Co je to?
Výraz, termín, definice slova EBITDA. Co znamená odborný pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Co je to EBITDA? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu EBITDA?

EBITDA je zkratkové slovo utvořené z prvních písmen anglického sousloví "earnings before interest, taxes, depreciation, and amortization", tedy zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace. Je to indikátor sloužící jako finanční ukazatel rentability společnosti.


Co je to EBITDA? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova EBITDA. Co znamená odborný pojem EBITDA z kategorie Účetnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem EBITDA patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: termín, terminologie, lexikon, přesný výraz, heslo, synonymum, co to je, přesný význam, slovník, co znamená, odborné názvosloví, co je to EBITDA?, význam slova, pojem, slovo, význam pojmu, popis, EBITDA


Pojem EBITDA je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem EBITDA? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zisk před započtením úroků, daní a odpisů (EBITDA, zkratka z anglického názvu Earnings before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization - zisk před odečtením úroků, daní, odpisů a amortizace) je indikátor, který ukazuje provozní výkonnost společnosti. Je to hrubý provozní zisk. Používá se ve finanční analýze při porovnání výkonnosti mezi různými společnostmi nebo odvětvími. Výpočet: EBITDA = výnosy - náklady (bez započtení úroků, daní, odpisů a amortizace)

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit najít pojem EBITDA ve Wikizdrojích

Najít výraz EBITDA ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem EBITDA ve Wikimedia Commons

Najít termín EBITDA ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo EBITDA ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo EBITDA ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo EBITDA například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to EBITDA? resp. co je to EBITDA? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu EBITDA, odpověď na dotaz co je to EBITDA?. Víte např. kdo to je Barbora Šámalová? Znáte a víte kdo je Utilitarista? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu EBITDA i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?