Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Revolvingový úvěr. Co znamená pojem Revolvingový úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co to je Revolvingový úvěr? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Revolvingový úvěr?

Revolvingový úvěr je typ krátkodobého bankovního úvěru. Je založen na postupném splácení úvěru a možnosti opakovaného čerpání až do sjednané výše úvěrového rámce. Je určen především podnikům pro financování oběžného majetku. Čerpání úvěru se řídí hodnotou pohledávek nebo zásob a vyhodnocuje se většinou v období jednoho měsíce.
Na podobném principu funguje i kontokorent pro fyzické osoby. Výhodou pro klienta je to, že o úvěr nemusí stále znovu žádat a může ho čerpat současně se splácením. Revolvingový úvěr mívá nižší úvěrový rámec, splátky i úrok bývají vyšší.


Co je to Revolvingový úvěr? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Revolvingový úvěr. Co znamená pojem Revolvingový úvěr z kategorie Bankovnictví?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Revolvingový úvěr patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: pojem, odborné názvosloví, synonymum, terminologie, vysvětlení, význam, co to je, termín, přesný výraz, Bankovnictví, definice pojmu, Revolvingový úvěr, definice, co je to Revolvingový úvěr?, formulace, slovník, význam slova, přesný význam


Pojem Revolvingový úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Revolvingový úvěr? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Revolvingový úvěr je krátkodobý provozní bankovní úvěr. Klient splácí úvěr postupně a může ho opakovaně čerpat až do výše schváleného úvěrového rámce.
Je bankou poskytován pro průběžné (opakované) financování oběžného majetku podniku. Princip úvěru je založen na sjednání úvěrového limitu a jeho účelovém čerpání. Čerpání úvěrového limitu banka (na základě žádosti podniku o čerpání) reguluje podle aktuální hodnoty zásob nebo pohledávek. Čerpání úvěrového limitu se uskutečňuje zpravidla v měsíčních intervalech.

Další možné informační zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Revolvingový úvěr ve Wikimedia Commons

Najít termín Revolvingový úvěr ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Revolvingový úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Revolvingový úvěr na Youtube

Vyhledat slovo Revolvingový úvěr ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Revolvingový úvěr ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Revolvingový úvěr například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Revolvingový úvěr? resp. jaký je význam slova Revolvingový úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Revolvingový úvěr, odpověď na dotaz co je to Revolvingový úvěr?. Víte např. kdo to je Holobrádek? Znáte a víte kdo je Bloggerka? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Revolvingový úvěr i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů je Egypt. Na těchto webových stránkách se o něm dozvíte mnoho zajímavého.