Co je to?
Výraz, termín, definice slova Sandbox. Co znamená odborný pojem Sandbox z kategorie Software?

Co je to Sandbox? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sandbox

V informatice se můžete setkat s pojmenováním sandbox ve spojitosti s počítačovou bezpečností. Jedná se o mechanismus, který slouží k separaci procesů běžících se stejným oprávněním. Běžně se sandbox využívá ke spouštění neotestovaného kódu nebo neověřeného softwaru z neznámých zdrojů. Většinou bývají v sandboxu omezeny všechny zneužitelné možnosti, čímž se eliminuje šance napadení nebezpečným softwarem.


Co je to Sandbox? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Sandbox. Co znamená odborný pojem Sandbox z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Sandbox? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Sandbox je v kategorii software

Klíčová slova: software, lexikon, Sandbox, definice pojmu, slovník, terminologie, vysvětlení, slovo, terminus technicus, software, přesný význam, co znamená, popis, pojem, formulace, názvosloví, termín, odborné názvosloví


Pojem Sandbox je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sandbox? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Sandbox je v informatice označení pro bezpečnostní mechanismus v rámci počítačové bezpečnosti, který slouží pro oddělování běžících procesů.
Sandbox poskytuje procesům, které v něm běží, omezený přístup ke zdrojům hostitelského počítače - přístup k disku je typicky omezen na vybrané adresáře, přístup k síti na vybrané servery a porty apod.
Sandbox je často využíván pro spouštění neotestovaného kódu nebo nedůvěryhodných programů z neověřených třetích stran, od neověřených dodavatelů, či od nedůvěryhodných uživatelů. Sandbox, doslova přeložený jako pískoviště, je vlastně místo, kde se písek nedostane (nemá dostat) mimo vyhrazenou plochu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Sandbox ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Sandbox ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Sandbox na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Sandbox ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Sandbox na Youtube

Najít výraz Sandbox ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sandbox například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní již víte jaká je definice termínu Sandbox? resp. co znamená Sandbox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sandbox, odpověď na dotaz co je to Sandbox?. Víte např. kdo to je Pipina? Znáte a víte kdo je Endokrinolog? Ke každému slovo může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.