Co je to?
Odborný výraz, definice slova Keloidní jizva. Co znamená pojem Keloidní jizva z kategorie Lékařství?

Co je Keloidní jizva? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Keloidní jizva?

Keloidní jizva, nazývaná též keloid, je druh jizvy který se od obvyklých jizev liší jak vzhledem, tak strukturou. Vypadá nevzhledně, protože ji tvoří nadměrné množství kolagenu, který vytváří hrboly. Keloidní jizva je především problémem estetickým, ne zdravotním. Jako léčba se používá kryoterapie nebo kortikosteroidy.
Jizvy jsou nejčastější na hrudníku, ramenou, šíji nebo uších. Příčinou mohou být úrazy, štípnutí hmyzem, injekce, kožní choroby, piercing a další.


Co je to Keloidní jizva? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Keloidní jizva. Co znamená pojem Keloidní jizva z kategorie Lékařství?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Keloidní jizva s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Keloidní jizva se nachází v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, lékařství, definice pojmu, význam pojmu, vysvětlení, Keloidní jizva, definice, odborné názvosloví, co znamená, význam slova, slovo, formulace, terminus technicus, co to je, popis, lexikon, termín, přesný výraz


Pojem Keloidní jizva je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Vyhledat pojem Keloidní jizva ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Keloidní jizva na Google.cz

Najít výraz Keloidní jizva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Keloidní jizva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Keloidní jizva ve Wikipedii

Zkusit najít slovo Keloidní jizva ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Keloidní jizva například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Keloidní jizva? resp. co znamená výraz Keloidní jizva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keloidní jizva, odpověď na dotaz co je to Keloidní jizva?. Víte např. kdo to je Neil Young? Znáte a víte kdo je Justin Timberlake? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než lékařství. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.