Co je to?
Odborný výraz, definice slova Akvizice. Co znamená pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Co je to Akvizice? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Akvizice

Průběh získávání nějakého předmětu, věci nebo i osoby pro své záměry a zároveň cíl celého tohoto procesu. V ekonomické oblasti akvizice znamená především převzetím určitého podniku jinou firmou, situaci, kdy dojde k nákupu podniku. Ve finančnictví pojmem akvizice označujeme získávání zákazníků díky osobnímu jednání.


Co je to Akvizice? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Akvizice. Co znamená pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Akvizice s blízkými na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Termín Akvizice se nachází v sekci ekonomie

Klíčová slova: význam, informace, synonymum, termín, definice pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví, názvosloví, Akvizice, wiki, formulace, ekonomie, co to je, význam slova, terminus technicus, heslo, vysvětlení, co je to Akvizice?


Pojem Akvizice je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akvizice? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvizice je proces získávání či nabytí nějakého aktiva (předmětu, věci, osoby) nebo cíl tohoto procesu. V ekonomice se akvizicí rozumí právní i ekonomické spojení (převzetí) podniků. Naproti tomu ve finančnictví jde o získávání zákazníků osobním vyhledáváním a jednáním.

Hledejte výraz Akvizice v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Akvizice ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít frázi Akvizice ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Akvizice ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Akvizice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Akvizice na Google.cz

Vyhledat slovo Akvizice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvizice například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Akvizice? resp. co znamená slovo Akvizice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvizice, odpověď na dotaz co je to Akvizice?. Víte např. kdo to je Obchodní analytik? Znáte a víte kdo je Řeholník? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než ekonomie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.