Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lýkovec. Co znamená odborný pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Co je to Lýkovec? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lýkovec

Lýkovec je celý rod rostlin z čeledi vrabečnicovitých. Většinou se jedná o keře, polokeře nebo nižší stromky. V naší republice běžně rostou lýkovec vonný a lýkovec jedovatý. Rostliny jsou silně jedovaté, přesto se často používají jako okrasné keře nebo součást skalek.
Lýkovec je stálezelený, má růžové, bílé nebo žluté květy. Jeho plody jsou červené nebo žluté peckovice, u některých druhů je chráněná kalichem.


Co je to Lýkovec? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lýkovec. Co znamená odborný pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lýkovec sdílet se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Heslo Lýkovec patří do sekce rostliny

Klíčová slova: synonymum, wiki, definice pojmu, přesný výraz, lexikon, heslo, význam pojmu, co znamená, význam slova, Lýkovec, názvosloví, význam, definice, termín, přesný význam, co je to Lýkovec?, terminologie, slovo


Pojem Lýkovec je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Lýkovec?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Lýkovec (Daphne) je rod rostlin, patřící do čeledi vrabečnicovité (Thymelaeaceae). Jsou to keře většinou se střídavými listy. Květy jsou čtyř nebo pětičetné a jsou tvořené pouze kalichem, koruna chybí. V České republice jsou domácí 2 druhy, lýkovec jedovatý a lýkovec vonný. Některé druhy jsou pěstovány jako okrasné keře či skalničky. Lýkovce náležejí mezi silně jedovaté rostliny.

Další informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lýkovec ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Lýkovec ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Lýkovec ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Lýkovec ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lýkovec ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Lýkovec na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lýkovec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lýkovec? resp. jaká je definice slova Lýkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lýkovec, odpověď na dotaz co je to Lýkovec?. Víte např. kdo to je Ladislav Hejdánek? Znáte a víte kdo je Kateřina Veliká? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.