Co je to?
Definice výrazu Slánek. Co znamená odborný pojem Slánek z kategorie Jídlo?

Co je Slánek?

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Slánek

Slánek je pojmenování určitého druhu kvásku, používaného k pečení chleba a dalších druhů pečiva. Tento typ kvásku se nazývá také slaný kvásek. Jde o směs vody, mouky a soli, která fermentuje několik dní až týdnů. Při tom se v kvásku aktivují kvasinky a bakterie, které umožňují proces kvašení a zajišťují vynikající chuť a konzistenci pečiva. Slaný kvásek se používá k nahrazení droždí, použitého při klasickém pečení chleba. Příprava slánku je náročnější než u obyčejného kvásku, vyžaduje totiž neustálou péči a pravidelné přikrmování. Jedině tak se udrží v aktivním stavu. Slánek vyžaduje přiměřenou teplotu a vlhkost. Při odpovídajícím zacházení je schopen udržet vysokou kvalitu a chuť zhotoveného pečiva.
Slánek může být vyroben z různých druhů mouky, například pšeničné, žitné, ovesné a jiných. Chuť a vůně pečiva závisí na druhu mouky, která byla použita k přípravě kvásku. Kvásek může také být obohacen o různé přísady, jako jsou bylinky, semena, ořechy, sušené ovoce a podobně. Tak je dosaženo zvláštní chuti a vůně. V současnosti je slaný kvásek oblíbený zvláště tam, kde jsou požadovány tradiční metody přípravy a současně dosažení vynikajících nových chutí.


Co je to Slánek? Význam slova, termín, Definice výrazu Slánek. Co znamená odborný pojem Slánek z kategorie Jídlo?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Slánek? s vašimi kamarády na sociálních sítích, jako jsou Facebook, Pinterest, síť X (dříve Twitter), Reddit apod.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Slánek je v sekci jídlo

Klíčová slova: formulace, heslo, přesný význam, význam, slovo, jídlo, lexikon, co znamená, informace, termín, přesný výraz, význam pojmu, popis, Slánek, jídlo, pojem, odborný výraz, slovník


Pojem Slánek je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Zkuste zjistit více informací o slovu Slánek v následujících zdrojích

Najít výraz Slánek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Slánek ve vyhledávači Yahoo

Hledat heslo Slánek ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Slánek ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Slánek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Slánek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Slánek například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je význam slova Slánek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Slánek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Slánek, odpověď na dotaz co je to Slánek?. Víte např. kdo to je Samosoudce? Znáte a víte kdo je Jindřich Rajchl? Bohužel, častá aktualizace není v našich silách. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo Slánek i v jiné sekci než v jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, pomeranč, slánek, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.