Co je to?
Výraz, termín, definice slova Daňová evidence. Co znamená odborný pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Co je to Daňová evidence? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Daňová evidence

Daňová evidence je něco jako bylo do roku 2004 jednoduché účetnictví. Daňovou evidenci mohou vést fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, nejsou účastníkem sdružení, nejsou zapsané v Obchodním rejstříku a jejichž obrat nepřekročil 25 milionů za uplynulý kalendářní rok. Přesné podmínky definuje Zákon o účetnictví č. 563/91 Sb.


Co je to Daňová evidence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Daňová evidence. Co znamená odborný pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Daňová evidence je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: vysvětlení, význam, názvosloví, slovník, terminologie, definice, co znamená, terminus technicus, přesný význam, význam slova, heslo, slovo, Účetnictví, Daňová evidence, přesný výraz, odborný výraz, Účetnictví, odborné názvosloví


Pojem Daňová evidence je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Daňová evidence? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňová evidence svým způsobem navazuje na jednoduché účetnictví, které bylo v České republice zrušeno v roce 2004, ale v roce 2016 bylo obnoveno pro některé účetní jednotky za určitých podmínek.
Daňovou evidenci vedou fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, jejich obrat nepřekročil za minulý kalendářní rok 25 mil. korun, nejsou účastníkem sdružení a nejsou zapsány v Obchodním rejstříku. Ten, kdo se stane účetní jednotkou ve smyslu Zákona o účetnictví č. 563/91 Sb., musí vést účetnictví.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Daňová evidence ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Daňová evidence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňová evidence ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Daňová evidence na Google.cz

Vyhledat termín Daňová evidence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Daňová evidence ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňová evidence například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Daňová evidence? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Daňová evidence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňová evidence, odpověď na dotaz co je to Daňová evidence?. Víte např. kdo to je Technical writer? Znáte a víte kdo je Merkur? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.