Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Idealismus. Co znamená pojem Idealismus z kategorie Filozofie?

Co to je Idealismus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Idealismus

Idealismus je pojmenování řeckého původu. Označuje takové směry filozofie, které mají společný znak- ideje mají podle nich nadřazené postavení nad materiálnem, mají své bytí. Hmotný svět je pak na idejích závislý, myšlenky materiálnu vládnou. Idealismus je protikladem materialismu, popřípadě realismu. Poznání podle idealistů závisí na subjektu.
Idealismus se dělí na objektivní a subjektivní. Existují i další možnosti dělení. V subjektivním idealismu je okolní svět fenomén vědomí, je tedy pouze myšlenkou vnímajícího subjektu. Představitelem tohoto směru je například George Berkeley, částečně i Immanuel Kant. Objektivní idealismus považuje za základ všeho existujícího nějakého duch, myšlenku, vědomí. Hmotný svět, který lze vnímat smysly, je pouze vyjádřením této myšlenky. Představitelem je například filozof G.W.F. Hegel.


Co je to Idealismus? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Idealismus. Co znamená pojem Idealismus z kategorie Filozofie?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Idealismus? Pak se o ní podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Idealismus patří do sekce filozofie

Klíčová slova: wiki, co to je, popis, terminus technicus, názvosloví, informace, lexikon, slovník, Idealismus, význam slova, přesný výraz, terminologie, vysvětlení, odborné názvosloví, co je to Idealismus?, formulace, definice pojmu, heslo


Pojem Idealismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Idealismus? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Idealismus (z řeckého ιδέα, idea) je označení pro různé filosofické směry, jejichž společným znakem je, že idejím či ideálnímu připisují bytí, resp. vládnoucí postavení; materiální svět (pokud jeho existenci uznávají) je pak na idejích či duchu závislý, popř. je jeho vyjádřením, manifestací.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Idealismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Idealismus ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Idealismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Idealismus na Google.cz

Hledat videa s názvem Idealismus na Youtube

Zkusit najít frázi Idealismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Idealismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Idealismus? resp. co označuje slovo Idealismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idealismus, odpověď na dotaz co je to Idealismus?. Víte např. kdo to je Homosexuál? Znáte a víte kdo je Stanislav Gross? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.