Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Destilace. Co znamená pojem Destilace z kategorie Fyzika?

Co to je Destilace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Destilace

Destilace je název pro způsob oddělení kapalných látek, popřípadě pro oddělení kapalných látek od látek netěkavých, jehož základem je různá teplota varu. Destilace je využívána především při zpracovávání ropy a v potravinářské výrobě, především při produkci destilátů. V organické chemii se jedná o zcela obvyklou metodu separace. Při destilaci dochází k oddělení dvou nebo více látek, které mají různý bod varu nebo těkavosti. Pokud se zahřeje dvousložková směs na teplotu varu, přechází směs, která má více těkavé složky, do skupenství plynu.
Destilace existuje více druhů. Prostá destilace se používá při oddělování kapalin, které mají teplotu varu rozdílnou alespoň o 50 stupňů. K tomuto druhu destilace je potřeba pouze jednoduché zařízení – destilační baňka, přestupník s teploměrem, chladič, alonže a jímací baňky. Tyto části se spojují zábrusy. S celou sestavou je nutno pracovat opatrně a je nutno dbát na to, aby baňka nebyla naplněna více, než do dvou třetin.


Co je to Destilace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Destilace. Co znamená pojem Destilace z kategorie Fyzika?

Text zveřejněný na těchto webových stránkách má pouze informativní charakter a může obsahovat nepřesnosti či chyby. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Destilace s vašimi známými a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Destilace patří do kategorie fyzika

Klíčová slova: wiki, termín, pojem, formulace, lexikon, synonymum, slovník, terminus technicus, přesný význam, názvosloví, informace, slovo, vysvětlení, co je to Destilace?, Destilace, odborný výraz, co znamená, přesný výraz


Pojem Destilace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Destilace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Destilace je metoda oddělování kapalných látek založená na různé těkavosti složek ve vroucí kapalné směsi. Uplatňuje se v chemickém průmyslu například při zpracování ropy či v potravinářském průmyslu při výrobě pálenky — destilátů.
Destilace je čisticí operace, při níž se oddělují dvě nebo více kapalin, které se liší těkavostí. Při zahřátí dvousložkové směsi (nástřiku) na teplotu varu přechází do plynné fáze směs bohatší na těkavější složku. Kondenzací plynné fáze v tepelném výměníku se získá kapalina (destilát) s větším podílem těkavější složky než v původní kapalné směsi. Zbylá kapalná fáze je naopak obohacena o méně těkavou složku a nazývá se destilační zbytek.

Jiné zdroje informací o pojmu Destilace

Najít slovo Destilace ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Destilace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Destilace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Destilace ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Destilace ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Destilace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Destilace například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Destilace? resp. jaká je definice termínu Destilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Destilace, odpověď na dotaz co je to Destilace?. Víte např. kdo to je Developer? Znáte a víte kdo je Pokrytec? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než fyzika). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.