Co je to?
Výraz, termín, definice slova Globalizace. Co znamená odborný pojem Globalizace z kategorie Politika?

Co je to Globalizace? Význam slova

Co znamená termín Globalizace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Společnost se za poslední roky začala velmi intenzivně měnit. Dochází k velké propojenosti politiky, ekonomiky i kultury ve světových souvislostech. Některé části světa se díky tomu vzájemně přibližují, ale jiné naopak oddalují. Globalizace s sebou ale přináší i stinné stránky, jako třeba konflikty mezi domácí většinou a přistěhovalci.


Co je to Globalizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Globalizace. Co znamená odborný pojem Globalizace z kategorie Politika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Globalizace? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Globalizace je v kategorii politika

Klíčová slova: formulace, terminologie, lexikon, terminus technicus, synonymum, heslo, vysvětlení, přesný výraz, wiki, co znamená, politika, co je to Globalizace?, význam pojmu, význam, přesný význam, termín, definice, odborné názvosloví


Pojem Globalizace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Globalizace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Globalizace (z angl. global, celosvětový) je dlouhodobý ekonomický, kulturní a politický proces, který rozšiřuje, prohlubuje a urychluje pohyb zboží, lidí i myšlenek přes hranice států a kontinentů. MMF uvádí jako čtyři hlavní aspekty globalizace:

♦ mezinárodní obchod,
♦ pohyb investic a kapitálu,
♦ migraci osob a
♦ šíření znalostí.

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Globalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Globalizace na Youtube

Vyhledat pojem Globalizace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Globalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Globalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Globalizace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Globalizace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Globalizace? resp. co označuje slovo Globalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globalizace, odpověď na dotaz co je to Globalizace?. Víte např. kdo to je Vojtěch Drahokoupil? Znáte a víte kdo je Webmaster? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem