Co je to?
Definice odborného termínu, slova Světelný tok. Co znamená pojem Světelný tok z kategorie Fyzika?

Co je to Světelný tok? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Světelný tok?

Světelný tok je veličina z oblasti fotometrie, která se používá ve vztahu k světelnému výkonu záření nebo jeho zdroji. Jde o vyjádření množství světelné energie, přenesené zářením nebo vyzářen zdrojem v určitém časovém úseku. Přitom se přihlíží k tomu, jak je lidské oko v průměru citlivé na odlišné vlnové délky světla.
Jednotkou světelného toku je lumen. V lumenech se udává světelný tok různých zdrojů, společně s teplotou a příkonem světla. Využívá se například při posouzení osvětlení v daném místě.


Co je to Světelný tok? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Světelný tok. Co znamená pojem Světelný tok z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Světelný tok s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Světelný tok se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co to je, popis, slovo, odborné názvosloví, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, slovník, synonymum, vysvětlení, význam slova, co je to Světelný tok?, lexikon, co znamená, definice, formulace, termín, přesný výraz


Pojem Světelný tok je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Světelný tok? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Phi ) je fotometrická veličina charakterizující světelný výkon záření či jeho zdroje uváděný v jednotkách zvaných lumen (značka lm). Vyjadřuje množství světelné energie, kterou přenese záření nebo zdroj vyzáří za časovou jednotku s přihlédnutím k citlivosti průměrného lidského oka na různé vlnové délky světla.

Hledejte pojem Světelný tok v následujících vyhledávačích

Hledat termín Světelný tok ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Světelný tok ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Světelný tok ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Světelný tok ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Světelný tok na Google.cz

Zkusit najít heslo Světelný tok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelný tok například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Světelný tok? resp. jaká je definice slova Světelný tok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelný tok, odpověď na dotaz co je to Světelný tok?. Víte např. kdo to je Cucák? Znáte a víte kdo je Martin Dejdar? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.