Co je to?
Definice výrazu Robot. Co znamená odborný pojem Robot z kategorie Technika?

Co je Robot?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Robot

Robot je název pro stroj, který je částečně samostatný a umí vykonávat předepsané úkoly, popřípadě spolupracovat s okolím a zadavatelem těchto úkolů. S okolím robot komunikuje prostřednictvím senzorů, může na podněty reagovat a dokonce si o nich vytvářet své představy, modely. Umí nejen reagovat, ale dokáže si vytvářet i zpětnou vazbu.
Slovo robot, tak jak ho známe, vytvořil spisovatel Karel Čapek. Vycházel přitom z pojmu robota, otrocká práce. Nové slovo mu údajně poradil bratr Josef, když hledal název pro umělé dělníky do hry R.U.R. Druhů robotů je již mnoho a lze je třídit podle různých hledisek. Roboti, kteří svou činnost mají danou pevným programem, jsou nazývání roboti 1. generace, roboti 2. generace dokážou pomocí senzorů sami reagovat. Další dělení je podle schopnosti pohybu, podle účelu nebo způsobu programování. Roboty jsou nazývány také počítačové programy, které provádějí automatické a opakované úkony.


Co je to Robot? Význam slova, termín, Definice výrazu Robot. Co znamená odborný pojem Robot z kategorie Technika?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Text vytvořen pro Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Robot je v sekci technika

Klíčová slova: popis, význam pojmu, význam, formulace, co je to Robot?, názvosloví, co to je, definice pojmu, lexikon, terminus technicus, slovník, slovo, technika, wiki, přesný význam, význam slova, terminologie, odborný výraz


Pojem Robot je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Robot? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Robot je stroj pracující s určitou mírou samostatnosti, vykonávající určené úkoly, a to předepsaným způsobem a při různých mírách potřeby interakce s okolním světem a se zadavatelem: Robot je schopen své okolí vnímat pomocí senzorů, reagovat na něj, zasahovat do něj, případně si o něm vytvářet vlastní představu, model. Vnímáním světa nejenže může poznávat svět samotný, ale může také vyhodnocovat svůj vliv na něj a využívat tak zpětnou vazbu. Robot je fyzickou realizací obecnějšího pojmu agent.

Další zdroje informací

Hledat heslo Robot ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat heslo Robot ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Robot ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Robot ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Robot ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Robot ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Robot například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená Robot? resp. co znamená slovo Robot? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Robot, odpověď na dotaz co je to Robot?. Víte např. kdo to je Michaela Rau? Znáte a víte kdo je PR specialista? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, kamera, robot, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.