Co je to?
Výraz, termín, definice slova Globalizace. Co znamená odborný pojem Globalizace z kategorie Politika?

Co je to Globalizace? Význam slova

Co znamená termín Globalizace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Společnost se za poslední roky začala velmi intenzivně měnit. Dochází k velké propojenosti politiky, ekonomiky i kultury ve světových souvislostech. Některé části světa se díky tomu vzájemně přibližují, ale jiné naopak oddalují. Globalizace s sebou ale přináší i stinné stránky, jako třeba konflikty mezi domácí většinou a přistěhovalci.


Co je to Globalizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Globalizace. Co znamená odborný pojem Globalizace z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Globalizace? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Globalizace je v kategorii politika

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, co znamená, popis, Globalizace, přesný význam, termín, přesný výraz, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, synonymum, informace, vysvětlení, pojem, terminus technicus, definice, význam


Pojem Globalizace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Globalizace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Globalizace (z angl. global, celosvětový) je dlouhodobý ekonomický, kulturní a politický proces, který rozšiřuje, prohlubuje a urychluje pohyb zboží, lidí i myšlenek přes hranice států a kontinentů. MMF uvádí jako čtyři hlavní aspekty globalizace:

♦ mezinárodní obchod,
♦ pohyb investic a kapitálu,
♦ migraci osob a
♦ šíření znalostí.

Další informační zdroje

Hledat heslo Globalizace ve Wikizdrojích

Zkusit najít Globalizace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Globalizace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Globalizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Globalizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Globalizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Globalizace například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Globalizace? resp. co přesně znamená slovo Globalizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Globalizace, odpověď na dotaz co je to Globalizace?. Víte např. kdo to je Sandra Nováková? Znáte a víte kdo je Workoholik? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem