Co je to?
Výraz, termín, definice slova Daňová evidence. Co znamená odborný pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Co je to Daňová evidence? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Daňová evidence?

Daňová evidence je něco jako bylo do roku 2004 jednoduché účetnictví. Daňovou evidenci mohou vést fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, nejsou účastníkem sdružení, nejsou zapsané v Obchodním rejstříku a jejichž obrat nepřekročil 25 milionů za uplynulý kalendářní rok. Přesné podmínky definuje Zákon o účetnictví č. 563/91 Sb.


Co je to Daňová evidence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Daňová evidence. Co znamená odborný pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Daňová evidence) můžete sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Daňová evidence patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: definice pojmu, význam slova, definice, Účetnictví, slovo, význam pojmu, přesný výraz, co je to Daňová evidence?, odborné názvosloví, formulace, informace, synonymum, přesný význam, heslo, wiki, slovník, terminus technicus, pojem


Pojem Daňová evidence je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Daňová evidence píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňová evidence svým způsobem navazuje na jednoduché účetnictví, které bylo v České republice zrušeno v roce 2004, ale v roce 2016 bylo obnoveno pro některé účetní jednotky za určitých podmínek.
Daňovou evidenci vedou fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, jejich obrat nepřekročil za minulý kalendářní rok 25 mil. korun, nejsou účastníkem sdružení a nejsou zapsány v Obchodním rejstříku. Ten, kdo se stane účetní jednotkou ve smyslu Zákona o účetnictví č. 563/91 Sb., musí vést účetnictví.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Zkusit najít slovo Daňová evidence ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňová evidence ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Daňová evidence ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Daňová evidence ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Daňová evidence ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Daňová evidence na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňová evidence například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Daňová evidence? resp. co znamená Daňová evidence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňová evidence, odpověď na dotaz co je to Daňová evidence?. Víte např. kdo to je Daniel Kroupa? Znáte a víte kdo je M.I.A.? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.