Co je to?
Výraz, termín, definice slova Gravírování. Co znamená odborný pojem Gravírování z kategorie Technika?

Co je to Gravírování? Význam slova

Co znamená termín Gravírování? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Gravírování je název technologie, používané pro zdobení nejrůznějších výrobků, označení nejrůznějších věcí, které není možno odstranit, nebo pro rytí založené na odebírání materiálu. Jedná se o jednu z nejstarších technologií.
Gravírování se používá k praktickým i dekorativním účelům – lze jím ozdobit například zbraně, šperky či sklo, ale slouží i k výrobě tiskařských štočků, raznic, psích známek, jmenovek cedulí tabulí a dalších. Gravírování může být mechanické nebo laserové.


Co je to Gravírování? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Gravírování. Co znamená odborný pojem Gravírování z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Gravírování je v sekci Technika

Klíčová slova: význam, co je to Gravírování?, odborné názvosloví, vysvětlení, názvosloví, co to je, terminologie, význam slova, formulace, slovo, wiki, terminus technicus, termín, odborný výraz, Technika, Gravírování, Technika, přesný význam


Pojem Gravírování je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Gravírování můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Gravírování je technologie, která nahrazuje ruční rytí, a tedy lze říci, že vytváří nápis, logo, či ornament odebráním materiálu. Původní rytci pracovali s různě tvarovanými rydly a čakany a nápisy byly zvýrazňovány různými kovy, například cínem, zlatem, stříbrem nebo mědí. Kdysi rytci, kromě nápisů kupříkladu na náhrobní kameny, vytvářeli ornamenty a erby, ozdobné předměty. Později byla práce rytců směrována na výrobu informačních a reklamních tabulí, tiskařských štočků a různých razidel. V těchto oborech nachází uplatnění i moderní gravírování a pomalu tradiční způsoby výroby vytlačuje a nahrazuje.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít heslo Gravírování ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Gravírování na Youtube

Vyhledat heslo Gravírování ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Gravírování ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Gravírování ve Wikizdrojích

Najít výraz Gravírování ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Gravírování například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Gravírování? resp. co vlastně znamená slovo Gravírování? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Gravírování, odpověď na dotaz co je to Gravírování?. Víte např. kdo to je Martin Dejdar? Znáte a víte kdo je Svatý Augustin? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.