Co je to?
Odborný výraz, definice slova EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Co je to EBITDA? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova EBITDA?

EBITDA je zkratkové slovo utvořené z prvních písmen anglického sousloví "earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization", tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. Je to indikátor sloužící jako finanční ukazatel rentability společnosti.


Co je to EBITDA? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (EBITDA) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem EBITDA patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, heslo, význam pojmu, význam slova, odborné názvosloví, přesný význam, termín, definice pojmu, wiki, slovník, odborný výraz, co to je, slovo, definice, synonymum, pojem, názvosloví, lexikon


Pojem EBITDA je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín EBITDA? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA, zkratka z anglického názvu Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization - zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) je indikátor, který ukazuje provozní výkonnost společnosti. Je to hrubý provozní zisk. Používá se ve finanční analýze při porovnání výkonnosti mezi různými společnostmi nebo odvětvími. Výpočet: EBITDA = výnosy - náklady (bez započtení úroků, daní, odpisů a amortizace)

Hledejte pojem EBITDA v následujících vyhledávačích

Vyhledat heslo EBITDA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem EBITDA ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem EBITDA ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz EBITDA ve vyhledávači Qwant

Najít heslo EBITDA ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín EBITDA ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo EBITDA například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova EBITDA? resp. co znamená EBITDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBITDA, odpověď na dotaz co je to EBITDA?. Víte např. kdo to je Josif Stalin? Znáte a víte kdo je Jan Patočka? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín EBITDA hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?