Co je to?
Výraz, termín, definice slova Červená karta. Co znamená odborný pojem Červená karta z kategorie Sport?

Co je to Červená karta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Červená karta?

Červená karta je prostředek, který se používá v oblasti sportu. Slouží rozhodčím pro vydání signálu o tom, že některý z hráčů závažným způsobem porušil pravidla. S červenou kartou souvisí tresty, z nichž nejčastěji využívaným je vyloučení dotčeného hráče ze hry až do konce celého utkání. Potrestán je hráč osobně, ovšem v některých druzích sportů oslabí celé mužstvo. Ke sportům, ve kterých se používá červená karta, patří například fotbal, florbal, pozemní hokej, ragby, házená, kriket, vodní pólo a další.
Červená karta je malá červená obdélníková kartička, rozhodčí ji nocí v kapse. Autorem červené a žluté karty je Angličan Ken Aston, který jako fotbalový rozhodčí chtěl zabránit nedorozuměním na hrací ploše. Tento trest je udělován za úmyslnou hru rukou, zastavení protihráče přestupkem, za surovou hru, hrubé nesportovní chování, další provinění po udělení žlutých karet a další. Vyloučený hráč musí opustit hrací plochu.


Co je to Červená karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Červená karta. Co znamená odborný pojem Červená karta z kategorie Sport?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Červená karta s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Červená karta se nachází v sekci sport

Klíčová slova: lexikon, co to je, definice, co je to Červená karta?, názvosloví, pojem, popis, terminus technicus, slovo, wiki, Červená karta, význam, význam slova, přesný význam, definice pojmu, heslo, formulace, přesný výraz


Pojem Červená karta je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Červená karta? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Červená karta se používá ve sportu pro signalizaci závažného porušení pravidel a souvisejícího trestu, nejčastěji vyloučení provinivšího se hráče ze hry do konce utkání. Rozhodčí takový trest signalizuje zřetelným ukázáním malé obdélníkové kartičky červené barvy, kterou nosí v kapse. Kartu vymyslel anglický fotbalový rozhodčí Ken Aston po zmatcích ve čtvrtfinále mistrovství světa ve fotbale 1966 mezi Anglií a Argentinou, takže se žluté a červené karty ve fotbale začaly používat počínaje mistrovstvím světa 1970.

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Červená karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Červená karta ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Červená karta ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Červená karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Červená karta ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Červená karta na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Červená karta například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Červená karta? resp. jaká je definice termínu Červená karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Červená karta, odpověď na dotaz co je to Červená karta?. Víte např. kdo to je Lukáš Krpálek? Znáte a víte kdo je Kaskadér? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je sport. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.