Co je to?
Definice odborného termínu, slova Světelný tok. Co znamená pojem Světelný tok z kategorie Fyzika?

Co je to Světelný tok? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Světelný tok

Světelný tok je veličina z oblasti fotometrie, která se používá ve vztahu k světelnému výkonu záření nebo jeho zdroji. Jde o vyjádření množství světelné energie, přenesené zářením nebo vyzářen zdrojem v určitém časovém úseku. Přitom se přihlíží k tomu, jak je lidské oko v průměru citlivé na odlišné vlnové délky světla.
Jednotkou světelného toku je lumen. V lumenech se udává světelný tok různých zdrojů, společně s teplotou a příkonem světla. Využívá se například při posouzení osvětlení v daném místě.


Co je to Světelný tok? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Světelný tok. Co znamená pojem Světelný tok z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Světelný tok? s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Světelný tok je v sekci Fyzika

Klíčová slova: názvosloví, pojem, Fyzika, formulace, terminus technicus, wiki, slovo, slovník, význam slova, přesný výraz, přesný význam, co to je, popis, odborné názvosloví, terminologie, vysvětlení, definice, termín


Pojem Světelný tok je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Světelný tok na Youtube

Zkusit najít výraz Světelný tok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světelný tok ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Světelný tok ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Světelný tok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Světelný tok ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelný tok například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Světelný tok? resp. co to je Světelný tok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelný tok, odpověď na dotaz co je to Světelný tok?. Víte např. kdo to je Koudelník? Znáte a víte kdo je Rupert Murdoch? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Fyzika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.