Co je to?
Odborný výraz, definice slova Daňová evidence. Co znamená pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Co je to Daňová evidence? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Daňová evidence

Daňová evidence je něco jako bylo do roku 2004 jednoduché účetnictví. Daňovou evidenci mohou vést fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, nejsou účastníkem sdružení, nejsou zapsané v Obchodním rejstříku a jejichž obrat nepřekročil 25 milionů za uplynulý kalendářní rok. Přesné podmínky definuje Zákon o účetnictví č. 563/91 Sb.


Co je to Daňová evidence? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Daňová evidence. Co znamená pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Daňová evidence s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Daňová evidence je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: odborný výraz, lexikon, pojem, Účetnictví, heslo, odborné názvosloví, význam slova, formulace, popis, přesný výraz, synonymum, přesný význam, slovník, slovo, co to je, názvosloví, wiki, terminologie


Pojem Daňová evidence je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Daňová evidence?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňová evidence svým způsobem navazuje na jednoduché účetnictví, které bylo v České republice zrušeno v roce 2004, ale v roce 2016 bylo obnoveno pro některé účetní jednotky za určitých podmínek.
Daňovou evidenci vedou fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, jejich obrat nepřekročil za minulý kalendářní rok 25 mil. korun, nejsou účastníkem sdružení a nejsou zapsány v Obchodním rejstříku. Ten, kdo se stane účetní jednotkou ve smyslu Zákona o účetnictví č. 563/91 Sb., musí vést účetnictví.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Daňová evidence ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Daňová evidence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Daňová evidence ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Daňová evidence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňová evidence ve Wikimedia Commons

Najít slovo Daňová evidence ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňová evidence například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Daňová evidence? resp. jaký je význam slova Daňová evidence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňová evidence, odpověď na dotaz co je to Daňová evidence?. Víte např. kdo to je Jaroslava Pokorná Jermanová? Znáte a víte kdo je Miloš Kopecký? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.