Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úřednická vláda. Co znamená pojem Úřednická vláda z kategorie Politika?

Co je to Úřednická vláda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Úřednická vláda?

Úřednická vláda je označení takového typu vlády, která nemá tradiční složení z politických stran, ale převažují v ní odborníci z různých oblastí a bez stranické příslušnosti. Nejedná se o trvalou vládu, slouží k překonání určitého času do sestavení klasické stabilní vlády.
Úřednická vláda vzniká často v kritických dobách, jako je poválečné období a podobně. Jmenuje ji většinou prezident. Tam, kde demokratické procesy teprve začínají, bývá využívána úřednická vláda po odstoupení vlády nebo vyslovení nedůvěry v tuto vládu, popřípadě při koaličních krizích.


Co je to Úřednická vláda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úřednická vláda. Co znamená pojem Úřednická vláda z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Úřednická vláda s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Úřednická vláda patří do kategorie Politika

Klíčová slova: názvosloví, odborné názvosloví, Úřednická vláda, Politika, význam slova, přesný výraz, informace, slovník, odborný výraz, slovo, význam pojmu, význam, termín, lexikon, definice, co to je, synonymum, co je to Úřednická vláda?


Pojem Úřednická vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úřednická vláda? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jako úřednická vláda se označuje vláda, která není založená primárně na rozdělení moci mezi relevantními politickými silami, ale zasedají v ní spíš nestraničtí odborníci na příslušné rezorty; obvykle bývá pouze dočasná, určená k překlenutí období do vzniku další plnohodnotné vlády. Obvyklá je v nestabilních dobách jako například po válce, nebo v ještě nevyspělých, vznikajících demokraciích. Často ji dosazuje vládnoucí nebo reprezentativní hlava státu.
V počínajících, ještě ne zcela vyvinutých demokraciích může být úřednická vláda dosazována po vyslovení nedůvěry parlamentem, nebo po odstoupení vlády nebo jejích klíčových činitelů.
Ve poměrných volebních systémech s častou potřebou tvořit koalice k vytvoření většiny úřednická vláda nastupuje v dobách koaličních krizí, tedy v dobách změn zájmů koaličních partnerů.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Úřednická vláda ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Úřednická vláda ve vyhledávači Yandex

Najít termín Úřednická vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Úřednická vláda ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Úřednická vláda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Úřednická vláda na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Úřednická vláda například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Úřednická vláda? resp. co znamená slovo Úřednická vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úřednická vláda, odpověď na dotaz co je to Úřednická vláda?. Víte např. kdo to je Prepper? Znáte a víte kdo je Instalatér? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!