Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Co je EBITDA? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla EBITDA?

EBITDA je zkratkové slovo utvořené z prvních písmen anglického sousloví "earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization", tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. Je to indikátor sloužící jako finanční ukazatel rentability společnosti.


Co je to EBITDA? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo EBITDA. Co znamená pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Všechny údaje jsou bez záruky. V obsahu stránek mohou být pravopisné, faktické chyby i nepřesnosti. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu EBITDA s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín EBITDA se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co je to EBITDA?, slovník, názvosloví, terminus technicus, lexikon, odborné názvosloví, synonymum, termín, přesný význam, význam slova, pojem, formulace, přesný výraz, význam, Účetnictví, informace, co to je, význam pojmu


Pojem EBITDA je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu EBITDA?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA, zkratka z anglického názvu Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization - zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) je indikátor, který ukazuje provozní výkonnost společnosti. Je to hrubý provozní zisk. Používá se ve finanční analýze při porovnání výkonnosti mezi různými společnostmi nebo odvětvími. Výpočet: EBITDA = výnosy - náklady (bez započtení úroků, daní, odpisů a amortizace)

Jiné informační zdroje o pojmu EBITDA

Najít heslo EBITDA ve vyhledávači Yahoo

Najít termín EBITDA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín EBITDA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz EBITDA ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EBITDA ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem EBITDA na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo EBITDA například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená EBITDA? resp. co to je EBITDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBITDA, odpověď na dotaz co je to EBITDA?. Víte např. kdo to je Zeus? Znáte a víte kdo je Linda Evangelista? Berte prosím v úvahu, že stejná slova mohou mít více významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než Účetnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?