Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Co je to Alergen? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Alergen?

Alergen je označení pro látku, která vyvolává u organizmu alergickou reakci, tedy imunitní odpověď na působení alergenu. Alergeny se člení do více druhů, jedná se především o alergeny v domácím prostředí a alergeny venkovní.
Zvláštní skupinu tvoří alergeny potravinové, zvířecího původu, alergie na léky nebo chemické výrobky. K alergenům patří také hmyzí jed. Alergické reakce mohou být velice různé a u každého jedince se liší intenzitou.


Co je to Alergen? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Alergen sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alergen patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, formulace, odborné názvosloví, co to je, názvosloví, význam pojmu, termín, definice pojmu, terminologie, slovník, Lékařství, heslo, význam slova, význam, přesný výraz, definice, Alergen, informace


Pojem Alergen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alergen? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Alergen je exogenní antigen, který je schopen u vnímavých jedinců vyvolat patologickou imunitní reakci - tzv. alergii či alergickou reakci. Jde nejčastěji o složky pylových zrn, plísní či zvířecí srsti. Z chemického hlediska představují alergeny převážně glykoproteiny a proteiny. Alergeny však také mohou být chemické látky v kosmetice, zejména látky v kosmetice, nejčastěji vonné složky. V důsledku způsobuje alergická imunitní odpověď zánět v těle, čímž vyvolává určité alergické choroby.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Alergen na Youtube

Zkusit najít pojem Alergen ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Alergen ve Wikizdrojích

Hledat heslo Alergen ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Alergen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Alergen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergen například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Alergen? resp. co znamená Alergen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergen, odpověď na dotaz co je to Alergen?. Víte např. kdo to je Synovec? Znáte a víte kdo je Kamil Střihavka? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Alergen hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.