Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chřipka. Co znamená odborný pojem Chřipka z kategorie Nemoce?

Co je to Chřipka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Chřipka

Chřipka je pojmenování virového onemocnění, které je velmi nakažlivé a je rozšířené celosvětově. Vyskytuje se především v období podzimu a zimy, kdy je malý počet slunečných dnů. Nejedná se o lehké onemocnění. U ohrožených skupin osob se mohou přidat komplikace, které vyvolají další onemocnění nebo mohou vést až k úmrtí. Nákazu přenáší nakažený člověk.
Chřipka začíná horečkou, bolestmi svalů a hlavy, kloubů, zimnicí, malátností a kašlem. Nebývá většinou spojena s rýmou. Trvá 3 až 7 dní a při dodržení léčebného režimu nehrozí další následky.


Co je to Chřipka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chřipka. Co znamená odborný pojem Chřipka z kategorie Nemoce?

Texty mohou obsahovat chyby, nepřesnosti nebo překlepy. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Chřipka s přáteli a kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Chřipka se nachází v kategorii nemoce

Klíčová slova: pojem, význam pojmu, definice, význam, nemoce, slovník, termín, slovo, terminus technicus, odborné názvosloví, význam slova, názvosloví, terminologie, synonymum, nemoce, přesný význam, přesný výraz, co je to Chřipka?


Pojem Chřipka je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Chřipka píše následující

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Chřipka je nakažlivá nemoc způsobená RNA virem z čeledi Orthomyxoviridae. Velikost tohoto viru je průměrně 90 nanometrů. Rychle se šíří světem v sezónních epidemiích, se značnými ekonomickými náklady kvůli výdajům na zdravotní péči a ztrátě produktivity. Primární genetické změny ve viru způsobily ve 20. století tři chřipkové epidemie nebo dokonce pandemie, kterým podlehly milióny lidí.
Latinský název chřipky – influenza (v angličtině obvykle zkracováno na flu) – pochází z italštiny a původně šlo o termín označující víru v nepříznivé astrologické vlivy, influentiae, coby příčiny nemocí.

Pro více informací o heslu Chřipka zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat pojem Chřipka na Google.cz

Zkusit najít pojem Chřipka ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Chřipka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Chřipka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Chřipka ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chřipka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Chřipka například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaký je význam slova Chřipka? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Chřipka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chřipka, odpověď na dotaz co je to Chřipka?. Víte např. kdo to je Pavel Landovský? Znáte a víte kdo je Fanoušek? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než nemoce). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.