Co je to?
Odborný výraz, definice slova Daňová evidence. Co znamená pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Co je Daňová evidence?

Co znamená termín Daňová evidence? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Daňová evidence je něco jako bylo do roku 2004 jednoduché účetnictví. Daňovou evidenci mohou vést fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, nejsou účastníkem sdružení, nejsou zapsané v Obchodním rejstříku a jejichž obrat nepřekročil 25 milionů za uplynulý kalendářní rok. Přesné podmínky definuje Zákon o účetnictví č. 563/91 Sb.


Co je to Daňová evidence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Daňová evidence. Co znamená pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Text s definicí výrazu Daňová evidence doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Daňová evidence se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví, Účetnictví, synonymum, odborný výraz, lexikon, formulace, význam pojmu, termín, popis, co je to Daňová evidence?, vysvětlení, přesný význam, význam, wiki, význam slova, terminus technicus


Pojem Daňová evidence je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Daňová evidence můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Daňová evidence svým způsobem navazuje na jednoduché účetnictví, které bylo v České republice zrušeno v roce 2004, ale v roce 2016 bylo obnoveno pro některé účetní jednotky za určitých podmínek.
Daňovou evidenci vedou fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, jejich obrat nepřekročil za minulý kalendářní rok 25 mil. korun, nejsou účastníkem sdružení a nejsou zapsány v Obchodním rejstříku. Ten, kdo se stane účetní jednotkou ve smyslu Zákona o účetnictví č. 563/91 Sb., musí vést účetnictví.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi Daňová evidence ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňová evidence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Daňová evidence ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Daňová evidence ve Wikizdrojích

Najít termín Daňová evidence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Daňová evidence na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňová evidence například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní už nejspíš víte co to je Daňová evidence? resp. jaký je přesný význam slova Daňová evidence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňová evidence, odpověď na dotaz co je to Daňová evidence?. Víte např. kdo to je Kateřina Cajthamlová? Znáte a víte kdo je Merkur? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, pokladna, daňová evidence, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.