Co je to?
Výraz, termín, definice slova Červená karta. Co znamená odborný pojem Červená karta z kategorie Sport?

Co je to Červená karta? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Červená karta?

Červená karta je prostředek, který se používá v oblasti sportu. Slouží rozhodčím pro vydání signálu o tom, že některý z hráčů závažným způsobem porušil pravidla. S červenou kartou souvisí tresty, z nichž nejčastěji využívaným je vyloučení dotčeného hráče ze hry až do konce celého utkání. Potrestán je hráč osobně, ovšem v některých druzích sportů oslabí celé mužstvo. Ke sportům, ve kterých se používá červená karta, patří například fotbal, florbal, pozemní hokej, ragby, házená, kriket, vodní pólo a další.
Červená karta je malá červená obdélníková kartička, rozhodčí ji nocí v kapse. Autorem červené a žluté karty je Angličan Ken Aston, který jako fotbalový rozhodčí chtěl zabránit nedorozuměním na hrací ploše. Tento trest je udělován za úmyslnou hru rukou, zastavení protihráče přestupkem, za surovou hru, hrubé nesportovní chování, další provinění po udělení žlutých karet a další. Vyloučený hráč musí opustit hrací plochu.


Co je to Červená karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Červená karta. Co znamená odborný pojem Červená karta z kategorie Sport?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Pojem Červená karta se nachází v kategorii sport

Klíčová slova: co to je, terminologie, formulace, termín, přesný výraz, lexikon, wiki, význam pojmu, sport, co je to Červená karta?, Červená karta, pojem, význam, terminus technicus, popis, význam slova, názvosloví, odborný výraz


Pojem Červená karta je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Červená karta píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Červená karta se používá ve sportu pro signalizaci závažného porušení pravidel a souvisejícího trestu, nejčastěji vyloučení provinivšího se hráče ze hry do konce utkání. Rozhodčí takový trest signalizuje zřetelným ukázáním malé obdélníkové kartičky červené barvy, kterou nosí v kapse. Kartu vymyslel anglický fotbalový rozhodčí Ken Aston po zmatcích ve čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale 1966 mezi Anglií a Argentinou, takže se žluté a červené karty ve fotbale začaly používat počínaje mistrovstvím světa 1970.

Jiné zdroje informací o pojmu Červená karta

Zkusit najít výraz Červená karta ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Červená karta ve Wikislovníku

Vyhledat termín Červená karta ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Červená karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Červená karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Červená karta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená karta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Červená karta? resp. jaká je definice termínu Červená karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená karta, odpověď na dotaz co je to Červená karta?. Víte např. kdo to je Oblastní manažer? Znáte a víte kdo je Věslav Michalik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než sport). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.