Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Revolvingový úvěr. Co znamená pojem Revolvingový úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co je Revolvingový úvěr? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Revolvingový úvěr?

Revolvingový úvěr je typ krátkodobého bankovního úvěru. Je založen na postupném splácení úvěru a možnosti opakovaného čerpání až do sjednané výše úvěrového rámce. Je určen především podnikům pro financování oběžného majetku. Čerpání úvěru se řídí hodnotou pohledávek nebo zásob a vyhodnocuje se většinou v období jednoho měsíce.
Na podobném principu funguje i kontokorent pro fyzické osoby. Výhodou pro klienta je to, že o úvěr nemusí stále znovu žádat a může ho čerpat současně se splácením. Revolvingový úvěr mívá nižší úvěrový rámec, splátky i úrok bývají vyšší.


Co je to Revolvingový úvěr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Revolvingový úvěr. Co znamená pojem Revolvingový úvěr z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Revolvingový úvěr? Potom se o definici podělte s dalšími osobami na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Revolvingový úvěr se nachází v kategorii bankovnictví

Klíčová slova: bankovnictví, přesný význam, co to je, terminologie, co znamená, definice, heslo, termín, definice pojmu, význam slova, význam pojmu, formulace, názvosloví, co je to Revolvingový úvěr?, přesný výraz, slovník, informace, slovo


Pojem Revolvingový úvěr je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Revolvingový úvěr? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Revolvingový úvěr je krátkodobý provozní bankovní úvěr. Klient splácí úvěr postupně a může ho opakovaně čerpat až do výše schváleného úvěrového rámce.
Je bankou poskytován pro průběžné (opakované) financování oběžného majetku podniku. Princip úvěru je založen na sjednání úvěrového limitu a jeho účelovém čerpání. Čerpání úvěrového limitu banka (na základě žádosti podniku o čerpání) reguluje podle aktuální hodnoty zásob nebo pohledávek. Čerpání úvěrového limitu se uskutečňuje zpravidla v měsíčních intervalech.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Revolvingový úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít Revolvingový úvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Revolvingový úvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Revolvingový úvěr ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Revolvingový úvěr ve Wikimedia Commons

Najít výraz Revolvingový úvěr ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Revolvingový úvěr například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Revolvingový úvěr? resp. jaký je přesný význam slova Revolvingový úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revolvingový úvěr, odpověď na dotaz co je to Revolvingový úvěr?. Víte např. kdo to je Arnošt Goldflam? Znáte a víte kdo je Milíč Čapek? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než bankovnictví. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.