Co je to?
Odborný výraz, definice slova EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Co je to EBITDA? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu EBITDA?

EBITDA je zkratkové slovo utvořené z prvních písmen anglického sousloví "earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization", tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. Je to indikátor sloužící jako finanční ukazatel rentability společnosti.


Co je to EBITDA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem EBITDA se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, synonymum, lexikon, význam, informace, definice, Účetnictví, slovník, termín, co to je, pojem, formulace, přesný význam, Účetnictví, popis, význam slova, slovo


Pojem EBITDA je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu EBITDA píše následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA, zkratka z anglického názvu Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization - zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) je indikátor, který ukazuje provozní výkonnost společnosti. Je to hrubý provozní zisk. Používá se ve finanční analýze při porovnání výkonnosti mezi různými společnostmi nebo odvětvími. Výpočet: EBITDA = výnosy - náklady (bez započtení úroků, daní, odpisů a amortizace)

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EBITDA ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín EBITDA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo EBITDA ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem EBITDA ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem EBITDA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo EBITDA na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EBITDA například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova EBITDA? resp. co označuje slovo EBITDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBITDA, odpověď na dotaz co je to EBITDA?. Víte např. kdo to je Dana Drábová? Znáte a víte kdo je Vratislav Kulhánek? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?