Co je to?
Odborný výraz, definice slova Justiční vražda. Co znamená pojem Justiční vražda z kategorie Právo?

Co je to Justiční vražda? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Justiční vražda?

Justiční vražda je označení pro trest smrti, který je udělen nevinné osobě na základě soudního procesu, který byl předem naplánován a zinscenován. Jde tedy o vraždu, která je schválena a umožněna soudním systémem.
Od justičního omylu se liší tím, že všichni účastníci procesu věcí, že obžalovaný není vinen, svědkové svědčili falešně a důkazy viny jsou podvržené. Justiční vražda je typickým projevem diktatur.


Co je to Justiční vražda? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Justiční vražda. Co znamená pojem Justiční vražda z kategorie Právo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Justiční vražda sdílejte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Justiční vražda je v kategorii Právo

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, synonymum, co znamená, pojem, význam, odborné názvosloví, slovník, slovo, názvosloví, formulace, vysvětlení, co je to Justiční vražda?, odborný výraz, Justiční vražda, definice, termín, definice pojmu


Pojem Justiční vražda je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Justiční vražda? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jako justiční vražda se označuje trest smrti udělený nevinnému člověku prostřednictvím zinscenovaného soudního procesu, tedy de facto vražda spáchaná prostřednictvím soudního systému. Na rozdíl od např. justičního omylu, při justiční vraždě zástupci justice (soudci, žalobce, obhájce) vědí, že odsouzený nespáchal čin, za který má být zbaven života, a že důkazy a svědecké výpovědi o jeho vině jsou falešné nebo alespoň k odsouzení nedostačující. Justiční vraždy jsou spojeny hlavně s diktaturami.

Více informací o slovu Justiční vražda doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem Justiční vražda ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Justiční vražda ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Justiční vražda na Google.cz

Vyhledat termín Justiční vražda ve Wikizdrojích

Hledat heslo Justiční vražda ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Justiční vražda ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Justiční vražda například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Justiční vražda? resp. co vlastně znamená slovo Justiční vražda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Justiční vražda, odpověď na dotaz co je to Justiční vražda?. Víte např. kdo to je Krupař? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.