Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lýkovec. Co znamená pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Co je Lýkovec?

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lýkovec

Lýkovec je celý rod rostlin z čeledi vrabečnicovitých. Většinou se jedná o keře, polokeře nebo nižší stromky. V naší republice běžně rostou lýkovec vonný a lýkovec jedovatý. Rostliny jsou silně jedovaté, přesto se často používají jako okrasné keře nebo součást skalek.
Lýkovec je stálezelený, má růžové, bílé nebo žluté květy. Jeho plody jsou červené nebo žluté peckovice, u některých druhů je chráněná kalichem.


Co je to Lýkovec? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lýkovec. Co znamená pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lýkovec? Potom se o definici podělte s kamarády na komunitních sítích Facebook, Síť X, Reddit a Pinterest prostřednictvím tlačítek Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Lýkovec se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: slovník, synonymum, vysvětlení, wiki, definice pojmu, přesný výraz, názvosloví, odborné názvosloví, co znamená, význam slova, význam, rostliny, terminologie, význam pojmu, Lýkovec, rostliny, termín, informace


Pojem Lýkovec je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lýkovec? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lýkovec (Daphne) je rod rostlin, patřící do čeledi vrabečnicovité (Thymelaeaceae). Jsou to keře většinou se střídavými listy. Květy jsou čtyř nebo pětičetné a jsou tvořené pouze kalichem, koruna chybí. V České republice jsou domácí 2 druhy, lýkovec jedovatý a lýkovec vonný. Některé druhy jsou pěstovány jako okrasné keře či skalničky. Lýkovce náležejí mezi silně jedovaté rostliny.

Další informace o pojmu Lýkovec hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít Lýkovec ve Wikizdrojích

Najít slovo Lýkovec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Lýkovec ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Lýkovec na Google obrázcích

Najít výraz Lýkovec ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Lýkovec ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lýkovec například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Lýkovec? resp. co znamená výraz Lýkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lýkovec, odpověď na dotaz co je to Lýkovec?. Víte např. kdo to je Mikuláš? Znáte a víte kdo je Stella Zázvorková? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie rostliny. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Květ, lýkovec, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.