Co je to?
Odborný výraz, definice slova Gyros. Co znamená pojem Gyros z kategorie Jídlo?

Co je Gyros?

Co znamená pojem, definice termínu Gyros?

Gyros je populární masité jídlo řecké kuchyně. Jeho předností je rychlá příprava a nízké náklady. Jeho základ tvoří různé druhy masa, hlavně skopové či vepřové z kýty, které se grilují ve svislé poloze pod tepelným zářením plynového nebo elektrického zdroje a za neustálého otáčení. Poté, co se maso na povrchu dostatečně opeče, okrajuje se jako plátky či nudličky a hned se podává.
Gyros se servíruje na talíři s přílohami nebo se vkládá do placky či housky, takže je možné vzít ho s sebou jako rychlé občerstvení. Lze ho zabalit i s hranolky a s omáčkou tzatziki.


Co je to Gyros? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Gyros. Co znamená pojem Gyros z kategorie Jídlo?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Gyros s vašimi známými a kamarády na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Gyros se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: Gyros, co to je, informace, jídlo, terminologie, definice, význam slova, přesný výraz, vysvětlení, termín, co znamená, přesný význam, význam, co je to Gyros?, popis, odborný výraz, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Gyros je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Gyros? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gyros (řecky γύρος znamenající „točit“, také pita gyros) je rychlý, oblíbený a levný masný pokrm z řecké kuchyně.
Gyros je příbuzný tureckému döner kebabu (znamenající „točící rožeň“) a arabské šauarmě, podobný je také mexickému tacos al pastor.

Řecký gyros

Řecký gyros na talíři. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Řecký gyros na talíři. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Linky na jiné informační zdroje

Hledat videa s názvem Gyros na Youtube

Najít pojem Gyros ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gyros ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Gyros na Google obrázcích

Vyhledat pojem Gyros ve Wikizdrojích

Najít výraz Gyros ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Gyros například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Gyros? resp. co znamená slovo Gyros? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gyros, odpověď na dotaz co je to Gyros?. Víte např. kdo to je Miloš Kirschner? Znáte a víte kdo je Matthew McConaughey? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Gyros i v jiné sekci než je kategorie jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, rajčata salát, gyros, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.