Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kabotáž. Co znamená pojem Kabotáž z kategorie Ekonomie?

Co je Kabotáž?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kabotáž

Kabotáž je označení používané v dopravě a obchodu. Obvykle se takto pojmenovává přeprava zboží nebo poskytování dopravních služeb v rámci jednoho státu. Termín pochází z francouzského slova caboter, což znamená plavit se podél pobřeží. Kabotážní přeprava nebo služby jsou tedy omezeny na daný stát. V rámci evropské dopravy se termín kabotáže týká přepravy zboží nebo poskytování dopravních služeb v rámci jednotlivých členských států Evropské unie. Pravidla kabotáže byla v Evropské unii liberalizována, což umožňuje správcům jednoho členského státu poskytovat služby v jiných členských státech.
Před liberalizací kabotážních pravidel byla omezení na kabotáž většinou v důsledku ochrany národních trhů a podpory domácích dopravců. S rozvojem jednotného evropského trhu se však pravidla postupně uvolňovala a umožňovala poskytovat přepravcům z jiných členských států dopravní služby v rámci dané země. V současné době jsou pravidla pro kabotáž v rámci EU stanovena tak, že dopravci mohou provádět tři kabotážní přepravy během sedmi dnů po provedení mezinárodní přepravy. To znamená, že po provedení mezinárodní přepravy mají dopravci právo poskytovat služby kabotáže, tedy přepravovat zboží nebo poskytovat dopravní služby v rámci jiných členských států po dobu tří následujících jízd v průběhu sedmi dní.


Co je to Kabotáž? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kabotáž. Co znamená pojem Kabotáž z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost poskytovaných informací. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kabotáž? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Kabotáž se nachází v kategorii ekonomie

Klíčová slova: termín, definice pojmu, přesný význam, informace, wiki, názvosloví, synonymum, slovo, ekonomie, význam, formulace, odborné názvosloví, co je to Kabotáž?, popis, přesný výraz, co znamená, lexikon, pojem


Pojem Kabotáž je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Kabotáž lze najít v následujících zdrojích

Hledat heslo Kabotáž ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Kabotáž ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat frázi Kabotáž na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kabotáž ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kabotáž ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Kabotáž ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kabotáž například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v metavyhledávači Info.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Kabotáž? resp. jaký je význam slova Kabotáž? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kabotáž, odpověď na dotaz co je to Kabotáž?. Víte např. kdo to je Miroslava Němcová? Znáte a víte kdo je Romário? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Kabotáž i v jiné sekci než v ekonomie. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.