Co je to?
Definice výrazu Ad hoc. Co znamená odborný pojem Ad hoc z kategorie Latina?

Co to je Ad hoc? Význam slova

Co znamená termín Ad hoc? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V různých oborech se můžete setkat s latinským termínem ad hoc. Doslova se to dá přeložit jako "k tomuto", ale většinou se používá překlad za "určitým účelem". Výraz ad hoc se může využívat v ekonomii, politice, počítačových technologiích nebo filozofii.
Ad hoc smlouvy se sjednávají za jediným účelem a ve většině případů se jedná o provizorní dohody. V počítačovém světě se o ad hoc mluví jako o spojení dvou rovnocenných prvků.


Co je to Ad hoc? Význam slova, termín, Definice výrazu Ad hoc. Co znamená odborný pojem Ad hoc z kategorie Latina?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Ad hoc? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ad hoc je v kategorii Latina

Klíčová slova: terminus technicus, termín, přesný význam, pojem, slovník, formulace, odborné názvosloví, význam, wiki, Latina, Ad hoc, informace, definice, popis, terminologie, slovo, Latina, heslo


Pojem Ad hoc je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ad hoc? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ad hoc [ad hok] (někdy psáno ad-hoc) je latinský obrat, znamenající doslova „k tomuto“, překládaný jako „za určitým účelem“ nebo „pro tento jednotlivý (konkrétní) případ“.

Další informační zdroje o slovu Ad hoc

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ad hoc ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Ad hoc na Google.cz

Vyhledat termín Ad hoc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Ad hoc ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Ad hoc ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Ad hoc ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad hoc například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Ad hoc? resp. co přesně znamená slovo Ad hoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad hoc, odpověď na dotaz co je to Ad hoc?. Víte např. kdo to je Pat a Mat? Znáte a víte kdo je Pábitel? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.