Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Globalizace. Co znamená pojem Globalizace z kategorie Politika?

Co to je Globalizace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Globalizace?

Společnost se za poslední roky začala velmi intenzivně měnit. Dochází k velké propojenosti politiky, ekonomiky i kultury ve světových souvislostech. Některé části světa se díky tomu vzájemně přibližují, ale jiné naopak oddalují. Globalizace s sebou ale přináší i stinné stránky, jako třeba konflikty mezi domácí většinou a přistěhovalci.


Co je to Globalizace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Globalizace. Co znamená pojem Globalizace z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Globalizace patří do sekce Politika

Klíčová slova: termín, co je to Globalizace?, terminologie, odborné názvosloví, definice, wiki, přesný význam, terminus technicus, co to je, formulace, odborný výraz, vysvětlení, popis, Politika, význam pojmu, informace, Politika, slovo


Pojem Globalizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Globalizace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Globalizace (z angl. global, celosvětový) je dlouhodobý ekonomický, kulturní a politický proces, který rozšiřuje, prohlubuje a urychluje pohyb zboží, lidí i myšlenek přes hranice států a kontinentů. MMF uvádí jako čtyři hlavní aspekty globalizace:

♦ mezinárodní obchod,
♦ pohyb investic a kapitálu,
♦ migraci osob a
♦ šíření znalostí.

Pro další informace o termínu Globalizace zkuste tyto odkazy

Najít pojem Globalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Globalizace ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Globalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Globalizace ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Globalizace na Google.cz

Vyhledat heslo Globalizace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Globalizace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Globalizace? resp. jaká je definice slova Globalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globalizace, odpověď na dotaz co je to Globalizace?. Víte např. kdo to je Homofob? Znáte a víte kdo je Webmaster? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Politika. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem