Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Sandbox. Co znamená pojem Sandbox z kategorie Software?

Co je Sandbox? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Sandbox?

V informatice se můžete setkat s pojmenováním sandbox ve spojitosti s počítačovou bezpečností. Jedná se o mechanismus, který slouží k separaci procesů běžících se stejným oprávněním. Běžně se sandbox využívá ke spouštění neotestovaného kódu nebo neověřeného softwaru z neznámých zdrojů. Většinou bývají v sandboxu omezeny všechny zneužitelné možnosti, čímž se eliminuje šance napadení nebezpečným softwarem.


Co je to Sandbox? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Sandbox. Co znamená pojem Sandbox z kategorie Software?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Sandbox? Potom se o definici podělte s kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Sandbox se nachází v kategorii software

Klíčová slova: software, popis, přesný význam, vysvětlení, co znamená, synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, terminologie, význam pojmu, informace, slovo, názvosloví, software, termín, terminus technicus, formulace, pojem


Pojem Sandbox je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Sandbox? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Sandbox je v informatice označení pro bezpečnostní mechanismus v rámci počítačové bezpečnosti, který slouží pro oddělování běžících procesů.
Sandbox poskytuje procesům, které v něm běží, omezený přístup ke zdrojům hostitelského počítače - přístup k disku je typicky omezen na vybrané adresáře, přístup k síti na vybrané servery a porty apod.
Sandbox je často využíván pro spouštění neotestovaného kódu nebo nedůvěryhodných programů z neověřených třetích stran, od neověřených dodavatelů, či od nedůvěryhodných uživatelů. Sandbox, doslova přeložený jako pískoviště, je vlastně místo, kde se písek nedostane (nemá dostat) mimo vyhrazenou plochu.

Zkuste zjistit více informací o slovu Sandbox v následujících zdrojích

Vyhledat výraz Sandbox ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Sandbox na Youtube

Zkusit najít termín Sandbox ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Sandbox ve Wikizdrojích

Hledat slovo Sandbox ve Wikislovníku

Zkusit najít Sandbox ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Sandbox například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Sandbox? resp. co se přesně ukrývá za slovem Sandbox? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Sandbox, odpověď na dotaz co je to Sandbox?. Víte např. kdo to je Richard Krajčo? Znáte a víte kdo je Angiolog? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v software. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.