Co je to?
Definice výrazu, termínu Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Co je to Řehole? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Řehole

Řehole je v překladu z latiny pravidlo. Jedná se o soubor závazných pokynů, které jsou dány písemně a řídí se jimi především křesťanské řády. Členové těchto řádů podle pravidel řehole žijí. Pojem se používá i pro označení situací, kdy člověk musí zvládnout náročné situace a překonávat překážky.
Řehole jako náboženské texty vytvořili zakladatelé řádů, základem textů byly návody pro život v chudobě, v celibátu, poslušnosti a společného života. Jsou zde vymezena pravidla pro soužití a tradice řádu.


Co je to Řehole? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Řehole. Co znamená odborný pojem Řehole z kategorie Náboženství?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Řehole můžete samozřejmě sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Řehole je v sekci Náboženství

Klíčová slova: definice, názvosloví, slovo, termín, vysvětlení, co je to Řehole?, význam pojmu, terminus technicus, formulace, přesný výraz, pojem, informace, význam, slovník, Řehole, heslo, definice pojmu, wiki


Pojem Řehole je v kategorii Náboženství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Řehole? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Řehole (z latinského regula, pravidlo) je písemně formulovaný návod a souhrn pravidel, jimiž se řídí činnost řádu a život jeho členů. V přeneseném slova smyslu znamená činnost, která na člověka klade velké nároky.
Řehole jsou náboženské texty, většinou sepsané zakladateli řádů (nebo jim aspoň připisované). Základ řehole obvykle tvoří evangelní rady chudoby (společné vlastnictví), čistoty (celibátní život) a poslušnosti. Text blíže určuje duchovní zaměření (spiritualitu) a poslání řádu a dále vymezuje jeho činnost. Podstatnou část řehole obvykle tvoří pravidla společného života. Řehole může popisovat jednotlivé kroky k začlenění do řádu (noviciát, řeholní sliby), stejně tak jako procedurální záležitosti, zařízení a organizaci kláštera (volba představeného apod.).

Jiné informační zdroje o pojmu Řehole

Hledat termín Řehole ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Řehole ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Řehole ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Řehole na Google.cz

Vyhledat pojem Řehole ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Řehole ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Řehole například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Řehole? resp. jaká je definice termínu Řehole? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Řehole, odpověď na dotaz co je to Řehole?. Víte např. kdo to je Barbar? Znáte a víte kdo je Bastard? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Řehole i v jiných kategoriích (než Náboženství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Osvěžte si plochu vaše počítače tím, že na ni umístíte nějakou pěknou tapetu. Vyberte si z mnoha kategorií o květin až po tapety aut.