Co je to?
Výraz, termín, definice slova Robot. Co znamená odborný pojem Robot z kategorie Technika?

Co je to Robot? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Robot?

Robot je název pro stroj, který je částečně samostatný a umí vykonávat předepsané úkoly, popřípadě spolupracovat s okolím a zadavatelem těchto úkolů. S okolím robot komunikuje prostřednictvím senzorů, může na podněty reagovat a dokonce si o nich vytvářet své představy, modely. Umí nejen reagovat, ale dokáže si vytvářet i zpětnou vazbu.
Slovo robot, tak jak ho známe, vytvořil spisovatel Karel Čapek. Vycházel přitom z pojmu robota, otrocká práce. Nové slovo mu údajně poradil bratr Josef, když hledal název pro umělé dělníky do hry R.U.R. Druhů robotů je již mnoho a lze je třídit podle různých hledisek. Roboti, kteří svou činnost mají danou pevným programem, jsou nazývání roboti 1. generace, roboti 2. generace dokážou pomocí senzorů sami reagovat. Další dělení je podle schopnosti pohybu, podle účelu nebo způsobu programování. Roboty jsou nazývány také počítačové programy, které provádějí automatické a opakované úkony.


Co je to Robot? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Robot. Co znamená odborný pojem Robot z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Robot se nachází v kategorii technika

Klíčová slova: vysvětlení, definice pojmu, co znamená, odborný výraz, význam pojmu, přesný význam, význam slova, formulace, názvosloví, slovo, lexikon, popis, odborné názvosloví, definice, význam, pojem, technika, informace


Pojem Robot je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Robot? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Robot je stroj pracující s určitou mírou samostatnosti, vykonávající určené úkoly, a to předepsaným způsobem a při různých mírách potřeby interakce s okolním světem a se zadavatelem: Robot je schopen své okolí vnímat pomocí senzorů, reagovat na něj, zasahovat do něj, případně si o něm vytvářet vlastní představu, model. Vnímáním světa nejenže může poznávat svět samotný, ale může také vyhodnocovat svůj vliv na něj a využívat tak zpětnou vazbu. Robot je fyzickou realizací obecnějšího pojmu agent.

Další zdroje informací o slovu Robot

Vyhledat výraz Robot ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Robot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Robot ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Robot na Youtube

Najít pojem Robot ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Robot ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Robot například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní již víte jaká je definice termínu Robot? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Robot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Robot, odpověď na dotaz co je to Robot?. Víte např. kdo to je Jana Uriel Kratochvílová? Znáte a víte kdo je Hilary Duff? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.