Co je to?
Definice výrazu Spála. Co znamená odborný pojem Spála z kategorie Nemoce?

Co to je Spála? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Spála?

Spála je infekční onemocnění způsobené bakteriemi - streptokoky. Mezi příznaky patří horečka, únava, bolest hlavy, zvracení, zánět mandlí a kožní vyrážka. Přenáší se kapénkovou infekcí a nejvíce jí trpí malé děti. Léčba spočívá v podávání antibiotik, Paralenu na snížení horečky a klidu na lůžku.


Co je to Spála? Význam slova, termín, Definice výrazu Spála. Co znamená odborný pojem Spála z kategorie Nemoce?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Spála sdílejte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Spála je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: pojem, co je to Spála?, názvosloví, informace, popis, Nemoce, terminologie, co znamená, wiki, slovo, Spála, odborný výraz, definice, význam pojmu, lexikon, slovník, přesný význam, Nemoce


Pojem Spála je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Spála?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spála (lat. scarlatina) je infekční onemocnění vyvolané bakteriemi z rodu streptokoků a je charakterizované horečkou, zánětem mandlí a vyrážkou. Původcem onemocnění je nejčastěji Streptoccocus pyogenes skupiny A. Nejčastěji postihuje děti předškolního věku. Nákaza se šíří kapénkovou infekcí vzduchem (při kýchání, kašli nebo prostém mluvení), méně často pak i přímým kontaktem s nakaženou osobou nebo kontaminovanými předměty.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spála ve Wikimedia Commons

Najít výraz Spála ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Spála na Youtube

Hledat slovo Spála ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Spála ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Spála ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Spála například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Spála? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Spála? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spála, odpověď na dotaz co je to Spála?. Víte např. kdo to je Mzdová účetní? Znáte a víte kdo je Křivák? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Spála i v jiných kategoriích (než Nemoce). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.