Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Robot. Co znamená pojem Robot z kategorie Technika?

Co to je Robot? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Robot?

Robot je název pro stroj, který je částečně samostatný a umí vykonávat předepsané úkoly, popřípadě spolupracovat s okolím a zadavatelem těchto úkolů. S okolím robot komunikuje prostřednictvím senzorů, může na podněty reagovat a dokonce si o nich vytvářet své představy, modely. Umí nejen reagovat, ale dokáže si vytvářet i zpětnou vazbu.
Slovo robot, tak jak ho známe, vytvořil spisovatel Karel Čapek. Vycházel přitom z pojmu robota, otrocká práce. Nové slovo mu údajně poradil bratr Josef, když hledal název pro umělé dělníky do hry R.U.R. Druhů robotů je již mnoho a lze je třídit podle různých hledisek. Roboti, kteří svou činnost mají danou pevným programem, jsou nazývání roboti 1. generace, roboti 2. generace dokážou pomocí senzorů sami reagovat. Další dělení je podle schopnosti pohybu, podle účelu nebo způsobu programování. Roboty jsou nazývány také počítačové programy, které provádějí automatické a opakované úkony.


Co je to Robot? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Robot. Co znamená pojem Robot z kategorie Technika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Robot? Potom se o definici podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Robot se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: heslo, názvosloví, terminus technicus, definice, přesný výraz, definice pojmu, termín, význam, lexikon, co to je, slovo, význam slova, pojem, terminologie, odborné názvosloví, význam pojmu, slovník, popis


Pojem Robot je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Robot? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Robot je stroj pracující s určitou mírou samostatnosti, vykonávající určené úkoly, a to předepsaným způsobem a při různých mírách potřeby interakce s okolním světem a se zadavatelem: Robot je schopen své okolí vnímat pomocí senzorů, reagovat na něj, zasahovat do něj, případně si o něm vytvářet vlastní představu, model. Vnímáním světa nejenže může poznávat svět samotný, ale může také vyhodnocovat svůj vliv na něj a využívat tak zpětnou vazbu. Robot je fyzickou realizací obecnějšího pojmu agent.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít termín Robot ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Robot ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Robot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Robot ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Robot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Robot ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Robot například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Robot? resp. jaký je význam pojmu Robot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Robot, odpověď na dotaz co je to Robot?. Víte např. kdo to je Pedant? Znáte a víte kdo je Adam Vojtěch? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.