Co je to?
Výraz, termín, definice slova Molekula. Co znamená odborný pojem Molekula z kategorie Věda?

Co je Molekula?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Molekula?

Molekula je název částice, která se skládá z atomů či iontů. Molekula obsahuje více než jen jedno jádro atomu, a může mít kladný nebo záporný náboj nebo být neutrální. Podle toho mohou být molekuly kationty nebo anionty.
Podle obsahu prvků se molekuly dělí na homonukleární, které obsahují pouze jeden prvek, molekuly s různými atomy jsou heteronukleární. Prvky mají molekuly z atomů jednoho druhu, v atomech sloučenin se nacházejí atomy různých prvků.


Co je to Molekula? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Molekula. Co znamená odborný pojem Molekula z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Molekula? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Molekula je v kategorii věda

Klíčová slova: co znamená, věda, přesný výraz, slovník, odborné názvosloví, lexikon, význam pojmu, vysvětlení, co to je, význam slova, význam, názvosloví, wiki, slovo, definice, formulace, co je to Molekula?, odborný výraz


Pojem Molekula je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Molekula?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Molekula je částice složená z atomů nebo iontů. Je důležitým pojmem chemie a, jak už název ukazuje, ústředním pojmem molekulové fyziky a kinetické teorie plynů.
Jedná se o částici, představující minimální množství dané látky, jež vstupuje do chemické reakce a určuje zároveň fyzikální vlastnosti látky obsažené v částici. Molekuly jsou zpravidla tvořeny více vázanými atomy (obsahují více atomových jader a sdílený atomový obal, kterým je zprostředkována jejich vazba), z pohledu molekulové fyziky však mohou být i jednoatomové, např. u vzácných plynů. Jsou buď elektricky neutrální, nebo mohou nést kladný nebo záporný náboj a jedná se tedy o ionty. Podle polarity náboje se pak hovoří o molekulových kationtech nebo molekulových aniontech.

Molekula Vitamínu B3

Molekula Vitamínu B3 (Niacin). Zdroj: openclipart.org, licence: public domain
Molekula Vitamínu B3 (Niacin). Zdroj: openclipart.org, licence: public domain


Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít Molekula na Google obrázcích

Vyhledat výraz Molekula ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Molekula ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Molekula ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Molekula ve vyhledávači Yahoo

Najít termín Molekula ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Molekula například ve Wikislovníku, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Molekula? resp. co se skrývá pod slovem Molekula? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Molekula, odpověď na dotaz co je to Molekula?. Víte např. kdo to je Keškař? Znáte a víte kdo je Guma? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci věda. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.