Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Co je Alergen?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Alergen?

Alergen je označení pro látku, která vyvolává u organizmu alergickou reakci, tedy imunitní odpověď na působení alergenu. Alergeny se člení do více druhů, jedná se především o alergeny v domácím prostředí a alergeny venkovní.
Zvláštní skupinu tvoří alergeny potravinové, zvířecího původu, alergie na léky nebo chemické výrobky. K alergenům patří také hmyzí jed. Alergické reakce mohou být velice různé a u každého jedince se liší intenzitou.


Co je to Alergen? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na společených (komunitních, sociálních) webech jako je Facebook, Reddit, síť X (Twitter) nebo Pinterest.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Alergen patří do sekce lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, slovník, co to je, wiki, lexikon, slovo, lékařství, popis, definice, přesný výraz, synonymum, lékařství, terminologie, Alergen, význam, terminus technicus, pojem, co znamená


Pojem Alergen je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Alergen dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Alergen je exogenní antigen, který je schopen u vnímavých jedinců vyvolat patologickou imunitní reakci - tzv. alergii či alergickou reakci. Jde nejčastěji o složky pylových zrn, plísní či zvířecí srsti. Z chemického hlediska představují alergeny převážně glykoproteiny a proteiny. Alergeny však také mohou být chemické látky v kosmetice, zejména látky v kosmetice, nejčastěji vonné složky. V důsledku způsobuje alergická imunitní odpověď zánět v těle, čímž vyvolává určité alergické choroby.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít heslo Alergen ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Alergen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Alergen ve Wikizdrojích

Hledat heslo Alergen ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Alergen ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít pojem Alergen na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergen například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte jaká je definice termínu Alergen? resp. jaká je definice termínu Alergen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergen, odpověď na dotaz co je to Alergen?. Víte např. kdo to je Jack Ma? Znáte a víte kdo je Ben Cristovao? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Operační sál, alergen, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.