Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Globalizace. Co znamená pojem Globalizace z kategorie Politika?

Co to je Globalizace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Globalizace

Společnost se za poslední roky začala velmi intenzivně měnit. Dochází k velké propojenosti politiky, ekonomiky i kultury ve světových souvislostech. Některé části světa se díky tomu vzájemně přibližují, ale jiné naopak oddalují. Globalizace s sebou ale přináší i stinné stránky, jako třeba konflikty mezi domácí většinou a přistěhovalci.


Co je to Globalizace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Globalizace. Co znamená pojem Globalizace z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Globalizace je v kategorii Politika

Klíčová slova: Politika, Globalizace, definice, termín, co je to Globalizace?, synonymum, přesný výraz, význam pojmu, odborné názvosloví, Politika, heslo, vysvětlení, co to je, význam slova, význam, informace, popis, terminus technicus


Pojem Globalizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Globalizace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Globalizace (z angl. global, celosvětový) je dlouhodobý ekonomický, kulturní a politický proces, který rozšiřuje, prohlubuje a urychluje pohyb zboží, lidí i myšlenek přes hranice států a kontinentů. MMF uvádí jako čtyři hlavní aspekty globalizace:

♦ mezinárodní obchod,
♦ pohyb investic a kapitálu,
♦ migraci osob a
♦ šíření znalostí.

Hledejte pojem Globalizace v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Globalizace ve Wikislovníku

Vyhledat termín Globalizace na Google.cz

Hledat slovo Globalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Globalizace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Globalizace na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Globalizace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Globalizace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Globalizace? resp. co přesně znamená slovo Globalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globalizace, odpověď na dotaz co je to Globalizace?. Víte např. kdo to je Padělatel? Znáte a víte kdo je Webmaster? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem