Co je to?
Definice výrazu, termínu Idealismus. Co znamená odborný pojem Idealismus z kategorie Filozofie?

Co je to Idealismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Idealismus?

Idealismus je pojmenování řeckého původu. Označuje takové směry filozofie, které mají společný znak- ideje mají podle nich nadřazené postavení nad materiálnem, mají své bytí. Hmotný svět je pak na idejích závislý, myšlenky materiálnu vládnou. Idealismus je protikladem materialismu, popřípadě realismu. Poznání podle idealistů závisí na subjektu.
Idealismus se dělí na objektivní a subjektivní. Existují i další možnosti dělení. V subjektivním idealismu je okolní svět fenomén vědomí, je tedy pouze myšlenkou vnímajícího subjektu. Představitelem tohoto směru je například George Berkeley, částečně i Immanuel Kant. Objektivní idealismus považuje za základ všeho existujícího nějakého duch, myšlenku, vědomí. Hmotný svět, který lze vnímat smysly, je pouze vyjádřením této myšlenky. Představitelem je například filozof G.W.F. Hegel.


Co je to Idealismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Idealismus. Co znamená odborný pojem Idealismus z kategorie Filozofie?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Idealismus patří do sekce Filozofie

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, terminologie, definice pojmu, odborné názvosloví, wiki, co je to Idealismus?, Filozofie, formulace, vysvětlení, Idealismus, přesný výraz, význam pojmu, slovník, definice, názvosloví, Filozofie, význam slova


Pojem Idealismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Najít termín Idealismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Idealismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Idealismus ve Wikislovníku

Najít slovo Idealismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Idealismus na Youtube

Najít heslo Idealismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Idealismus například ve Wikipedii, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Idealismus? resp. jaká je definice termínu Idealismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idealismus, odpověď na dotaz co je to Idealismus?. Víte např. kdo to je Geodet? Znáte a víte kdo je Robert Fico? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Idealismus i v jiných kategoriích (než Filozofie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.