Co je to?
Definice výrazu, termínu Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Co je to Řehole? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Řehole

Řehole je v překladu z latiny pravidlo. Jedná se o soubor závazných pokynů, které jsou dány písemně a řídí se jimi především křesťanské řády. Členové těchto řádů podle pravidel řehole žijí. Pojem se používá i pro označení situací, kdy člověk musí zvládnout náročné situace a překonávat překážky.
Řehole jako náboženské texty vytvořili zakladatelé řádů, základem textů byly návody pro život v chudobě, v celibátu, poslušnosti a společného života. Jsou zde vymezena pravidla pro soužití a tradice řádu.


Co je to Řehole? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Řehole doporučujeme sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Řehole se nachází v sekci Náboženství

Klíčová slova: přesný význam, význam, formulace, přesný výraz, co znamená, odborný výraz, co je to Řehole?, synonymum, informace, pojem, definice, Náboženství, definice pojmu, slovo, význam slova, lexikon, terminologie, slovník


Pojem Řehole je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řehole? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Řehole (z latinského regula, pravidlo) je písemně formulovaný návod a souhrn pravidel, jimiž se řídí činnost řádu a život jeho členů. V přeneseném slova smyslu znamená činnost, která na člověka klade velké nároky.
Řehole jsou náboženské texty, většinou sepsané zakladateli řádů (nebo jim aspoň připisované). Základ řehole obvykle tvoří evangelní rady chudoby (společné vlastnictví), čistoty (celibátní život) a poslušnosti. Text blíže určuje duchovní zaměření (spiritualitu) a poslání řádu a dále vymezuje jeho činnost. Podstatnou část řehole obvykle tvoří pravidla společného života. Řehole může popisovat jednotlivé kroky k začlenění do řádu (noviciát, řeholní sliby), stejně tak jako procedurální záležitosti, zařízení a organizaci kláštera (volba představeného apod.).

Zkuste zjistit více informací o slovu Řehole v následujících zdrojích

Najít termín Řehole ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Řehole ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Řehole ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Řehole ve Wikizdrojích

Hledat heslo Řehole ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Řehole ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Řehole například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Řehole? resp. co je to Řehole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řehole, odpověď na dotaz co je to Řehole?. Víte např. kdo to je Zeman? Znáte a víte kdo je Milenka? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Řehole v jiné sekci než Náboženství. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.