Co je to?
Definice odborného termínu, slova Keloidní jizva. Co znamená pojem Keloidní jizva z kategorie Lékařství?

Co je to Keloidní jizva? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Keloidní jizva

Keloidní jizva, nazývaná též keloid, je druh jizvy který se od obvyklých jizev liší jak vzhledem, tak strukturou. Vypadá nevzhledně, protože ji tvoří nadměrné množství kolagenu, který vytváří hrboly. Keloidní jizva je především problémem estetickým, ne zdravotním. Jako léčba se používá kryoterapie nebo kortikosteroidy.
Jizvy jsou nejčastější na hrudníku, ramenou, šíji nebo uších. Příčinou mohou být úrazy, štípnutí hmyzem, injekce, kožní choroby, piercing a další.


Co je to Keloidní jizva? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Keloidní jizva. Co znamená pojem Keloidní jizva z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Keloidní jizva sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Keloidní jizva patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, definice, názvosloví, co znamená, slovo, terminologie, co je to Keloidní jizva?, co to je, Keloidní jizva, odborné názvosloví, Lékařství, význam slova, heslo, lexikon, Lékařství, definice pojmu, odborný výraz, vysvětlení


Pojem Keloidní jizva je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Keloidní jizva

Zkusit najít heslo Keloidní jizva ve Wikipedii

Vyhledat pojem Keloidní jizva ve vyhledávači Yandex

Najít termín Keloidní jizva ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo Keloidní jizva na Google.cz

Hledat termín Keloidní jizva ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Keloidní jizva ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Keloidní jizva například ve Wikislovníku, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Keloidní jizva? resp. co znamená slovo Keloidní jizva? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Keloidní jizva, odpověď na dotaz co je to Keloidní jizva?. Víte např. kdo to je Technik BOZP? Znáte a víte kdo je Absolvent? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Keloidní jizva hledat i v jiných kategoriích (než Lékařství) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.