Co je to?
Definice odborného termínu, slova Sandbox. Co znamená pojem Sandbox z kategorie Software?

Co je Sandbox?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Sandbox

V informatice se můžete setkat s pojmenováním sandbox ve spojitosti s počítačovou bezpečností. Jedná se o mechanismus, který slouží k separaci procesů běžících se stejným oprávněním. Běžně se sandbox využívá ke spouštění neotestovaného kódu nebo neověřeného softwaru z neznámých zdrojů. Většinou bývají v sandboxu omezeny všechny zneužitelné možnosti, čímž se eliminuje šance napadení nebezpečným softwarem.


Co je to Sandbox? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Sandbox. Co znamená pojem Sandbox z kategorie Software?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Sandbox sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Sandbox patří do sekce software

Klíčová slova: slovo, co to je, význam slova, informace, popis, pojem, přesný význam, formulace, lexikon, názvosloví, slovník, terminologie, definice, Sandbox, vysvětlení, definice pojmu, termín, heslo


Pojem Sandbox je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Sandbox? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sandbox je v informatice označení pro bezpečnostní mechanismus v rámci počítačové bezpečnosti, který slouží pro oddělování běžících procesů.
Sandbox poskytuje procesům, které v něm běží, omezený přístup ke zdrojům hostitelského počítače - přístup k disku je typicky omezen na vybrané adresáře, přístup k síti na vybrané servery a porty apod.
Sandbox je často využíván pro spouštění neotestovaného kódu nebo nedůvěryhodných programů z neověřených třetích stran, od neověřených dodavatelů, či od nedůvěryhodných uživatelů. Sandbox, doslova přeložený jako pískoviště, je vlastně místo, kde se písek nedostane (nemá dostat) mimo vyhrazenou plochu.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Sandbox na Google.cz

Hledat videa s názvem Sandbox na Youtube

Hledat slovo Sandbox ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Sandbox ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Sandbox ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat frázi Sandbox ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Sandbox například v Google obrázcích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Sandbox? resp. jaký je přesný význam slova Sandbox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sandbox, odpověď na dotaz co je to Sandbox?. Víte např. kdo to je Vlasovec? Znáte a víte kdo je Angiolog? Chápejte, že nemáme prostředky na pravidelnou aktualizaci. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledat odborný výraz Sandbox i v jiné sekci než je kategorie software. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Aplikace v mobilu, sandbox, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.