Co je to?
Definice výrazu, termínu Daňová evidence. Co znamená odborný pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Co je Daňová evidence? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Daňová evidence?

Daňová evidence je něco jako bylo do roku 2004 jednoduché účetnictví. Daňovou evidenci mohou vést fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, nejsou účastníkem sdružení, nejsou zapsané v Obchodním rejstříku a jejichž obrat nepřekročil 25 milionů za uplynulý kalendářní rok. Přesné podmínky definuje Zákon o účetnictví č. 563/91 Sb.


Co je to Daňová evidence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Daňová evidence. Co znamená odborný pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Daňová evidence je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, co to je, termín, názvosloví, wiki, informace, význam pojmu, formulace, lexikon, popis, synonymum, význam slova, Účetnictví, co je to Daňová evidence?, Daňová evidence, co znamená, odborné názvosloví, definice pojmu


Pojem Daňová evidence je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Daňová evidence? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Daňová evidence svým způsobem navazuje na jednoduché účetnictví, které bylo v České republice zrušeno v roce 2004, ale v roce 2016 bylo obnoveno pro některé účetní jednotky za určitých podmínek.
Daňovou evidenci vedou fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, jejich obrat nepřekročil za minulý kalendářní rok 25 mil. korun, nejsou účastníkem sdružení a nejsou zapsány v Obchodním rejstříku. Ten, kdo se stane účetní jednotkou ve smyslu Zákona o účetnictví č. 563/91 Sb., musí vést účetnictví.

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Daňová evidence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Daňová evidence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňová evidence ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Daňová evidence ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Daňová evidence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Daňová evidence na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňová evidence například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Daňová evidence? resp. co je to Daňová evidence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňová evidence, odpověď na dotaz co je to Daňová evidence?. Víte např. kdo to je Helen Hunt? Znáte a víte kdo je Merkur? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.