Co je to?
Definice odborného termínu, slova Keloidní jizva. Co znamená pojem Keloidní jizva z kategorie Lékařství?

Co je to Keloidní jizva? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Keloidní jizva?

Keloidní jizva, nazývaná též keloid, je druh jizvy který se od obvyklých jizev liší jak vzhledem, tak strukturou. Vypadá nevzhledně, protože ji tvoří nadměrné množství kolagenu, který vytváří hrboly. Keloidní jizva je především problémem estetickým, ne zdravotním. Jako léčba se používá kryoterapie nebo kortikosteroidy.
Jizvy jsou nejčastější na hrudníku, ramenou, šíji nebo uších. Příčinou mohou být úrazy, štípnutí hmyzem, injekce, kožní choroby, piercing a další.


Co je to Keloidní jizva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Keloidní jizva. Co znamená pojem Keloidní jizva z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Keloidní jizva se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, pojem, vysvětlení, slovo, co znamená, lexikon, Lékařství, co to je, definice pojmu, popis, informace, formulace, definice, přesný význam, přesný výraz, termín


Pojem Keloidní jizva je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat termín Keloidní jizva ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Keloidní jizva ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Keloidní jizva na Youtube

Najít slovo Keloidní jizva ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keloidní jizva ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Keloidní jizva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Keloidní jizva například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Keloidní jizva? resp. co přesně znamená slovo Keloidní jizva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keloidní jizva, odpověď na dotaz co je to Keloidní jizva?. Víte např. kdo to je Kádrovák? Znáte a víte kdo je Absolvent? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.