Co je to?
Definice výrazu Ad hoc. Co znamená odborný pojem Ad hoc z kategorie Latina?

Co to je Ad hoc? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Ad hoc

V různých oborech se můžete setkat s latinským termínem ad hoc. Doslova se to dá přeložit jako "k tomuto", ale většinou se používá překlad za "určitým účelem". Výraz ad hoc se může využívat v ekonomii, politice, počítačových technologiích nebo filozofii.
Ad hoc smlouvy se sjednávají za jediným účelem a ve většině případů se jedná o provizorní dohody. V počítačovém světě se o ad hoc mluví jako o spojení dvou rovnocenných prvků.


Co je to Ad hoc? Význam slova, termín, Definice výrazu Ad hoc. Co znamená odborný pojem Ad hoc z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Ad hoc? se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ad hoc je v sekci Latina

Klíčová slova: Latina, slovník, slovo, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, význam slova, formulace, přesný výraz, názvosloví, terminus technicus, termín, informace, význam, co znamená, co je to Ad hoc?, co to je, synonymum


Pojem Ad hoc je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ad hoc? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Ad hoc [ad hok] (někdy psáno ad-hoc) je latinský obrat, znamenající doslova „k tomuto“, překládaný jako „za určitým účelem“ nebo „pro tento jednotlivý (konkrétní) případ“.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat videa s názvem Ad hoc na Youtube

Hledat heslo Ad hoc ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Ad hoc ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Ad hoc ve Wikizdrojích

Najít pojem Ad hoc ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Ad hoc ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ad hoc například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Ad hoc? resp. jaký je význam pojmu Ad hoc? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ad hoc, odpověď na dotaz co je to Ad hoc?. Víte např. kdo to je Fracek? Znáte a víte kdo je Pábitel? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Latina). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.