Co je to?
Definice odborného termínu, slova EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Co je to EBITDA? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu EBITDA?

EBITDA je zkratkové slovo utvořené z prvních písmen anglického sousloví "earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization", tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. Je to indikátor sloužící jako finanční ukazatel rentability společnosti.


Co je to EBITDA? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova EBITDA? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín EBITDA je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, wiki, heslo, Účetnictví, přesný výraz, definice, lexikon, pojem, slovník, Účetnictví, formulace, význam, přesný význam, názvosloví, termín, informace, co znamená


Pojem EBITDA je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem EBITDA? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA, zkratka z anglického názvu Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization - zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) je indikátor, který ukazuje provozní výkonnost společnosti. Je to hrubý provozní zisk. Používá se ve finanční analýze při porovnání výkonnosti mezi různými společnostmi nebo odvětvími. Výpočet: EBITDA = výnosy - náklady (bez započtení úroků, daní, odpisů a amortizace)

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít slovo EBITDA ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo EBITDA ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít EBITDA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem EBITDA na Youtube

Vyhledat pojem EBITDA ve Wikizdrojích

Najít heslo EBITDA na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo EBITDA například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Právě jste zjistili jaká je definice slova EBITDA? resp. co přesně označuje termín EBITDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBITDA, odpověď na dotaz co je to EBITDA?. Víte např. kdo to je Vlastenec? Znáte a víte kdo je Tatiana Pauhofová? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?