Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mluvnické kategorie. Co znamená odborný pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Co je to Mluvnické kategorie? Význam slova

Co znamená termín Mluvnické kategorie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mluvnické kategorie jsou kategorie, které se v češtině určují u jmen, číslovek a sloves. U podstatných, přídavných jmen, zájmen a číslovek se určuje pád, číslo, rod a vzor, u sloves mluvnická osoba, číslo, způsob, čas, slovesný vid, rod, třída a vzor.
Různé jazyky mají odlišné mluvnické kategorie, někdy mohou chybět úplně.


Co je to Mluvnické kategorie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mluvnické kategorie. Co znamená odborný pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Mluvnické kategorie) můžete sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Mluvnické kategorie patří do kategorie Český jazyk

Klíčová slova: termín, slovník, Český jazyk, vysvětlení, co je to Mluvnické kategorie?, co to je, přesný výraz, terminologie, Mluvnické kategorie, co znamená, Český jazyk, odborný výraz, heslo, terminus technicus, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, přesný význam


Pojem Mluvnické kategorie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mluvnické kategorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Mluvnické kategorie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mluvnické kategorie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Mluvnické kategorie ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Mluvnické kategorie na Youtube

Najít heslo Mluvnické kategorie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Mluvnické kategorie například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili co znamená Mluvnické kategorie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Mluvnické kategorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mluvnické kategorie, odpověď na dotaz co je to Mluvnické kategorie?. Víte např. kdo to je Petr Vichnar? Znáte a víte kdo je Dyslektik? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Mluvnické kategorie i v jiných kategoriích (než Český jazyk). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.