Co je to?
Odborný výraz, definice slova Úřednická vláda. Co znamená pojem Úřednická vláda z kategorie Politika?

Co je to Úřednická vláda? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Úřednická vláda?

Úřednická vláda je označení takového typu vlády, která nemá tradiční složení z politických stran, ale převažují v ní odborníci z různých oblastí a bez stranické příslušnosti. Nejedná se o trvalou vládu, slouží k překonání určitého času do sestavení klasické stabilní vlády.
Úřednická vláda vzniká často v kritických dobách, jako je poválečné období a podobně. Jmenuje ji většinou prezident. Tam, kde demokratické procesy teprve začínají, bývá využívána úřednická vláda po odstoupení vlády nebo vyslovení nedůvěry v tuto vládu, popřípadě při koaličních krizích.


Co je to Úřednická vláda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Úřednická vláda. Co znamená pojem Úřednická vláda z kategorie Politika?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Úřednická vláda je v sekci Politika

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, lexikon, slovo, co znamená, definice pojmu, Politika, co to je, terminologie, co je to Úřednická vláda?, odborný výraz, definice, názvosloví, synonymum, pojem, význam pojmu, Politika, formulace


Pojem Úřednická vláda je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Úřednická vláda? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako úřednická vláda se označuje vláda, která není založená primárně na rozdělení moci mezi relevantními politickými silami, ale zasedají v ní spíš nestraničtí odborníci na příslušné rezorty; obvykle bývá pouze dočasná, určená k překlenutí období do vzniku další plnohodnotné vlády. Obvyklá je v nestabilních dobách jako například po válce, nebo v ještě nevyspělých, vznikajících demokraciích. Často ji dosazuje vládnoucí nebo reprezentativní hlava státu.
V počínajících, ještě ne zcela vyvinutých demokraciích může být úřednická vláda dosazována po vyslovení nedůvěry parlamentem, nebo po odstoupení vlády nebo jejích klíčových činitelů.
Ve poměrných volebních systémech s častou potřebou tvořit koalice k vytvoření většiny úřednická vláda nastupuje v dobách koaličních krizí, tedy v dobách změn zájmů koaličních partnerů.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit najít pojem Úřednická vláda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Úřednická vláda na Youtube

Najít heslo Úřednická vláda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Úřednická vláda ve Wikizdrojích

Hledat výraz Úřednická vláda ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Úřednická vláda ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Úřednická vláda například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Úřednická vláda? resp. co vlastně znamená slovo Úřednická vláda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Úřednická vláda, odpověď na dotaz co je to Úřednická vláda?. Víte např. kdo to je Zoofil? Znáte a víte kdo je Instalatér? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!