Co je to?
Definice výrazu, termínu Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Co je to Editace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Editace

Editace (termín odvozený z anglického "edit") je spojený především s prostředím počítačů a internetu. Editovat znamená vkládat, měnit nebo upravovat nějaký (datový) obsah. Měnit nebo přidávat můžeme text nebo obrázky či zvuky na webové stránce, v textovém nebo jiném souboru a podobně.


Co je to Editace? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Editace? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Editace je v sekci Počítače

Klíčová slova: lexikon, přesný význam, pojem, význam slova, význam, odborné názvosloví, vysvětlení, terminologie, přesný výraz, Počítače, slovník, termín, Editace, slovo, formulace, názvosloví, popis, definice


Pojem Editace je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Editace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Editace nebo editování (z anglického edit) je aktivita při použití počítače: Jde o proces měnění datového obsahu. Uživatel, který editaci provádí, pak může být označen za editora. Přidávaný obsah bývá buď nový, výtvorem editora, nebo může jít o kopii obsahu přeneseného odjinud. Nejedná se pouze o psaní textu, přidávání nového, ale i o použití dosavadního, tedy i již existujících dat. Podle schopností příslušného software lze měnit i obrázky, zvukové záznamy a i aktuální obsah samotný, nebo i jeho vlastnosti, například jeho formátování a metadata.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Editace na Youtube

Vyhledat výraz Editace na Google.cz

Najít pojem Editace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Editace ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Editace ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Editace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Editace například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Editace? resp. co přesně označuje termín Editace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Editace, odpověď na dotaz co je to Editace?. Víte např. kdo to je Disident? Znáte a víte kdo je Neurolog? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Počítače). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.