Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Co je Alergen? Význam slova

Co znamená termín Alergen? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Alergen je označení pro látku, která vyvolává u organizmu alergickou reakci, tedy imunitní odpověď na působení alergenu. Alergeny se člení do více druhů, jedná se především o alergeny v domácím prostředí a alergeny venkovní.
Zvláštní skupinu tvoří alergeny potravinové, zvířecího původu, alergie na léky nebo chemické výrobky. K alergenům patří také hmyzí jed. Alergické reakce mohou být velice různé a u každého jedince se liší intenzitou.


Co je to Alergen? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Alergen se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: heslo, Alergen, lékařství, lékařství, synonymum, přesný výraz, co je to Alergen?, význam, terminologie, co to je, definice pojmu, názvosloví, popis, co znamená, terminus technicus, slovo, význam pojmu, wiki


Pojem Alergen je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Alergen? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alergen je exogenní antigen, který je schopen u vnímavých jedinců vyvolat patologickou imunitní reakci - tzv. alergii či alergickou reakci. Jde nejčastěji o složky pylových zrn, plísní či zvířecí srsti. Z chemického hlediska představují alergeny převážně glykoproteiny a proteiny. Alergeny však také mohou být chemické látky v kosmetice, zejména látky v kosmetice, nejčastěji vonné složky. V důsledku způsobuje alergická imunitní odpověď zánět v těle, čímž vyvolává určité alergické choroby.

Další informační zdroje o slovu Alergen

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Alergen ve Wikimedia Commons

Najít slovo Alergen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Alergen ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít frázi Alergen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Alergen ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alergen ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergen například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Alergen? resp. co znamená výraz Alergen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergen, odpověď na dotaz co je to Alergen?. Víte např. kdo to je Gisele Bündchen? Znáte a víte kdo je František Ringo Čech? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.