Co je to?
Výraz, termín, definice slova Idealismus. Co znamená odborný pojem Idealismus z kategorie Filozofie?

Co je to Idealismus? Význam slova

Co znamená termín Idealismus? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Idealismus je pojmenování řeckého původu. Označuje takové směry filozofie, které mají společný znak- ideje mají podle nich nadřazené postavení nad materiálnem, mají své bytí. Hmotný svět je pak na idejích závislý, myšlenky materiálnu vládnou. Idealismus je protikladem materialismu, popřípadě realismu. Poznání podle idealistů závisí na subjektu.
Idealismus se dělí na objektivní a subjektivní. Existují i další možnosti dělení. V subjektivním idealismu je okolní svět fenomén vědomí, je tedy pouze myšlenkou vnímajícího subjektu. Představitelem tohoto směru je například George Berkeley, částečně i Immanuel Kant. Objektivní idealismus považuje za základ všeho existujícího nějakého duch, myšlenku, vědomí. Hmotný svět, který lze vnímat smysly, je pouze vyjádřením této myšlenky. Představitelem je například filozof G.W.F. Hegel.


Co je to Idealismus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Idealismus. Co znamená odborný pojem Idealismus z kategorie Filozofie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Idealismus sdílet s partnery, kolegy a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Idealismus patří do sekce filozofie

Klíčová slova: pojem, přesný výraz, formulace, filozofie, synonymum, vysvětlení, slovo, Idealismus, heslo, filozofie, význam pojmu, definice, názvosloví, popis, co to je, lexikon, význam, wiki


Pojem Idealismus je v kategorii filozofie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Idealismus? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Idealismus (z řeckého ιδέα, idea) je označení pro různé filosofické směry, jejichž společným znakem je, že idejím či ideálnímu připisují bytí, resp. vládnoucí postavení; materiální svět (pokud jeho existenci uznávají) je pak na idejích či duchu závislý, popř. je jeho vyjádřením, manifestací.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Idealismus ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Idealismus na Google.cz

Hledat termín Idealismus ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Idealismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Idealismus ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Idealismus ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Idealismus například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova Idealismus? resp. jaký je význam slova Idealismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Idealismus, odpověď na dotaz co je to Idealismus?. Víte např. kdo to je Rachel Platten? Znáte a víte kdo je Cifršpión? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než filozofie. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.