, heslo, co to je


Pojem Editace je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Editace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Editace nebo editování (z anglického edit) je aktivita při použití počítače: Jde o proces měnění datového obsahu. Uživatel, který editaci provádí, pak může být označen za editora. Přidávaný obsah bývá buď nový, výtvorem editora, nebo může jít o kopii obsahu přeneseného odjinud. Nejedná se pouze o psaní textu, přidávání nového, ale i o použití dosavadního, tedy i již existujících dat. Podle schopností příslušného software lze měnit i obrázky, zvukové záznamy a i aktuální obsah samotný, nebo i jeho vlastnosti, například jeho formátování a metadata.

Další informační zdroje o slovu Editace

Hledat videa s názvem Editace na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Editace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Editace ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Editace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Editace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Editace na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Editace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Editace? resp. co se skrývá pod slovem Editace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Editace, odpověď na dotaz co je to Editace?. Víte např. kdo to je Ivan Langer? Znáte a víte kdo je Popelka? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je počítače. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.