Co je to?
Výraz, termín, definice slova Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Co je to Akvizice? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Akvizice?

Průběh získávání nějakého předmětu, věci nebo i osoby pro své záměry a zároveň cíl celého tohoto procesu. V ekonomické oblasti akvizice znamená především převzetím určitého podniku jinou firmou, situaci, kdy dojde k nákupu podniku. Ve finančnictví pojmem akvizice označujeme získávání zákazníků díky osobnímu jednání.


Co je to Akvizice? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Akvizice je v sekci ekonomie

Klíčová slova: Akvizice, informace, co to je, termín, definice pojmu, ekonomie, význam slova, přesný význam, lexikon, terminus technicus, význam, názvosloví, přesný výraz, heslo, význam pojmu, slovník, terminologie, definice


Pojem Akvizice je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akvizice? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Akvizice je proces získávání či nabytí nějakého aktiva (předmětu, věci, osoby) nebo cíl tohoto procesu. V ekonomice se akvizicí rozumí právní i ekonomické spojení (převzetí) podniků. Naproti tomu ve finančnictví jde o získávání zákazníků osobním vyhledáváním a jednáním.

Další zdroje informací

Najít termín Akvizice ve Wikizdrojích

Hledat slovo Akvizice ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Akvizice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvizice ve Wikimedia Commons

Najít výraz Akvizice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Akvizice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvizice například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Akvizice? resp. jaká je definice termínu Akvizice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvizice, odpověď na dotaz co je to Akvizice?. Víte např. kdo to je Václav Láska? Znáte a víte kdo je Soudruh? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Akvizice hledat i v jiných kategoriích (než ekonomie) Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.