Co je to?
Definice výrazu Mluvnické kategorie. Co znamená odborný pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Co to je Mluvnické kategorie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Mluvnické kategorie

Mluvnické kategorie jsou kategorie, které se v češtině určují u jmen, číslovek a sloves. U podstatných, přídavných jmen, zájmen a číslovek se určuje pád, číslo, rod a vzor, u sloves mluvnická osoba, číslo, způsob, čas, slovesný vid, rod, třída a vzor.
Různé jazyky mají odlišné mluvnické kategorie, někdy mohou chybět úplně.


Co je to Mluvnické kategorie? Význam slova, termín, Definice výrazu Mluvnické kategorie. Co znamená odborný pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Mluvnické kategorie můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Mluvnické kategorie je v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, Český jazyk, co znamená, lexikon, slovo, terminologie, přesný výraz, význam pojmu, názvosloví, synonymum, odborný výraz, význam, co to je, slovník, Český jazyk, wiki, terminus technicus, pojem


Pojem Mluvnické kategorie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Mluvnické kategorie ve Wikipedii

Hledat termín Mluvnické kategorie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Mluvnické kategorie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mluvnické kategorie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mluvnické kategorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Mluvnické kategorie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Mluvnické kategorie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už víte co znamená slovo Mluvnické kategorie? resp. co znamená výraz Mluvnické kategorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mluvnické kategorie, odpověď na dotaz co je to Mluvnické kategorie?. Víte např. kdo to je Webdesigner? Znáte a víte kdo je Svatý Šebestián? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Český jazyk). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.