Co je to?
Definice výrazu Gyros. Co znamená odborný pojem Gyros z kategorie Jídlo?

Co to je Gyros? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Gyros?

Gyros je populární masité jídlo řecké kuchyně. Jeho předností je rychlá příprava a nízké náklady. Jeho základ tvoří různé druhy masa, hlavně skopové či vepřové z kýty, které se grilují ve svislé poloze pod tepelným zářením plynového nebo elektrického zdroje a za neustálého otáčení. Poté, co se maso na povrchu dostatečně opeče, okrajuje se jako plátky či nudličky a hned se podává.
Gyros se servíruje na talíři s přílohami nebo se vkládá do placky či housky, takže je možné vzít ho s sebou jako rychlé občerstvení. Lze ho zabalit i s hranolky a s omáčkou tzatziki.


Co je to Gyros? Význam slova, termín, Definice výrazu Gyros. Co znamená odborný pojem Gyros z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Gyros doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Gyros se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: Jídlo, slovo, definice pojmu, pojem, slovník, Jídlo, odborný výraz, terminologie, co je to Gyros?, přesný význam, synonymum, význam, terminus technicus, formulace, přesný výraz, co znamená, definice, wiki


Pojem Gyros je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gyros? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gyros (řecky γύρος znamenající „točit“, také pita gyros) je rychlý, oblíbený a levný masný pokrm z řecké kuchyně.
Gyros je příbuzný tureckému döner kebabu (znamenající „točící rožeň“) a arabské šauarmě, podobný je také mexickému tacos al pastor.

Řecký gyros

Řecký gyros na talíři. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay
Řecký gyros na talíři. Autor: RitaE, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Gyros v následujících vyhledávačích

Zkusit najít slovo Gyros ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gyros ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Gyros ve Wikislovníku

Hledat termín Gyros ve Wikizdrojích

Hledat výraz Gyros ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Gyros ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gyros například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Gyros? resp. co to je Gyros? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gyros, odpověď na dotaz co je to Gyros?. Víte např. kdo to je Nicky Tučková? Znáte a víte kdo je Johann Sebastian Bach? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Gyros hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.