Co je to?
Odborný výraz, definice slova Chřipka. Co znamená slovo Chřipka z kategorie Nemoce?

Co je Chřipka?

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chřipka?

Chřipka je pojmenování virového onemocnění, které je velmi nakažlivé a je rozšířené celosvětově. Vyskytuje se především v období podzimu a zimy, kdy je malý počet slunečných dnů. Nejedná se o lehké onemocnění. U ohrožených skupin osob se mohou přidat komplikace, které vyvolají další onemocnění nebo mohou vést až k úmrtí. Nákazu přenáší nakažený člověk.
Chřipka začíná horečkou, bolestmi svalů a hlavy, kloubů, zimnicí, malátností a kašlem. Nebývá většinou spojena s rýmou. Trvá 3 až 7 dní a při dodržení léčebného režimu nehrozí další následky.


Co je to Chřipka? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Chřipka. Co znamená slovo Chřipka z kategorie Nemoce?

Uvedené texty jsou poskytovány bez záruky. Mohou obsahovat faktické, resp. pravopisné chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Chřipka s jinými lidmi na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Chřipka patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: pojem, Chřipka, slovo, nemoce, odborný výraz, názvosloví, co to je, co je to Chřipka?, význam pojmu, přesný výraz, terminus technicus, lexikon, definice pojmu, slovník, význam slova, terminologie, termín, synonymum


Pojem Chřipka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Chřipka?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chřipka je nakažlivá nemoc způsobená RNA virem z čeledi Orthomyxoviridae. Velikost tohoto viru je průměrně 90 nanometrů. Rychle se šíří světem v sezónních epidemiích, se značnými ekonomickými náklady kvůli výdajům na zdravotní péči a ztrátě produktivity. Primární genetické změny ve viru způsobily ve 20. století tři chřipkové epidemie nebo dokonce pandemie, kterým podlehly milióny lidí.
Latinský název chřipky – influenza (v angličtině obvykle zkracováno na flu) – pochází z italštiny a původně šlo o termín označující víru v nepříznivé astrologické vlivy, influentiae, coby příčiny nemocí.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Chřipka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Chřipka ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chřipka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Chřipka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Chřipka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chřipka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Chřipka například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v metavyhledávači Info.com nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Chřipka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Chřipka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chřipka, odpověď na dotaz co je to Chřipka?. Víte např. kdo to je Josef Zoch? Znáte a víte kdo je Komparzistka? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.