Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mluvnické kategorie. Co znamená pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Co to je Mluvnické kategorie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mluvnické kategorie?

Mluvnické kategorie jsou kategorie, které se v češtině určují u jmen, číslovek a sloves. U podstatných, přídavných jmen, zájmen a číslovek se určuje pád, číslo, rod a vzor, u sloves mluvnická osoba, číslo, způsob, čas, slovesný vid, rod, třída a vzor.
Různé jazyky mají odlišné mluvnické kategorie, někdy mohou chybět úplně.


Co je to Mluvnické kategorie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mluvnické kategorie. Co znamená pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mluvnické kategorie? Potom se o definici podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mluvnické kategorie se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, pojem, slovo, názvosloví, synonymum, Český jazyk, definice, význam, přesný význam, wiki, Mluvnické kategorie, co je to Mluvnické kategorie?, termín, přesný výraz, co to je, terminologie, Český jazyk


Pojem Mluvnické kategorie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Pro další informace o termínu Mluvnické kategorie zkuste tyto odkazy

Najít slovo Mluvnické kategorie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Mluvnické kategorie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Mluvnické kategorie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Mluvnické kategorie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mluvnické kategorie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Mluvnické kategorie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mluvnické kategorie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Mluvnické kategorie? resp. co přesně označuje termín Mluvnické kategorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mluvnické kategorie, odpověď na dotaz co je to Mluvnické kategorie?. Víte např. kdo to je Typograf? Znáte a víte kdo je Miloš Forman? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Český jazyk Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.