Co je to?
Definice výrazu Ad hoc. Co znamená odborný pojem Ad hoc z kategorie Latina?

Co je Ad hoc? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Ad hoc?

V různých oborech se můžete setkat s latinským termínem ad hoc. Doslova se to dá přeložit jako "k tomuto", ale většinou se používá překlad za "určitým účelem". Výraz ad hoc se může využívat v ekonomii, politice, počítačových technologiích nebo filozofii.
Ad hoc smlouvy se sjednávají za jediným účelem a ve většině případů se jedná o provizorní dohody. V počítačovém světě se o ad hoc mluví jako o spojení dvou rovnocenných prvků.


Co je to Ad hoc? Význam slova, termín, Definice výrazu Ad hoc. Co znamená odborný pojem Ad hoc z kategorie Latina?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ad hoc můžete samozřejmě sdílet s jinými lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Ad hoc je v sekci latina

Klíčová slova: latina, význam, co znamená, přesný výraz, formulace, slovo, termín, definice, co to je, synonymum, wiki, význam slova, lexikon, Ad hoc, definice pojmu, názvosloví, vysvětlení, latina


Pojem Ad hoc je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ad hoc? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Ad hoc [ad hok] (někdy psáno ad-hoc) je latinský obrat, znamenající doslova „k tomuto“, překládaný jako „za určitým účelem“ nebo „pro tento jednotlivý (konkrétní) případ“.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít frázi Ad hoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ad hoc ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Ad hoc na Youtube

Zkusit najít pojem Ad hoc ve Wikislovníku

Hledat výraz Ad hoc ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Ad hoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad hoc například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ad hoc? resp. co přesně označuje termín Ad hoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad hoc, odpověď na dotaz co je to Ad hoc?. Víte např. kdo to je Gordie Howe? Znáte a víte kdo je Fantomas? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Ad hoc hledat i v jiných kategoriích (než latina). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.