Co je to?
Definice výrazu, termínu Červená karta. Co znamená odborný pojem Červená karta z kategorie Sport?

Co je Červená karta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Červená karta

Červená karta je prostředek, který se používá v oblasti sportu. Slouží rozhodčím pro vydání signálu o tom, že některý z hráčů závažným způsobem porušil pravidla. S červenou kartou souvisí tresty, z nichž nejčastěji využívaným je vyloučení dotčeného hráče ze hry až do konce celého utkání. Potrestán je hráč osobně, ovšem v některých druzích sportů oslabí celé mužstvo. Ke sportům, ve kterých se používá červená karta, patří například fotbal, florbal, pozemní hokej, ragby, házená, kriket, vodní pólo a další.
Červená karta je malá červená obdélníková kartička, rozhodčí ji nocí v kapse. Autorem červené a žluté karty je Angličan Ken Aston, který jako fotbalový rozhodčí chtěl zabránit nedorozuměním na hrací ploše. Tento trest je udělován za úmyslnou hru rukou, zastavení protihráče přestupkem, za surovou hru, hrubé nesportovní chování, další provinění po udělení žlutých karet a další. Vyloučený hráč musí opustit hrací plochu.


Co je to Červená karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Červená karta. Co znamená odborný pojem Červená karta z kategorie Sport?

Zveřejněné texty nemohou sloužit jako stoprocentní zdroj informací a mohou se v nich objevovat faktické chyby. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova Červená karta? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Červená karta je v kategorii sport

Klíčová slova: sport, přesný význam, význam slova, význam, lexikon, co znamená, co je to Červená karta?, odborné názvosloví, formulace, slovník, popis, názvosloví, wiki, odborný výraz, přesný výraz, Červená karta, pojem, synonymum


Pojem Červená karta je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Červená karta? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Červená karta se používá ve sportu pro signalizaci závažného porušení pravidel a souvisejícího trestu, nejčastěji vyloučení provinivšího se hráče ze hry do konce utkání. Rozhodčí takový trest signalizuje zřetelným ukázáním malé obdélníkové kartičky červené barvy, kterou nosí v kapse. Kartu vymyslel anglický fotbalový rozhodčí Ken Aston po zmatcích ve čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale 1966 mezi Anglií a Argentinou, takže se žluté a červené karty ve fotbale začaly používat počínaje mistrovstvím světa 1970.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Červená karta ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Červená karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Červená karta ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Červená karta ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Červená karta ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Červená karta na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená karta například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste zjistili co znamená Červená karta? resp. jaký je přesný význam slova Červená karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená karta, odpověď na dotaz co je to Červená karta?. Víte např. kdo to je Margot Robbie? Znáte a víte kdo je Bohouš Josef? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Červená karta hledat i v jiných kategoriích (než sport). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.