Co je to?
Výraz, termín, definice slova Daňová evidence. Co znamená odborný pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Co je to Daňová evidence? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Daňová evidence?

Daňová evidence je něco jako bylo do roku 2004 jednoduché účetnictví. Daňovou evidenci mohou vést fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, nejsou účastníkem sdružení, nejsou zapsané v Obchodním rejstříku a jejichž obrat nepřekročil 25 milionů za uplynulý kalendářní rok. Přesné podmínky definuje Zákon o účetnictví č. 563/91 Sb.


Co je to Daňová evidence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Daňová evidence. Co znamená odborný pojem Daňová evidence z kategorie Účetnictví?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s blízkými na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Daňová evidence patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, synonymum, wiki, odborné názvosloví, vysvětlení, informace, Účetnictví, slovník, význam pojmu, co znamená, formulace, pojem, lexikon, co to je, heslo, definice pojmu, popis


Pojem Daňová evidence je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Daňová evidence?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Daňová evidence svým způsobem navazuje na jednoduché účetnictví, které bylo v České republice zrušeno v roce 2004, ale v roce 2016 bylo obnoveno pro některé účetní jednotky za určitých podmínek.
Daňovou evidenci vedou fyzické osoby, které se nestaly účetní jednotkou, jejich obrat nepřekročil za minulý kalendářní rok 25 mil. korun, nejsou účastníkem sdružení a nejsou zapsány v Obchodním rejstříku. Ten, kdo se stane účetní jednotkou ve smyslu Zákona o účetnictví č. 563/91 Sb., musí vést účetnictví.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Daňová evidence ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Daňová evidence ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Daňová evidence ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Daňová evidence ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Daňová evidence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Daňová evidence na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Daňová evidence například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Daňová evidence? resp. co je to Daňová evidence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Daňová evidence, odpověď na dotaz co je to Daňová evidence?. Víte např. kdo to je Klára Vytisková? Znáte a víte kdo je Miloš Kopecký? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.