Co je to?
Definice výrazu, termínu Pracovní smlouva. Co znamená odborný pojem Pracovní smlouva z kategorie Právo?

Co je to Pracovní smlouva? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Pracovní smlouva?

Pracovní smlouva je právně zakotvena v zákoníku práce. Je základem pracovního poměru mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Musí mít písemnou podobu, její stejnopisy by měl obdržet zaměstnanec, zaměstnavatel a správa sociálního zabezpečení.
Jiným druhem pracovní smlouvy mimo hlavní pracovní poměr jsou dohoda o pracovní činnosti či dohoda o provedení práce. Pracovní smlouva má povinné náležitosti – druh práce, místo výkonu a den nástupu do práce.


Co je to Pracovní smlouva? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Pracovní smlouva. Co znamená odborný pojem Pracovní smlouva z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Pracovní smlouva sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Pracovní smlouva patří do sekce Právo

Klíčová slova: slovník, odborné názvosloví, synonymum, odborný výraz, přesný výraz, význam pojmu, wiki, Právo, popis, definice, co to je, lexikon, význam slova, vysvětlení, přesný význam, co je to Pracovní smlouva?, formulace, význam


Pojem Pracovní smlouva je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Pracovní smlouva?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Pracovní smlouva dle pracovního práva zakládá pracovní poměr mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Právně je upravena v zákoníku práce. Uzavřena musí být vždy písemně a vyhotovuje se obvykle ve třech stejnopisech: pro zaměstnavatele, zaměstnance a okresní správu sociálního zabezpečení. Zaměstnanec nicméně musí vždy obdržet jedno vyhotovení. Pracovní smlouvu podepisuje zaměstnanec a zaměstnavatel (nebo osoba, která je oprávněna jednat za zaměstnavatele v pracovněprávních vztazích na základě plné moci). Jmenování nebo odvolání musí provést výhradně statutární orgán (pro společnost s ručením omezeným jsou to jednatelé) a tuto pravomoc nelze přenášet.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Pracovní smlouva ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Pracovní smlouva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Pracovní smlouva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Pracovní smlouva ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Pracovní smlouva ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Pracovní smlouva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Pracovní smlouva například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Pracovní smlouva? resp. jaká je definice termínu Pracovní smlouva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Pracovní smlouva, odpověď na dotaz co je to Pracovní smlouva?. Víte např. kdo to je Pablb? Znáte a víte kdo je Cihlář? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.