Co je to?
Definice výrazu, termínu Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Co je to Akvizice? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Akvizice?

Průběh získávání nějakého předmětu, věci nebo i osoby pro své záměry a zároveň cíl celého tohoto procesu. V ekonomické oblasti akvizice znamená především převzetím určitého podniku jinou firmou, situaci, kdy dojde k nákupu podniku. Ve finančnictví pojmem akvizice označujeme získávání zákazníků díky osobnímu jednání.


Co je to Akvizice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Akvizice můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Akvizice je v sekci Ekonomie

Klíčová slova: přesný význam, heslo, vysvětlení, co to je, význam slova, popis, terminologie, význam, termín, význam pojmu, definice pojmu, Ekonomie, definice, Ekonomie, pojem, lexikon, co je to Akvizice?, přesný výraz


Pojem Akvizice je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Akvizice dozvíte následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvizice je proces získávání či nabytí nějakého aktiva (předmětu, věci, osoby) nebo cíl tohoto procesu. V ekonomice se akvizicí rozumí právní i ekonomické spojení (převzetí) podniků. Naproti tomu ve finančnictví jde o získávání zákazníků osobním vyhledáváním a jednáním.

Více informací o pojmu Akvizice lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Akvizice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Akvizice ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Akvizice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Akvizice na Youtube

Vyhledat výraz Akvizice ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvizice ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvizice například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Akvizice? resp. co přesně označuje termín Akvizice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvizice, odpověď na dotaz co je to Akvizice?. Víte např. kdo to je Křivák? Znáte a víte kdo je Zikmund? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Ekonomie. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.