Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sandbox. Co znamená odborný pojem Sandbox z kategorie Software?

Co je to Sandbox? Význam slova

Co znamená termín Sandbox? Vysvětlení pojmu, definice hesla

V informatice se můžete setkat s pojmenováním sandbox ve spojitosti s počítačovou bezpečností. Jedná se o mechanismus, který slouží k separaci procesů běžících se stejným oprávněním. Běžně se sandbox využívá ke spouštění neotestovaného kódu nebo neověřeného softwaru z neznámých zdrojů. Většinou bývají v sandboxu omezeny všechny zneužitelné možnosti, čímž se eliminuje šance napadení nebezpečným softwarem.


Co je to Sandbox? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sandbox. Co znamená odborný pojem Sandbox z kategorie Software?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sandbox? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Sandbox je v kategorii Software

Klíčová slova: přesný význam, synonymum, wiki, popis, význam pojmu, Software, Software, definice pojmu, terminologie, odborné názvosloví, definice, heslo, terminus technicus, odborný výraz, lexikon, co je to Sandbox?, názvosloví, informace


Pojem Sandbox je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sandbox? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Sandbox je v informatice označení pro bezpečnostní mechanismus v rámci počítačové bezpečnosti, který slouží pro oddělování běžících procesů.
Sandbox poskytuje procesům, které v něm běží, omezený přístup ke zdrojům hostitelského počítače - přístup k disku je typicky omezen na vybrané adresáře, přístup k síti na vybrané servery a porty apod.
Sandbox je často využíván pro spouštění neotestovaného kódu nebo nedůvěryhodných programů z neověřených třetích stran, od neověřených dodavatelů, či od nedůvěryhodných uživatelů. Sandbox, doslova přeložený jako pískoviště, je vlastně místo, kde se písek nedostane (nemá dostat) mimo vyhrazenou plochu.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Sandbox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Sandbox ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Sandbox ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Sandbox ve Wikislovníku

Najít slovo Sandbox ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sandbox ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Sandbox například ve videích na Youtube, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Sandbox? resp. jaký je význam slova Sandbox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sandbox, odpověď na dotaz co je to Sandbox?. Víte např. kdo to je Biochemik? Znáte a víte kdo je Urolog? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.