Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gyros. Co znamená odborný pojem Gyros z kategorie Jídlo?

Co je to Gyros? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Gyros

Gyros je populární masité jídlo řecké kuchyně. Jeho předností je rychlá příprava a nízké náklady. Jeho základ tvoří různé druhy masa, hlavně skopové či vepřové z kýty, které se grilují ve svislé poloze pod tepelným zářením plynového nebo elektrického zdroje a za neustálého otáčení. Poté, co se maso na povrchu dostatečně opeče, okrajuje se jako plátky či nudličky a hned se podává.
Gyros se servíruje na talíři s přílohami nebo se vkládá do placky či housky, takže je možné vzít ho s sebou jako rychlé občerstvení. Lze ho zabalit i s hranolky a s omáčkou tzatziki.


Co je to Gyros? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gyros. Co znamená odborný pojem Gyros z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Gyros je v sekci jídlo

Klíčová slova: pojem, popis, co znamená, heslo, formulace, vysvětlení, Gyros, definice pojmu, význam, termín, slovo, jídlo, informace, slovník, význam slova, jídlo, terminus technicus, synonymum


Pojem Gyros je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gyros? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Gyros (řecky γύρος znamenající „točit“, také pita gyros) je rychlý, oblíbený a levný masný pokrm z řecké kuchyně.
Gyros je příbuzný tureckému döner kebabu (znamenající „točící rožeň“) a arabské šauarmě, podobný je také mexickému tacos al pastor.

Řecký gyros

Řecký gyros na talíři. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Řecký gyros na talíři. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Gyros

Najít heslo Gyros ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Gyros ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Gyros ve Wikislovníku

Hledat slovo Gyros ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Gyros na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gyros ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Gyros například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Gyros? resp. co se skrývá pod slovem Gyros? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gyros, odpověď na dotaz co je to Gyros?. Víte např. kdo to je Mikuláš Ferjenčík? Znáte a víte kdo je Albert Černý? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je jídlo. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.