Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Co je EBITDA?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu EBITDA?

EBITDA je zkratkové slovo utvořené z prvních písmen anglického sousloví "earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization", tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. Je to indikátor sloužící jako finanční ukazatel rentability společnosti.


Co je to EBITDA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín EBITDA? Potom se o definici podělte s kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo EBITDA se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: EBITDA, význam slova, pojem, vysvětlení, popis, význam pojmu, Účetnictví, názvosloví, definice, slovník, definice pojmu, wiki, terminologie, Účetnictví, synonymum, odborné názvosloví, přesný výraz, přesný význam


Pojem EBITDA je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu EBITDA můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA, zkratka z anglického názvu Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization - zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) je indikátor, který ukazuje provozní výkonnost společnosti. Je to hrubý provozní zisk. Používá se ve finanční analýze při porovnání výkonnosti mezi různými společnostmi nebo odvětvími. Výpočet: EBITDA = výnosy - náklady (bez započtení úroků, daní, odpisů a amortizace)

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít frázi EBITDA ve Wikislovníku

Najít slovo EBITDA ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem EBITDA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo EBITDA ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín EBITDA na Google obrázcích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EBITDA ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo EBITDA například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikizdrojích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit co to je EBITDA? resp. co se přesně ukrývá za slovem EBITDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBITDA, odpověď na dotaz co je to EBITDA?. Víte např. kdo to je Sládek? Znáte a víte kdo je Linda Evangelista? Data na webu nejsou pravidelně aktualizovaná, texty nemusí vždy reflektovat aktuální stav. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo EBITDA i jinde než v sekci než v Účetnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, složky knihy faktury, eBITDA, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?