Co je to?
Definice výrazu, termínu Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Co je to Řehole? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Řehole?

Řehole je v překladu z latiny pravidlo. Jedná se o soubor závazných pokynů, které jsou dány písemně a řídí se jimi především křesťanské řády. Členové těchto řádů podle pravidel řehole žijí. Pojem se používá i pro označení situací, kdy člověk musí zvládnout náročné situace a překonávat překážky.
Řehole jako náboženské texty vytvořili zakladatelé řádů, základem textů byly návody pro život v chudobě, v celibátu, poslušnosti a společného života. Jsou zde vymezena pravidla pro soužití a tradice řádu.


Co je to Řehole? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Řehole? Pak se o ní podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Řehole patří do sekce Náboženství

Klíčová slova: Řehole, přesný výraz, význam slova, popis, Náboženství, význam pojmu, slovník, přesný význam, co je to Řehole?, definice, heslo, názvosloví, význam, slovo, terminus technicus, odborný výraz, terminologie, wiki


Pojem Řehole je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Řehole? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Řehole (z latinského regula, pravidlo) je písemně formulovaný návod a souhrn pravidel, jimiž se řídí činnost řádu a život jeho členů. V přeneseném slova smyslu znamená činnost, která na člověka klade velké nároky.
Řehole jsou náboženské texty, většinou sepsané zakladateli řádů (nebo jim aspoň připisované). Základ řehole obvykle tvoří evangelní rady chudoby (společné vlastnictví), čistoty (celibátní život) a poslušnosti. Text blíže určuje duchovní zaměření (spiritualitu) a poslání řádu a dále vymezuje jeho činnost. Podstatnou část řehole obvykle tvoří pravidla společného života. Řehole může popisovat jednotlivé kroky k začlenění do řádu (noviciát, řeholní sliby), stejně tak jako procedurální záležitosti, zařízení a organizaci kláštera (volba představeného apod.).

Odkazy na jiné weby

Najít heslo Řehole ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Řehole ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Řehole na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řehole ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řehole ve Wikimedia Commons

Hledat výraz Řehole na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Řehole například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Řehole? resp. jaký je význam slova Řehole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řehole, odpověď na dotaz co je to Řehole?. Víte např. kdo to je Cobie Smulders? Znáte a víte kdo je Diletant? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Náboženství U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.