Co je to?
Definice výrazu, termínu Idealismus. Co znamená odborný pojem Idealismus z kategorie Filozofie?

Co je to Idealismus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Idealismus?

Idealismus je pojmenování řeckého původu. Označuje takové směry filozofie, které mají společný znak- ideje mají podle nich nadřazené postavení nad materiálnem, mají své bytí. Hmotný svět je pak na idejích závislý, myšlenky materiálnu vládnou. Idealismus je protikladem materialismu, popřípadě realismu. Poznání podle idealistů závisí na subjektu.
Idealismus se dělí na objektivní a subjektivní. Existují i další možnosti dělení. V subjektivním idealismu je okolní svět fenomén vědomí, je tedy pouze myšlenkou vnímajícího subjektu. Představitelem tohoto směru je například George Berkeley, částečně i Immanuel Kant. Objektivní idealismus považuje za základ všeho existujícího nějakého duch, myšlenku, vědomí. Hmotný svět, který lze vnímat smysly, je pouze vyjádřením této myšlenky. Představitelem je například filozof G.W.F. Hegel.


Co je to Idealismus? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Idealismus. Co znamená odborný pojem Idealismus z kategorie Filozofie?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Idealismus? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Idealismus se nachází v kategorii Filozofie

Klíčová slova: význam slova, význam, odborné názvosloví, wiki, terminus technicus, význam pojmu, lexikon, definice pojmu, informace, formulace, popis, slovo, Filozofie, definice, co je to Idealismus?, termín, odborný výraz, přesný význam


Pojem Idealismus je v kategorii Filozofie, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Idealismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Idealismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Idealismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Idealismus na Youtube

Zkusit najít heslo Idealismus ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Idealismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Idealismus například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Idealismus? resp. co je to Idealismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idealismus, odpověď na dotaz co je to Idealismus?. Víte např. kdo to je Levoboček? Znáte a víte kdo je Robert Fico? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Filozofie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.