Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chřipka. Co znamená pojem Chřipka z kategorie Nemoce?

Co je to Chřipka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Chřipka?

Chřipka je pojmenování virového onemocnění, které je velmi nakažlivé a je rozšířené celosvětově. Vyskytuje se především v období podzimu a zimy, kdy je malý počet slunečných dnů. Nejedná se o lehké onemocnění. U ohrožených skupin osob se mohou přidat komplikace, které vyvolají další onemocnění nebo mohou vést až k úmrtí. Nákazu přenáší nakažený člověk.
Chřipka začíná horečkou, bolestmi svalů a hlavy, kloubů, zimnicí, malátností a kašlem. Nebývá většinou spojena s rýmou. Trvá 3 až 7 dní a při dodržení léčebného režimu nehrozí další následky.


Co je to Chřipka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chřipka. Co znamená pojem Chřipka z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Chřipka s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Chřipka se nachází v sekci Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, formulace, Nemoce, heslo, termín, lexikon, co je to Chřipka?, slovo, názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, odborné názvosloví, wiki, definice, Nemoce, synonymum, informace


Pojem Chřipka je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Chřipka?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Chřipka je nakažlivá nemoc způsobená RNA virem z čeledi Orthomyxoviridae. Velikost tohoto viru je průměrně 90 nanometrů. Rychle se šíří světem v sezónních epidemiích, se značnými ekonomickými náklady kvůli výdajům na zdravotní péči a ztrátě produktivity. Primární genetické změny ve viru způsobily ve 20. století tři chřipkové epidemie nebo dokonce pandemie, kterým podlehly milióny lidí.
Latinský název chřipky – influenza (v angličtině obvykle zkracováno na flu) – pochází z italštiny a původně šlo o termín označující víru v nepříznivé astrologické vlivy, influentiae, coby příčiny nemocí.

Linky na jiné informační zdroje

Hledat termín Chřipka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chřipka ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Chřipka ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Chřipka na Google.cz

Najít heslo Chřipka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Chřipka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chřipka například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Chřipka? resp. jaký je přesný význam slova Chřipka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chřipka, odpověď na dotaz co je to Chřipka?. Víte např. kdo to je Steve Yzerman? Znáte a víte kdo je Námořník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.