Co je to?
Výraz, termín, definice slova EBITDA. Co znamená odborný pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Co je to EBITDA? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu EBITDA

EBITDA je zkratkové slovo utvořené z prvních písmen anglického sousloví "earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization", tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. Je to indikátor sloužící jako finanční ukazatel rentability společnosti.


Co je to EBITDA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EBITDA. Co znamená odborný pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín EBITDA? Potom se o definici podělte se známými na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo EBITDA se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, slovo, názvosloví, terminologie, co to je, Účetnictví, odborné názvosloví, přesný výraz, termín, popis, definice, formulace, význam, terminus technicus, přesný význam, EBITDA, slovník, co znamená


Pojem EBITDA je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu EBITDA?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA, zkratka z anglického názvu Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization - zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) je indikátor, který ukazuje provozní výkonnost společnosti. Je to hrubý provozní zisk. Používá se ve finanční analýze při porovnání výkonnosti mezi různými společnostmi nebo odvětvími. Výpočet: EBITDA = výnosy - náklady (bez započtení úroků, daní, odpisů a amortizace)

Více informací o pojmu EBITDA lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem EBITDA ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem EBITDA ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem EBITDA na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EBITDA ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín EBITDA na Google.cz

Vyhledat heslo EBITDA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo EBITDA například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova EBITDA? resp. co přesně znamená slovo EBITDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBITDA, odpověď na dotaz co je to EBITDA?. Víte např. kdo to je Kendall Jenner? Znáte a víte kdo je Cara Delevingne? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín EBITDA hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?