Co je to?
Výraz, termín, definice slova Maltovník. Co znamená odborný pojem Maltovník z kategorie Nástroje?

Co je to Maltovník? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Maltovník?

Maltovník, jinak také kalfas, je pojmenování stavebního vědra, které se využívá pro přípravu b hmot, např. malty, betonu nebo jiných směsí. Je využíváno především zedníky, ale i hobby stavebníky. Vyrábí se z černého polyethylenu, může mít kruhový, čtvercový nebo obdélníkový tvar.
Většinou má obsah blížící se obsahu stavebního kolečka, lze ho totiž využít právě místo kolečka na místech, kam by se toto nedostalo, například na lešení. Maltovník nepoužívají jen zedníci, hodí se i kutilům, zahrádkářům a k mnoha dalším účelům. Je totiž lehký a omyvatelný a odolává UV záření.


Co je to Maltovník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Maltovník. Co znamená odborný pojem Maltovník z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Maltovník? s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Maltovník je v sekci Nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, odborný výraz, pojem, co to je, termín, význam pojmu, lexikon, přesný význam, Nástroje, definice pojmu, Nástroje, význam slova, co znamená, terminus technicus, názvosloví, slovník, synonymum, definice


Pojem Maltovník je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Maltovník?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Maltovník, také truhlík na maltu, cizím slovem kalfas, je větší plechová nebo plastová, obdélníková nádoba na maltu k ruce zedníka. Používá se na lešení a všude tam, kam není možné s kolečkem malty přímo přijet. Muž, vysoký 180 cm, dopraví ručně se šufanem s délkou násady 120 cm maltu z kolečka do maltovníku až do výšky cca 3 metrů.Výše už je nutno použít lana a kbelíku.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Maltovník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Maltovník ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Maltovník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Maltovník ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Maltovník na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maltovník ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Maltovník například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Maltovník? resp. co znamená výraz Maltovník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltovník, odpověď na dotaz co je to Maltovník?. Víte např. kdo to je Oportunista? Znáte a víte kdo je Mirek Topolánek? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Nástroje). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?