Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Co to je Alergen? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Alergen?

Alergen je označení pro látku, která vyvolává u organizmu alergickou reakci, tedy imunitní odpověď na působení alergenu. Alergeny se člení do více druhů, jedná se především o alergeny v domácím prostředí a alergeny venkovní.
Zvláštní skupinu tvoří alergeny potravinové, zvířecího původu, alergie na léky nebo chemické výrobky. K alergenům patří také hmyzí jed. Alergické reakce mohou být velice různé a u každého jedince se liší intenzitou.


Co je to Alergen? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Alergen. Co znamená pojem Alergen z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Alergen? s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Alergen je v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, přesný význam, co znamená, lexikon, definice pojmu, popis, přesný výraz, informace, formulace, vysvětlení, co to je, co je to Alergen?, termín, wiki, význam slova, terminologie, synonymum, názvosloví


Pojem Alergen je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Alergen? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Alergen je exogenní antigen, který je schopen u vnímavých jedinců vyvolat patologickou imunitní reakci - tzv. alergii či alergickou reakci. Jde nejčastěji o složky pylových zrn, plísní či zvířecí srsti. Z chemického hlediska představují alergeny převážně glykoproteiny a proteiny. Alergeny však také mohou být chemické látky v kosmetice, zejména látky v kosmetice, nejčastěji vonné složky. V důsledku způsobuje alergická imunitní odpověď zánět v těle, čímž vyvolává určité alergické choroby.

Další informační zdroje

Hledat heslo Alergen ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Alergen ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Alergen ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Alergen ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Alergen ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Alergen ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Alergen například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Alergen? resp. jaký je přesný význam slova Alergen? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Alergen, odpověď na dotaz co je to Alergen?. Víte např. kdo to je Radim Jančura? Znáte a víte kdo je Jan Nedvěd? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.