Co je to?
Odborný výraz, definice slova Justiční vražda. Co znamená pojem Justiční vražda z kategorie Právo?

Co je to Justiční vražda? Význam slova

Co znamená termín Justiční vražda? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Justiční vražda je označení pro trest smrti, který je udělen nevinné osobě na základě soudního procesu, který byl předem naplánován a zinscenován. Jde tedy o vraždu, která je schválena a umožněna soudním systémem.
Od justičního omylu se liší tím, že všichni účastníci procesu věcí, že obžalovaný není vinen, svědkové svědčili falešně a důkazy viny jsou podvržené. Justiční vražda je typickým projevem diktatur.


Co je to Justiční vražda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Justiční vražda. Co znamená pojem Justiční vražda z kategorie Právo?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Justiční vražda se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: význam pojmu, názvosloví, význam slova, formulace, definice pojmu, pojem, význam, slovník, odborný výraz, definice, co to je, synonymum, terminus technicus, odborné názvosloví, Justiční vražda, terminologie, co znamená, co je to Justiční vražda?


Pojem Justiční vražda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Justiční vražda? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako justiční vražda se označuje trest smrti udělený nevinnému člověku prostřednictvím zinscenovaného soudního procesu, tedy de facto vražda spáchaná prostřednictvím soudního systému. Na rozdíl od např. justičního omylu, při justiční vraždě zástupci justice (soudci, žalobce, obhájce) vědí, že odsouzený nespáchal čin, za který má být zbaven života, a že důkazy a svědecké výpovědi o jeho vině jsou falešné nebo alespoň k odsouzení nedostačující. Justiční vraždy jsou spojeny hlavně s diktaturami.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Justiční vražda ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Justiční vražda ve Wikislovníku

Hledat slovo Justiční vražda ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Justiční vražda ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Justiční vražda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Justiční vražda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Justiční vražda například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Justiční vražda? resp. co znamená výraz Justiční vražda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Justiční vražda, odpověď na dotaz co je to Justiční vražda?. Víte např. kdo to je Mark Wahlberg? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Právo. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.