Co je to?
Výraz, termín, definice slova Červená karta. Co znamená odborný pojem Červená karta z kategorie Sport?

Co je Červená karta?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Červená karta?

Červená karta je prostředek, který se používá v oblasti sportu. Slouží rozhodčím pro vydání signálu o tom, že některý z hráčů závažným způsobem porušil pravidla. S červenou kartou souvisí tresty, z nichž nejčastěji využívaným je vyloučení dotčeného hráče ze hry až do konce celého utkání. Potrestán je hráč osobně, ovšem v některých druzích sportů oslabí celé mužstvo. Ke sportům, ve kterých se používá červená karta, patří například fotbal, florbal, pozemní hokej, ragby, házená, kriket, vodní pólo a další.
Červená karta je malá červená obdélníková kartička, rozhodčí ji nocí v kapse. Autorem červené a žluté karty je Angličan Ken Aston, který jako fotbalový rozhodčí chtěl zabránit nedorozuměním na hrací ploše. Tento trest je udělován za úmyslnou hru rukou, zastavení protihráče přestupkem, za surovou hru, hrubé nesportovní chování, další provinění po udělení žlutých karet a další. Vyloučený hráč musí opustit hrací plochu.


Co je to Červená karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Červená karta. Co znamená odborný pojem Červená karta z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Definici slova Červená karta můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Termín Červená karta je v kategorii sport

Klíčová slova: definice, význam slova, terminus technicus, sport, co znamená, slovo, vysvětlení, slovník, názvosloví, lexikon, odborný výraz, formulace, wiki, sport, odborné názvosloví, význam pojmu, Červená karta, definice pojmu


Pojem Červená karta je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Červená karta dozvíte následující

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Červená karta se používá ve sportu pro signalizaci závažného porušení pravidel a souvisejícího trestu, nejčastěji vyloučení provinivšího se hráče ze hry do konce utkání. Rozhodčí takový trest signalizuje zřetelným ukázáním malé obdélníkové kartičky červené barvy, kterou nosí v kapse. Kartu vymyslel anglický fotbalový rozhodčí Ken Aston po zmatcích ve čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale 1966 mezi Anglií a Argentinou, takže se žluté a červené karty ve fotbale začaly používat počínaje mistrovstvím světa 1970.

Další informace o pojmu Červená karta hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít termín Červená karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Červená karta ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Červená karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Červená karta ve Wikislovníku

Najít heslo Červená karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Červená karta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená karta například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste zjistili jaká je definice slova Červená karta? resp. co přesně označuje termín Červená karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená karta, odpověď na dotaz co je to Červená karta?. Víte např. kdo to je Chytrolín? Znáte a víte kdo je Alexander Tomský? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto hledat termín Červená karta hledat i v jiných kategoriích (než sport). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie sport, voleyball hra, Červená karta, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.