Co je to?
Definice výrazu Lýkovec. Co znamená odborný pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Co to je Lýkovec? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lýkovec

Lýkovec je celý rod rostlin z čeledi vrabečnicovitých. Většinou se jedná o keře, polokeře nebo nižší stromky. V naší republice běžně rostou lýkovec vonný a lýkovec jedovatý. Rostliny jsou silně jedovaté, přesto se často používají jako okrasné keře nebo součást skalek.
Lýkovec je stálezelený, má růžové, bílé nebo žluté květy. Jeho plody jsou červené nebo žluté peckovice, u některých druhů je chráněná kalichem.


Co je to Lýkovec? Význam slova, termín, Definice výrazu Lýkovec. Co znamená odborný pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Lýkovec je v kategorii rostliny

Klíčová slova: názvosloví, odborný výraz, lexikon, přesný význam, popis, definice pojmu, význam slova, informace, vysvětlení, formulace, definice, rostliny, terminus technicus, význam, pojem, heslo, slovník, co to je


Pojem Lýkovec je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lýkovec? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lýkovec (Daphne) je rod rostlin, patřící do čeledi vrabečnicovité (Thymelaeaceae). Jsou to keře většinou se střídavými listy. Květy jsou čtyř nebo pětičetné a jsou tvořené pouze kalichem, koruna chybí. V České republice jsou domácí 2 druhy, lýkovec jedovatý a lýkovec vonný. Některé druhy jsou pěstovány jako okrasné keře či skalničky. Lýkovce náležejí mezi silně jedovaté rostliny.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat výraz Lýkovec ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Lýkovec ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lýkovec ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lýkovec ve Wikimedia Commons

Najít termín Lýkovec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Lýkovec na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lýkovec například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Lýkovec? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lýkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lýkovec, odpověď na dotaz co je to Lýkovec?. Víte např. kdo to je The Weeknd? Znáte a víte kdo je Jan Dolanský? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je rostliny. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.