Co je to?
Výraz, termín, definice slova Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Co je to Editace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Editace?

Editace (termín odvozený z anglického "edit") je spojený především s prostředím počítačů a internetu. Editovat znamená vkládat, měnit nebo upravovat nějaký (datový) obsah. Měnit nebo přidávat můžeme text nebo obrázky či zvuky na webové stránce, v textovém nebo jiném souboru a podobně.


Co je to Editace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Editace. Co znamená odborný pojem Editace z kategorie Počítače?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Editace? Pak se o tuto stránku podělte se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Editace je v kategorii počítače

Klíčová slova: počítače, co je to Editace?, slovo, definice pojmu, popis, pojem, co to je, přesný význam, názvosloví, odborný výraz, definice, Editace, heslo, terminus technicus, odborné názvosloví, informace, synonymum, formulace


Pojem Editace je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Editace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Editace nebo editování (z anglického edit) je aktivita při použití počítače: Jde o proces měnění datového obsahu. Uživatel, který editaci provádí, pak může být označen za editora. Přidávaný obsah bývá buď nový, výtvorem editora, nebo může jít o kopii obsahu přeneseného odjinud. Nejedná se pouze o psaní textu, přidávání nového, ale i o použití dosavadního, tedy i již existujících dat. Podle schopností příslušného software lze měnit i obrázky, zvukové záznamy a i aktuální obsah samotný, nebo i jeho vlastnosti, například jeho formátování a metadata.

Zkuste zjistit více informací o slovu Editace v následujících zdrojích

Vyhledat termín Editace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Editace ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Editace ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Editace na Google.cz

Najít pojem Editace ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Editace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Editace například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste zjistili jaká je definice slova Editace? resp. jaká je definice termínu Editace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Editace, odpověď na dotaz co je to Editace?. Víte např. kdo to je Chris Brown? Znáte a víte kdo je Antonín Koniáš? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než počítače). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.