Co je to?
Definice odborného termínu, slova Keloidní jizva. Co znamená pojem Keloidní jizva z kategorie Lékařství?

Co je to Keloidní jizva? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Keloidní jizva?

Keloidní jizva, nazývaná též keloid, je druh jizvy který se od obvyklých jizev liší jak vzhledem, tak strukturou. Vypadá nevzhledně, protože ji tvoří nadměrné množství kolagenu, který vytváří hrboly. Keloidní jizva je především problémem estetickým, ne zdravotním. Jako léčba se používá kryoterapie nebo kortikosteroidy.
Jizvy jsou nejčastější na hrudníku, ramenou, šíji nebo uších. Příčinou mohou být úrazy, štípnutí hmyzem, injekce, kožní choroby, piercing a další.


Co je to Keloidní jizva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Keloidní jizva. Co znamená pojem Keloidní jizva z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Keloidní jizva sdílejte s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Keloidní jizva je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: Keloidní jizva, synonymum, popis, odborný výraz, Lékařství, pojem, terminologie, Lékařství, slovník, termín, co znamená, definice pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, wiki, definice


Pojem Keloidní jizva je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Keloidní jizva ve Wikimedia Commons

Najít heslo Keloidní jizva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Keloidní jizva ve Wikislovníku

Najít výraz Keloidní jizva ve Wikipedii

Zkusit najít termín Keloidní jizva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Keloidní jizva ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Keloidní jizva například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Keloidní jizva? resp. jaký je význam pojmu Keloidní jizva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keloidní jizva, odpověď na dotaz co je to Keloidní jizva?. Víte např. kdo to je Mecenáš? Znáte a víte kdo je Absolvent? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.