Co je to?
Definice výrazu Spála. Co znamená odborný pojem Spála z kategorie Nemoce?

Co to je Spála? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Spála?

Spála je infekční onemocnění způsobené bakteriemi - streptokoky. Mezi příznaky patří horečka, únava, bolest hlavy, zvracení, zánět mandlí a kožní vyrážka. Přenáší se kapénkovou infekcí a nejvíce jí trpí malé děti. Léčba spočívá v podávání antibiotik, Paralenu na snížení horečky a klidu na lůžku.


Co je to Spála? Význam slova, termín, Definice výrazu Spála. Co znamená odborný pojem Spála z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Spála se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, význam pojmu, význam, definice pojmu, názvosloví, co znamená, popis, přesný výraz, wiki, co to je, heslo, Nemoce, slovník, Nemoce


Pojem Spála je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Spála?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spála (lat. scarlatina) je infekční onemocnění vyvolané bakteriemi z rodu streptokoků a je charakterizované horečkou, zánětem mandlí a vyrážkou. Původcem onemocnění je nejčastěji Streptoccocus pyogenes skupiny A. Nejčastěji postihuje děti předškolního věku. Nákaza se šíří kapénkovou infekcí vzduchem (při kýchání, kašli nebo prostém mluvení), méně často pak i přímým kontaktem s nakaženou osobou nebo kontaminovanými předměty.

Internetové odkazy na vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Spála ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Spála na Youtube

Najít slovo Spála ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Spála ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Spála ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Spála ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Spála například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Spála? resp. jaká je definice termínu Spála? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spála, odpověď na dotaz co je to Spála?. Víte např. kdo to je Užitečný idiot? Znáte a víte kdo je Křivák? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.