Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Co je to Alergen? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Alergen

Alergen je označení pro látku, která vyvolává u organizmu alergickou reakci, tedy imunitní odpověď na působení alergenu. Alergeny se člení do více druhů, jedná se především o alergeny v domácím prostředí a alergeny venkovní.
Zvláštní skupinu tvoří alergeny potravinové, zvířecího původu, alergie na léky nebo chemické výrobky. K alergenům patří také hmyzí jed. Alergické reakce mohou být velice různé a u každého jedince se liší intenzitou.


Co je to Alergen? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alergen se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Alergen, vysvětlení, přesný výraz, význam, slovo, heslo, Lékařství, přesný význam, odborné názvosloví, slovník, termín, Lékařství, popis, definice, wiki, názvosloví, co je to Alergen?, co znamená


Pojem Alergen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alergen? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alergen je exogenní antigen, který je schopen u vnímavých jedinců vyvolat patologickou imunitní reakci - tzv. alergii či alergickou reakci. Jde nejčastěji o složky pylových zrn, plísní či zvířecí srsti. Z chemického hlediska představují alergeny převážně glykoproteiny a proteiny. Alergeny však také mohou být chemické látky v kosmetice, zejména látky v kosmetice, nejčastěji vonné složky. V důsledku způsobuje alergická imunitní odpověď zánět v těle, čímž vyvolává určité alergické choroby.

Další možné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alergen ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Alergen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alergen ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Alergen ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Alergen na Google.cz

Zkusit najít výraz Alergen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergen například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Alergen? resp. co znamená slovo Alergen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergen, odpověď na dotaz co je to Alergen?. Víte např. kdo to je Šatnář? Znáte a víte kdo je Jan Nedvěd? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Alergen hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.