Co je to?
Definice výrazu Ad hoc. Co znamená odborný pojem Ad hoc z kategorie Latina?

Co to je Ad hoc? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Ad hoc

V různých oborech se můžete setkat s latinským termínem ad hoc. Doslova se to dá přeložit jako "k tomuto", ale většinou se používá překlad za "určitým účelem". Výraz ad hoc se může využívat v ekonomii, politice, počítačových technologiích nebo filozofii.
Ad hoc smlouvy se sjednávají za jediným účelem a ve většině případů se jedná o provizorní dohody. V počítačovém světě se o ad hoc mluví jako o spojení dvou rovnocenných prvků.


Co je to Ad hoc? Význam slova, termín, Definice výrazu Ad hoc. Co znamená odborný pojem Ad hoc z kategorie Latina?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Ad hoc sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ad hoc patří do sekce Latina

Klíčová slova: terminus technicus, Ad hoc, termín, odborný výraz, vysvětlení, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu, informace, synonymum, význam pojmu, co to je, pojem, lexikon, popis, přesný výraz, přesný význam, význam


Pojem Ad hoc je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ad hoc?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ad hoc [ad hok] (někdy psáno ad-hoc) je latinský obrat, znamenající doslova „k tomuto“, překládaný jako „za určitým účelem“ nebo „pro tento jednotlivý (konkrétní) případ“.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ad hoc v následujících zdrojích

Vyhledat heslo Ad hoc ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Ad hoc na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ad hoc ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Ad hoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Ad hoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Ad hoc ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad hoc například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Ad hoc? resp. co se skrývá pod slovem Ad hoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad hoc, odpověď na dotaz co je to Ad hoc?. Víte např. kdo to je Office manager? Znáte a víte kdo je Adriana Krnáčová? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Ad hoc hledat i v jiných kategoriích (než Latina) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.