Co je to?
Výraz, termín, definice slova Úřednická vláda. Co znamená odborný pojem Úřednická vláda z kategorie Politika?

Co je to Úřednická vláda? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Úřednická vláda

Úřednická vláda je označení takového typu vlády, která nemá tradiční složení z politických stran, ale převažují v ní odborníci z různých oblastí a bez stranické příslušnosti. Nejedná se o trvalou vládu, slouží k překonání určitého času do sestavení klasické stabilní vlády.
Úřednická vláda vzniká často v kritických dobách, jako je poválečné období a podobně. Jmenuje ji většinou prezident. Tam, kde demokratické procesy teprve začínají, bývá využívána úřednická vláda po odstoupení vlády nebo vyslovení nedůvěry v tuto vládu, popřípadě při koaličních krizích.


Co je to Úřednická vláda? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Úřednická vláda. Co znamená odborný pojem Úřednická vláda z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Úřednická vláda patří do sekce politika

Klíčová slova: co znamená, co to je, terminologie, odborné názvosloví, formulace, vysvětlení, definice, terminus technicus, politika, lexikon, politika, termín, význam pojmu, slovník, slovo, přesný výraz, popis, pojem


Pojem Úřednická vláda je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Úřednická vláda můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako úřednická vláda se označuje vláda, která není založená primárně na rozdělení moci mezi relevantními politickými silami, ale zasedají v ní spíš nestraničtí odborníci na příslušné rezorty; obvykle bývá pouze dočasná, určená k překlenutí období do vzniku další plnohodnotné vlády. Obvyklá je v nestabilních dobách jako například po válce, nebo v ještě nevyspělých, vznikajících demokraciích. Často ji dosazuje vládnoucí nebo reprezentativní hlava státu.
V počínajících, ještě ne zcela vyvinutých demokraciích může být úřednická vláda dosazována po vyslovení nedůvěry parlamentem, nebo po odstoupení vlády nebo jejích klíčových činitelů.
Ve poměrných volebních systémech s častou potřebou tvořit koalice k vytvoření většiny úřednická vláda nastupuje v dobách koaličních krizí, tedy v dobách změn zájmů koaličních partnerů.

Hledejte pojem Úřednická vláda v následujících vyhledávačích

Najít termín Úřednická vláda ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Úřednická vláda ve Wikislovníku

Hledat pojem Úřednická vláda ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Úřednická vláda ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Úřednická vláda na Google.cz

Vyhledat heslo Úřednická vláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úřednická vláda například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Úřednická vláda? resp. co je to Úřednická vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úřednická vláda, odpověď na dotaz co je to Úřednická vláda?. Víte např. kdo to je Mnich? Znáte a víte kdo je Michael Douglas? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!