Co je to?
Výraz, termín, definice slova Maltovník. Co znamená odborný pojem Maltovník z kategorie Nástroje?

Co je to Maltovník? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Maltovník

Maltovník, jinak také kalfas, je pojmenování stavebního vědra, které se využívá pro přípravu b hmot, např. malty, betonu nebo jiných směsí. Je využíváno především zedníky, ale i hobby stavebníky. Vyrábí se z černého polyethylenu, může mít kruhový, čtvercový nebo obdélníkový tvar.
Většinou má obsah blížící se obsahu stavebního kolečka, lze ho totiž využít právě místo kolečka na místech, kam by se toto nedostalo, například na lešení. Maltovník nepoužívají jen zedníci, hodí se i kutilům, zahrádkářům a k mnoha dalším účelům. Je totiž lehký a omyvatelný a odolává UV záření.


Co je to Maltovník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Maltovník. Co znamená odborný pojem Maltovník z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Maltovník sdílejte s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Maltovník je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: definice pojmu, termín, co to je, přesný význam, synonymum, terminologie, význam pojmu, co je to Maltovník?, význam, názvosloví, význam slova, slovo, Nástroje, odborný výraz, informace, popis, přesný výraz, terminus technicus


Pojem Maltovník je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Maltovník? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Maltovník, také truhlík na maltu, cizím slovem kalfas, je větší plechová nebo plastová, obdélníková nádoba na maltu k ruce zedníka. Používá se na lešení a všude tam, kam není možné s kolečkem malty přímo přijet. Muž, vysoký 180 cm, dopraví ručně se šufanem s délkou násady 120 cm maltu z kolečka do maltovníku až do výšky cca 3 metrů.Výše už je nutno použít lana a kbelíku.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat slovo Maltovník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Maltovník ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Maltovník ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Maltovník na Youtube

Hledat výraz Maltovník ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Maltovník na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Maltovník například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Maltovník? resp. co znamená slovo Maltovník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Maltovník, odpověď na dotaz co je to Maltovník?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Ivo Jahelka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?