Co je to?
Definice výrazu, termínu Světelný tok. Co znamená odborný pojem Světelný tok z kategorie Fyzika?

Co je Světelný tok?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Světelný tok?

Světelný tok je veličina z oblasti fotometrie, která se používá ve vztahu k světelnému výkonu záření nebo jeho zdroji. Jde o vyjádření množství světelné energie, přenesené zářením nebo vyzářen zdrojem v určitém časovém úseku. Přitom se přihlíží k tomu, jak je lidské oko v průměru citlivé na odlišné vlnové délky světla.
Jednotkou světelného toku je lumen. V lumenech se udává světelný tok různých zdrojů, společně s teplotou a příkonem světla. Využívá se například při posouzení osvětlení v daném místě.


Co je to Světelný tok? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Světelný tok. Co znamená odborný pojem Světelný tok z kategorie Fyzika?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Světelný tok se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Světelný tok je v kategorii fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, Světelný tok, význam slova, heslo, význam pojmu, přesný výraz, definice pojmu, formulace, termín, synonymum, informace, pojem, vysvětlení, význam, přesný význam, definice, fyzika, slovo


Pojem Světelný tok je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Světelný tok dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Phi ) je fotometrická veličina charakterizující světelný výkon záření či jeho zdroje uváděný v jednotkách zvaných lumen (značka lm). Vyjadřuje množství světelné energie, kterou přenese záření nebo zdroj vyzáří za časovou jednotku s přihlédnutím k citlivosti průměrného lidského oka na různé vlnové délky světla.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Světelný tok ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Světelný tok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Světelný tok na Youtube

Najít termín Světelný tok ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Světelný tok ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Světelný tok na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelný tok například v Google obrázcích, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, v metavyhledávači Info.com nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Právě nyní již víte co znamená slovo Světelný tok? resp. co přesně znamená slovo Světelný tok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelný tok, odpověď na dotaz co je to Světelný tok?. Víte např. kdo to je Hazardér? Znáte a víte kdo je Björn Ulvaeus? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Radíme vám proto hledat slovo Světelný tok i v jiné části webu než je kategorie fyzika. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, žena pokusy fyzika, světelný tok, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.