Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chřipka. Co znamená pojem Chřipka z kategorie Nemoce?

Co je to Chřipka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Chřipka?

Chřipka je pojmenování virového onemocnění, které je velmi nakažlivé a je rozšířené celosvětově. Vyskytuje se především v období podzimu a zimy, kdy je malý počet slunečných dnů. Nejedná se o lehké onemocnění. U ohrožených skupin osob se mohou přidat komplikace, které vyvolají další onemocnění nebo mohou vést až k úmrtí. Nákazu přenáší nakažený člověk.
Chřipka začíná horečkou, bolestmi svalů a hlavy, kloubů, zimnicí, malátností a kašlem. Nebývá většinou spojena s rýmou. Trvá 3 až 7 dní a při dodržení léčebného režimu nehrozí další následky.


Co je to Chřipka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chřipka. Co znamená pojem Chřipka z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Chřipka je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, termín, heslo, Nemoce, lexikon, Nemoce, formulace, slovník, co je to Chřipka?, Chřipka, význam pojmu, wiki, význam, informace, definice pojmu, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Chřipka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chřipka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Chřipka je nakažlivá nemoc způsobená RNA virem z čeledi Orthomyxoviridae. Velikost tohoto viru je průměrně 90 nanometrů. Rychle se šíří světem v sezónních epidemiích, se značnými ekonomickými náklady kvůli výdajům na zdravotní péči a ztrátě produktivity. Primární genetické změny ve viru způsobily ve 20. století tři chřipkové epidemie nebo dokonce pandemie, kterým podlehly milióny lidí.
Latinský název chřipky – influenza (v angličtině obvykle zkracováno na flu) – pochází z italštiny a původně šlo o termín označující víru v nepříznivé astrologické vlivy, influentiae, coby příčiny nemocí.

Jiné informační zdroje o pojmu Chřipka

Zkusit najít termín Chřipka na Google.cz

Vyhledat slovo Chřipka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Chřipka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chřipka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Chřipka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Chřipka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Chřipka například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Chřipka? resp. jaký je přesný význam slova Chřipka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chřipka, odpověď na dotaz co je to Chřipka?. Víte např. kdo to je Sean Connery? Znáte a víte kdo je Jan Perner? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.