Co je to?
Definice výrazu Destilace. Co znamená odborný pojem Destilace z kategorie Fyzika?

Co je Destilace? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Destilace?

Destilace je název pro způsob oddělení kapalných látek, popřípadě pro oddělení kapalných látek od látek netěkavých, jehož základem je různá teplota varu. Destilace je využívána především při zpracovávání ropy a v potravinářské výrobě, především při produkci destilátů. V organické chemii se jedná o zcela obvyklou metodu separace. Při destilaci dochází k oddělení dvou nebo více látek, které mají různý bod varu nebo těkavosti. Pokud se zahřeje dvousložková směs na teplotu varu, přechází směs, která má více těkavé složky, do skupenství plynu.
Destilace existuje více druhů. Prostá destilace se používá při oddělování kapalin, které mají teplotu varu rozdílnou alespoň o 50 stupňů. K tomuto druhu destilace je potřeba pouze jednoduché zařízení – destilační baňka, přestupník s teploměrem, chladič, alonže a jímací baňky. Tyto části se spojují zábrusy. S celou sestavou je nutno pracovat opatrně a je nutno dbát na to, aby baňka nebyla naplněna více, než do dvou třetin.


Co je to Destilace? Význam slova, termín, Definice výrazu Destilace. Co znamená odborný pojem Destilace z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Destilace je v sekci fyzika

Klíčová slova: synonymum, přesný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, co znamená, terminus technicus, heslo, wiki, slovo, popis, termín, lexikon, informace, fyzika, Destilace, definice pojmu, co to je, přesný význam


Pojem Destilace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Destilace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Destilace je metoda oddělování kapalných látek založená na různé těkavosti složek ve vroucí kapalné směsi. Uplatňuje se v chemickém průmyslu například při zpracování ropy či v potravinářském průmyslu při výrobě pálenky — destilátů.
Destilace je čisticí operace, při níž se oddělují dvě nebo více kapalin, které se liší těkavostí. Při zahřátí dvousložkové směsi (nástřiku) na teplotu varu přechází do plynné fáze směs bohatší na těkavější složku. Kondenzací plynné fáze v tepelném výměníku se získá kapalina (destilát) s větším podílem těkavější složky než v původní kapalné směsi. Zbylá kapalná fáze je naopak obohacena o méně těkavou složku a nazývá se destilační zbytek.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat pojem Destilace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Destilace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Destilace ve Wikislovníku

Najít výraz Destilace ve Wikizdrojích

Najít termín Destilace ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Destilace ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Destilace například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Destilace? resp. jaký je význam pojmu Destilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Destilace, odpověď na dotaz co je to Destilace?. Víte např. kdo to je Petr Pavel? Znáte a víte kdo je Miroslav Horníček? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než fyzika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.