Co je to?
Výraz, termín, definice slova Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Co je to Řehole? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Řehole?

Řehole je v překladu z latiny pravidlo. Jedná se o soubor závazných pokynů, které jsou dány písemně a řídí se jimi především křesťanské řády. Členové těchto řádů podle pravidel řehole žijí. Pojem se používá i pro označení situací, kdy člověk musí zvládnout náročné situace a překonávat překážky.
Řehole jako náboženské texty vytvořili zakladatelé řádů, základem textů byly návody pro život v chudobě, v celibátu, poslušnosti a společného života. Jsou zde vymezena pravidla pro soužití a tradice řádu.


Co je to Řehole? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Řehole je v kategorii náboženství

Klíčová slova: co to je, wiki, informace, přesný význam, náboženství, lexikon, slovník, přesný výraz, význam, význam pojmu, co je to Řehole?, náboženství, význam slova, pojem, co znamená, definice pojmu, definice, slovo


Pojem Řehole je v kategorii náboženství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Řehole píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Řehole (z latinského regula, pravidlo) je písemně formulovaný návod a souhrn pravidel, jimiž se řídí činnost řádu a život jeho členů. V přeneseném slova smyslu znamená činnost, která na člověka klade velké nároky.
Řehole jsou náboženské texty, většinou sepsané zakladateli řádů (nebo jim aspoň připisované). Základ řehole obvykle tvoří evangelní rady chudoby (společné vlastnictví), čistoty (celibátní život) a poslušnosti. Text blíže určuje duchovní zaměření (spiritualitu) a poslání řádu a dále vymezuje jeho činnost. Podstatnou část řehole obvykle tvoří pravidla společného života. Řehole může popisovat jednotlivé kroky k začlenění do řádu (noviciát, řeholní sliby), stejně tak jako procedurální záležitosti, zařízení a organizaci kláštera (volba představeného apod.).

Jiné zdroje informací o pojmu Řehole

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řehole ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Řehole ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Řehole ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Řehole ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Řehole ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Řehole ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Řehole například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Řehole? resp. co vlastně znamená slovo Řehole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řehole, odpověď na dotaz co je to Řehole?. Víte např. kdo to je Karel Fiala? Znáte a víte kdo je Brigitte Bardot? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než náboženství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.