Co je to?
Odborný výraz, definice slova EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Co je to EBITDA? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu EBITDA?

EBITDA je zkratkové slovo utvořené z prvních písmen anglického sousloví "earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization", tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. Je to indikátor sloužící jako finanční ukazatel rentability společnosti.


Co je to EBITDA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu EBITDA sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín EBITDA je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice, slovo, informace, terminus technicus, Účetnictví, význam pojmu, wiki, terminologie, formulace, popis, heslo, co to je, přesný výraz, definice pojmu, lexikon, vysvětlení, přesný význam


Pojem EBITDA je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu EBITDA dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA, zkratka z anglického názvu Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization - zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) je indikátor, který ukazuje provozní výkonnost společnosti. Je to hrubý provozní zisk. Používá se ve finanční analýze při porovnání výkonnosti mezi různými společnostmi nebo odvětvími. Výpočet: EBITDA = výnosy - náklady (bez započtení úroků, daní, odpisů a amortizace)

Více informací o slovu EBITDA doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat heslo EBITDA na Google.cz

Najít termín EBITDA ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem EBITDA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz EBITDA ve vyhledávači Qwant

Hledat termín EBITDA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín EBITDA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo EBITDA například ve Wikislovníku, v Google překladači, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená EBITDA? resp. co se přesně ukrývá za slovem EBITDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBITDA, odpověď na dotaz co je to EBITDA?. Víte např. kdo to je Colin Farrell? Znáte a víte kdo je Vratislav Kulhánek? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu EBITDA i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?