Co je to?
Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Co je to Alergen? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Alergen?

Alergen je označení pro látku, která vyvolává u organizmu alergickou reakci, tedy imunitní odpověď na působení alergenu. Alergeny se člení do více druhů, jedná se především o alergeny v domácím prostředí a alergeny venkovní.
Zvláštní skupinu tvoří alergeny potravinové, zvířecího původu, alergie na léky nebo chemické výrobky. K alergenům patří také hmyzí jed. Alergické reakce mohou být velice různé a u každého jedince se liší intenzitou.


Co je to Alergen? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Alergen se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: informace, Lékařství, přesný význam, Lékařství, pojem, terminus technicus, termín, popis, wiki, význam pojmu, formulace, terminologie, slovník, slovo, odborný výraz, význam slova, vysvětlení, definice pojmu


Pojem Alergen je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Alergen píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alergen je exogenní antigen, který je schopen u vnímavých jedinců vyvolat patologickou imunitní reakci - tzv. alergii či alergickou reakci. Jde nejčastěji o složky pylových zrn, plísní či zvířecí srsti. Z chemického hlediska představují alergeny převážně glykoproteiny a proteiny. Alergeny však také mohou být chemické látky v kosmetice, zejména látky v kosmetice, nejčastěji vonné složky. V důsledku způsobuje alergická imunitní odpověď zánět v těle, čímž vyvolává určité alergické choroby.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat pojem Alergen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Alergen na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alergen ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat pojem Alergen ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Alergen ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alergen ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergen například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Alergen? resp. jaká je definice slova Alergen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergen, odpověď na dotaz co je to Alergen?. Víte např. kdo to je Paramedic? Znáte a víte kdo je Bára Basiková? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Lékařství). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.