Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Mluvnické kategorie. Co znamená pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Co je Mluvnické kategorie? Význam slova

Co znamená termín Mluvnické kategorie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Mluvnické kategorie jsou kategorie, které se v češtině určují u jmen, číslovek a sloves. U podstatných, přídavných jmen, zájmen a číslovek se určuje pád, číslo, rod a vzor, u sloves mluvnická osoba, číslo, způsob, čas, slovesný vid, rod, třída a vzor.
Různé jazyky mají odlišné mluvnické kategorie, někdy mohou chybět úplně.


Co je to Mluvnické kategorie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Mluvnické kategorie. Co znamená pojem Mluvnické kategorie z kategorie Český jazyk?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Mluvnické kategorie se nachází v kategorii Český jazyk

Klíčová slova: definice, význam slova, odborné názvosloví, lexikon, co je to Mluvnické kategorie?, heslo, popis, definice pojmu, názvosloví, terminus technicus, synonymum, Mluvnické kategorie, informace, význam, wiki, Český jazyk, slovo, vysvětlení


Pojem Mluvnické kategorie je v kategorii Český jazyk, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat termín Mluvnické kategorie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Mluvnické kategorie na Google.cz

Hledat heslo Mluvnické kategorie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Mluvnické kategorie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Mluvnické kategorie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mluvnické kategorie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Mluvnické kategorie například v metavyhledávači Info.com, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Nyní již víte co znamená slovo Mluvnické kategorie? resp. co znamená slovo Mluvnické kategorie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mluvnické kategorie, odpověď na dotaz co je to Mluvnické kategorie?. Víte např. kdo to je Jakub Vrána? Znáte a víte kdo je Radek Štěpánek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Radíme proto zkusit hledat pojem Mluvnické kategorie v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je Český jazyk. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.