Co je to?
Výraz, termín, definice slova Spála. Co znamená odborný pojem Spála z kategorie Nemoce?

Co je Spála? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Spála

Spála je infekční onemocnění způsobené bakteriemi - streptokoky. Mezi příznaky patří horečka, únava, bolest hlavy, zvracení, zánět mandlí a kožní vyrážka. Přenáší se kapénkovou infekcí a nejvíce jí trpí malé děti. Léčba spočívá v podávání antibiotik, Paralenu na snížení horečky a klidu na lůžku.


Co je to Spála? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Spála. Co znamená odborný pojem Spála z kategorie Nemoce?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Spála? Pak se o ní podělte se známými na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Spála je v kategorii nemoce

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, přesný výraz, co znamená, wiki, popis, formulace, význam, co je to Spála?, vysvětlení, termín, heslo, přesný význam, definice, terminus technicus, co to je, nemoce, nemoce


Pojem Spála je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Spála? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spála (lat. scarlatina) je infekční onemocnění vyvolané bakteriemi z rodu streptokoků a je charakterizované horečkou, zánětem mandlí a vyrážkou. Původcem onemocnění je nejčastěji Streptoccocus pyogenes skupiny A. Nejčastěji postihuje děti předškolního věku. Nákaza se šíří kapénkovou infekcí vzduchem (při kýchání, kašli nebo prostém mluvení), méně často pak i přímým kontaktem s nakaženou osobou nebo kontaminovanými předměty.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Spála na Google.cz

Vyhledat slovo Spála ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Spála ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Spála ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Spála ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Spála ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Spála například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní již víte co znamená slovo Spála? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Spála? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Spála, odpověď na dotaz co je to Spála?. Víte např. kdo to je Martin Kuba? Znáte a víte kdo je Kunda? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Spála i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to chachar? nebo kdo je socka? Nejen tyto hanlivé pojmy naleznete na těchto stránkách.