Co je to?
Definice odborného termínu, slova Robot. Co znamená pojem Robot z kategorie Technika?

Co je Robot? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Robot?

Robot je název pro stroj, který je částečně samostatný a umí vykonávat předepsané úkoly, popřípadě spolupracovat s okolím a zadavatelem těchto úkolů. S okolím robot komunikuje prostřednictvím senzorů, může na podněty reagovat a dokonce si o nich vytvářet své představy, modely. Umí nejen reagovat, ale dokáže si vytvářet i zpětnou vazbu.
Slovo robot, tak jak ho známe, vytvořil spisovatel Karel Čapek. Vycházel přitom z pojmu robota, otrocká práce. Nové slovo mu údajně poradil bratr Josef, když hledal název pro umělé dělníky do hry R.U.R. Druhů robotů je již mnoho a lze je třídit podle různých hledisek. Roboti, kteří svou činnost mají danou pevným programem, jsou nazývání roboti 1. generace, roboti 2. generace dokážou pomocí senzorů sami reagovat. Další dělení je podle schopnosti pohybu, podle účelu nebo způsobu programování. Roboty jsou nazývány také počítačové programy, které provádějí automatické a opakované úkony.


Co je to Robot? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Robot. Co znamená pojem Robot z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s dalšími osobami na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Robot patří do sekce technika

Klíčová slova: terminologie, wiki, slovo, přesný výraz, definice pojmu, heslo, odborný výraz, definice, technika, odborné názvosloví, technika, vysvětlení, co je to Robot?, termín, terminus technicus, význam pojmu, pojem, informace


Pojem Robot je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Robot? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Robot je stroj pracující s určitou mírou samostatnosti, vykonávající určené úkoly, a to předepsaným způsobem a při různých mírách potřeby interakce s okolním světem a se zadavatelem: Robot je schopen své okolí vnímat pomocí senzorů, reagovat na něj, zasahovat do něj, případně si o něm vytvářet vlastní představu, model. Vnímáním světa nejenže může poznávat svět samotný, ale může také vyhodnocovat svůj vliv na něj a využívat tak zpětnou vazbu. Robot je fyzickou realizací obecnějšího pojmu agent.

Další zdroje informací o slovu Robot

Zkusit najít termín Robot ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Robot ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Robot ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Robot ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Robot na Google.cz

Hledat videa s názvem Robot na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Robot například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Robot? resp. jaká je definice termínu Robot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Robot, odpověď na dotaz co je to Robot?. Víte např. kdo to je Taxikář? Znáte a víte kdo je Specialista logistiky? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.