Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lýkovec. Co znamená pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Co je to Lýkovec? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Lýkovec?

Lýkovec je celý rod rostlin z čeledi vrabečnicovitých. Většinou se jedná o keře, polokeře nebo nižší stromky. V naší republice běžně rostou lýkovec vonný a lýkovec jedovatý. Rostliny jsou silně jedovaté, přesto se často používají jako okrasné keře nebo součást skalek.
Lýkovec je stálezelený, má růžové, bílé nebo žluté květy. Jeho plody jsou červené nebo žluté peckovice, u některých druhů je chráněná kalichem.


Co je to Lýkovec? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lýkovec. Co znamená pojem Lýkovec z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Lýkovec doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lýkovec se nachází v sekci Rostliny

Klíčová slova: informace, definice, význam pojmu, terminologie, co znamená, co je to Lýkovec?, význam, Lýkovec, terminus technicus, popis, význam slova, odborné názvosloví, odborný výraz, slovo, přesný význam, wiki, formulace, lexikon


Pojem Lýkovec je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lýkovec? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Lýkovec (Daphne) je rod rostlin, patřící do čeledi vrabečnicovité (Thymelaeaceae). Jsou to keře většinou se střídavými listy. Květy jsou čtyř nebo pětičetné a jsou tvořené pouze kalichem, koruna chybí. V České republice jsou domácí 2 druhy, lýkovec jedovatý a lýkovec vonný. Některé druhy jsou pěstovány jako okrasné keře či skalničky. Lýkovce náležejí mezi silně jedovaté rostliny.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít slovo Lýkovec ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lýkovec ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Lýkovec na Youtube

Vyhledat heslo Lýkovec ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Lýkovec ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Lýkovec ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Lýkovec například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lýkovec? resp. co to je Lýkovec? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lýkovec, odpověď na dotaz co je to Lýkovec?. Víte např. kdo to je Dana Medřická? Znáte a víte kdo je Parchant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Lýkovec hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.