Co je to?
Odborný výraz, definice slova Justiční vražda. Co znamená pojem Justiční vražda z kategorie Právo?

Co je to Justiční vražda? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Justiční vražda

Justiční vražda je označení pro trest smrti, který je udělen nevinné osobě na základě soudního procesu, který byl předem naplánován a zinscenován. Jde tedy o vraždu, která je schválena a umožněna soudním systémem.
Od justičního omylu se liší tím, že všichni účastníci procesu věcí, že obžalovaný není vinen, svědkové svědčili falešně a důkazy viny jsou podvržené. Justiční vražda je typickým projevem diktatur.


Co je to Justiční vražda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Justiční vražda. Co znamená pojem Justiční vražda z kategorie Právo?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Justiční vražda? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Justiční vražda patří do sekce Právo

Klíčová slova: synonymum, názvosloví, heslo, termín, popis, význam slova, pojem, přesný význam, odborné názvosloví, co znamená, odborný výraz, Právo, přesný výraz, definice, vysvětlení, význam pojmu, terminologie, Právo


Pojem Justiční vražda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Justiční vražda? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jako justiční vražda se označuje trest smrti udělený nevinnému člověku prostřednictvím zinscenovaného soudního procesu, tedy de facto vražda spáchaná prostřednictvím soudního systému. Na rozdíl od např. justičního omylu, při justiční vraždě zástupci justice (soudci, žalobce, obhájce) vědí, že odsouzený nespáchal čin, za který má být zbaven života, a že důkazy a svědecké výpovědi o jeho vině jsou falešné nebo alespoň k odsouzení nedostačující. Justiční vraždy jsou spojeny hlavně s diktaturami.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Justiční vražda ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Justiční vražda ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Justiční vražda ve Wikizdrojích

Hledat heslo Justiční vražda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Justiční vražda na Youtube

Zkusit najít heslo Justiční vražda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Justiční vražda například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Justiční vražda? resp. co znamená výraz Justiční vražda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Justiční vražda, odpověď na dotaz co je to Justiční vražda?. Víte např. kdo to je Andrej Babiš? Znáte a víte kdo je Řiťopich? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Právo). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.