Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Globalizace. Co znamená pojem Globalizace z kategorie Politika?

Co to je Globalizace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Globalizace

Společnost se za poslední roky začala velmi intenzivně měnit. Dochází k velké propojenosti politiky, ekonomiky i kultury ve světových souvislostech. Některé části světa se díky tomu vzájemně přibližují, ale jiné naopak oddalují. Globalizace s sebou ale přináší i stinné stránky, jako třeba konflikty mezi domácí většinou a přistěhovalci.


Co je to Globalizace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Globalizace. Co znamená pojem Globalizace z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Globalizace) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Globalizace patří do kategorie Politika

Klíčová slova: co to je, vysvětlení, odborné názvosloví, terminus technicus, co je to Globalizace?, informace, přesný význam, Globalizace, formulace, přesný výraz, slovník, význam, wiki, co znamená, termín, význam pojmu, definice, terminologie


Pojem Globalizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Globalizace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Globalizace (z angl. global, celosvětový) je dlouhodobý ekonomický, kulturní a politický proces, který rozšiřuje, prohlubuje a urychluje pohyb zboží, lidí i myšlenek přes hranice států a kontinentů. MMF uvádí jako čtyři hlavní aspekty globalizace:

♦ mezinárodní obchod,
♦ pohyb investic a kapitálu,
♦ migraci osob a
♦ šíření znalostí.

Pro další informace o termínu Globalizace zkuste tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Globalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Globalizace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Globalizace ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Globalizace na Google.cz

Hledat videa s názvem Globalizace na Youtube

Vyhledat termín Globalizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Globalizace například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Globalizace? resp. jaký je význam slova Globalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globalizace, odpověď na dotaz co je to Globalizace?. Víte např. kdo to je Julianne Moore? Znáte a víte kdo je Webmaster? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Globalizace v jiné sekci než Politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem