Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gravírování. Co znamená odborný pojem Gravírování z kategorie Technika?

Co je to Gravírování? Význam slova

Co znamená termín Gravírování? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Gravírování je název technologie, používané pro zdobení nejrůznějších výrobků, označení nejrůznějších věcí, které není možno odstranit, nebo pro rytí založené na odebírání materiálu. Jedná se o jednu z nejstarších technologií.
Gravírování se používá k praktickým i dekorativním účelům – lze jím ozdobit například zbraně, šperky či sklo, ale slouží i k výrobě tiskařských štočků, raznic, psích známek, jmenovek cedulí tabulí a dalších. Gravírování může být mechanické nebo laserové.


Co je to Gravírování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gravírování. Co znamená odborný pojem Gravírování z kategorie Technika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Termín Gravírování je v sekci technika

Klíčová slova: formulace, význam, lexikon, co to je, odborné názvosloví, přesný význam, co znamená, pojem, technika, odborný výraz, slovo, informace, význam slova, terminus technicus, popis, definice, význam pojmu, technika


Pojem Gravírování je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Gravírování? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gravírování je technologie, která nahrazuje ruční rytí, a tedy lze říci, že vytváří nápis, logo, či ornament odebráním materiálu. Původní rytci pracovali s různě tvarovanými rydly a čakany a nápisy byly zvýrazňovány různými kovy, například cínem, zlatem, stříbrem nebo mědí. Kdysi rytci, kromě nápisů kupříkladu na náhrobní kameny, vytvářeli ornamenty a erby, ozdobné předměty. Později byla práce rytců směrována na výrobu informačních a reklamních tabulí, tiskařských štočků a různých razidel. V těchto oborech nachází uplatnění i moderní gravírování a pomalu tradiční způsoby výroby vytlačuje a nahrazuje.

Další informace o pojmu Gravírování hledejte v níže uvedených zdrojích

Vyhledat pojem Gravírování ve Wikislovníku

Najít termín Gravírování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Gravírování ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gravírování ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Gravírování na Youtube

Zkusit najít termín Gravírování ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Gravírování například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste zjistili co znamená Gravírování? resp. co znamená Gravírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravírování, odpověď na dotaz co je to Gravírování?. Víte např. kdo to je Rentiér? Znáte a víte kdo je Zdeněk Hřib? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je technika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.