Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Co je to Akvizice? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Akvizice?

Průběh získávání nějakého předmětu, věci nebo i osoby pro své záměry a zároveň cíl celého tohoto procesu. V ekonomické oblasti akvizice znamená především převzetím určitého podniku jinou firmou, situaci, kdy dojde k nákupu podniku. Ve finančnictví pojmem akvizice označujeme získávání zákazníků díky osobnímu jednání.


Co je to Akvizice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Akvizice? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Akvizice patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: termín, informace, slovo, význam slova, pojem, terminologie, význam, terminus technicus, formulace, lexikon, slovník, synonymum, definice pojmu, odborný výraz, ekonomie, popis, definice, co to je


Pojem Akvizice je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akvizice? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Akvizice je proces získávání či nabytí nějakého aktiva (předmětu, věci, osoby) nebo cíl tohoto procesu. V ekonomice se akvizicí rozumí právní i ekonomické spojení (převzetí) podniků. Naproti tomu ve finančnictví jde o získávání zákazníků osobním vyhledáváním a jednáním.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat slovo Akvizice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvizice ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Akvizice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Akvizice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Akvizice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Akvizice ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvizice například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Teď už víte jaká je definice termínu Akvizice? resp. jaký je přesný význam slova Akvizice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvizice, odpověď na dotaz co je to Akvizice?. Víte např. kdo to je Premonstrát? Znáte a víte kdo je Jezuita? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.