Co je to?
Odborný výraz, definice slova Gravírování. Co znamená slovo Gravírování z kategorie Technika?

Co je Gravírování?

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Gravírování

Gravírování je název technologie, používané pro zdobení nejrůznějších výrobků, označení nejrůznějších věcí, které není možno odstranit, nebo pro rytí založené na odebírání materiálu. Jedná se o jednu z nejstarších technologií.
Gravírování se používá k praktickým i dekorativním účelům – lze jím ozdobit například zbraně, šperky či sklo, ale slouží i k výrobě tiskařských štočků, raznic, psích známek, jmenovek cedulí tabulí a dalších. Gravírování může být mechanické nebo laserové.


Co je to Gravírování? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Gravírování. Co znamená slovo Gravírování z kategorie Technika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Gravírování patří do kategorie technika

Klíčová slova: terminologie, slovník, popis, wiki, technika, definice, význam, Gravírování, technika, co je to Gravírování?, informace, slovo, přesný výraz, co znamená, co to je, názvosloví, pojem, definice pojmu


Pojem Gravírování je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Gravírování?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gravírování je technologie, která nahrazuje ruční rytí, a tedy lze říci, že vytváří nápis, logo, či ornament odebráním materiálu. Původní rytci pracovali s různě tvarovanými rydly a čakany a nápisy byly zvýrazňovány různými kovy, například cínem, zlatem, stříbrem nebo mědí. Kdysi rytci, kromě nápisů kupříkladu na náhrobní kameny, vytvářeli ornamenty a erby, ozdobné předměty. Později byla práce rytců směrována na výrobu informačních a reklamních tabulí, tiskařských štočků a různých razidel. V těchto oborech nachází uplatnění i moderní gravírování a pomalu tradiční způsoby výroby vytlačuje a nahrazuje.

Další zdroje informací o slovu Gravírování

Hledat pojem Gravírování ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Gravírování ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Gravírování ve Wikizdrojích

Najít výraz Gravírování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gravírování ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Gravírování na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gravírování například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Gravírování? resp. jaký je přesný význam slova Gravírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravírování, odpověď na dotaz co je to Gravírování?. Víte např. kdo to je Victor Hugo? Znáte a víte kdo je Tomáš Satoranský? Nemáme možnost pravidelné aktualizace článků. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je technika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie technika, Futuristický stroj, gravírování, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.