Co je to?
Odborný výraz, definice slova Světelný tok. Co znamená pojem Světelný tok z kategorie Fyzika?

Co je Světelný tok? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Světelný tok?

Světelný tok je veličina z oblasti fotometrie, která se používá ve vztahu k světelnému výkonu záření nebo jeho zdroji. Jde o vyjádření množství světelné energie, přenesené zářením nebo vyzářen zdrojem v určitém časovém úseku. Přitom se přihlíží k tomu, jak je lidské oko v průměru citlivé na odlišné vlnové délky světla.
Jednotkou světelného toku je lumen. V lumenech se udává světelný tok různých zdrojů, společně s teplotou a příkonem světla. Využívá se například při posouzení osvětlení v daném místě.


Co je to Světelný tok? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Světelný tok. Co znamená pojem Světelný tok z kategorie Fyzika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Napsáno redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Světelný tok doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Světelný tok se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: terminus technicus, co znamená, fyzika, význam slova, popis, odborné názvosloví, význam, názvosloví, fyzika, přesný význam, slovník, co je to Světelný tok?, termín, formulace, pojem, terminologie, Světelný tok, informace


Pojem Světelný tok je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Světelný tok?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Phi ) je fotometrická veličina charakterizující světelný výkon záření či jeho zdroje uváděný v jednotkách zvaných lumen (značka lm). Vyjadřuje množství světelné energie, kterou přenese záření nebo zdroj vyzáří za časovou jednotku s přihlédnutím k citlivosti průměrného lidského oka na různé vlnové délky světla.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat videa s názvem Světelný tok na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Světelný tok ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Světelný tok ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Světelný tok ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Světelný tok ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Světelný tok ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Světelný tok například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Světelný tok? resp. jaký je význam pojmu Světelný tok? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Světelný tok, odpověď na dotaz co je to Světelný tok?. Víte např. kdo to je Moralista? Znáte a víte kdo je Petr Štěpánek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.