Co je to?
Výraz, termín, definice slova Destilace. Co znamená odborný pojem Destilace z kategorie Fyzika?

Co je Destilace?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Destilace?

Destilace je název pro způsob oddělení kapalných látek, popřípadě pro oddělení kapalných látek od látek netěkavých, jehož základem je různá teplota varu. Destilace je využívána především při zpracovávání ropy a v potravinářské výrobě, především při produkci destilátů. V organické chemii se jedná o zcela obvyklou metodu separace. Při destilaci dochází k oddělení dvou nebo více látek, které mají různý bod varu nebo těkavosti. Pokud se zahřeje dvousložková směs na teplotu varu, přechází směs, která má více těkavé složky, do skupenství plynu.
Destilace existuje více druhů. Prostá destilace se používá při oddělování kapalin, které mají teplotu varu rozdílnou alespoň o 50 stupňů. K tomuto druhu destilace je potřeba pouze jednoduché zařízení – destilační baňka, přestupník s teploměrem, chladič, alonže a jímací baňky. Tyto části se spojují zábrusy. S celou sestavou je nutno pracovat opatrně a je nutno dbát na to, aby baňka nebyla naplněna více, než do dvou třetin.


Co je to Destilace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Destilace. Co znamená odborný pojem Destilace z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Destilace sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Destilace je v kategorii fyzika

Klíčová slova: přesný význam, slovník, fyzika, termín, význam slova, co znamená, pojem, informace, formulace, heslo, význam, lexikon, popis, definice, slovo, vysvětlení, co to je, terminus technicus


Pojem Destilace je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Destilace dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Destilace je metoda oddělování kapalných látek založená na různé těkavosti složek ve vroucí kapalné směsi. Uplatňuje se v chemickém průmyslu například při zpracování ropy či v potravinářském průmyslu při výrobě pálenky — destilátů.
Destilace je čisticí operace, při níž se oddělují dvě nebo více kapalin, které se liší těkavostí. Při zahřátí dvousložkové směsi (nástřiku) na teplotu varu přechází do plynné fáze směs bohatší na těkavější složku. Kondenzací plynné fáze v tepelném výměníku se získá kapalina (destilát) s větším podílem těkavější složky než v původní kapalné směsi. Zbylá kapalná fáze je naopak obohacena o méně těkavou složku a nazývá se destilační zbytek.

Pro více informací o heslu Destilace zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít výraz Destilace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít Destilace na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Destilace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Destilace ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Destilace ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít Destilace na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Destilace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v metavyhledávači Info.com nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co znamená slovo Destilace? resp. co přesně znamená slovo Destilace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Destilace, odpověď na dotaz co je to Destilace?. Víte např. kdo to je Hochštapler? Znáte a víte kdo je Bohumil Hanč? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Destilace i v jiné sekci než v fyzika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, perpetuum mobile, destilace, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Nejrychlejším a nejlevnějším způsobem je změna pozadí pracovní plochy. Na naši partnerské stránce naleznete populární tapetu ledovec, romantickou chatrč případně tapety zvířátek.