Co je to?
Definice výrazu, termínu Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Co je to Akvizice? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Akvizice?

Průběh získávání nějakého předmětu, věci nebo i osoby pro své záměry a zároveň cíl celého tohoto procesu. V ekonomické oblasti akvizice znamená především převzetím určitého podniku jinou firmou, situaci, kdy dojde k nákupu podniku. Ve finančnictví pojmem akvizice označujeme získávání zákazníků díky osobnímu jednání.


Co je to Akvizice? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Akvizice. Co znamená odborný pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Chyby vyhrazeny. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Akvizice? Pak se o ní podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Akvizice patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: lexikon, popis, přesný výraz, informace, slovo, definice pojmu, pojem, terminologie, Akvizice, Ekonomie, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, co je to Akvizice?, heslo, význam pojmu, význam slova, slovník


Pojem Akvizice je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akvizice? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvizice je proces získávání či nabytí nějakého aktiva (předmětu, věci, osoby) nebo cíl tohoto procesu. V ekonomice se akvizicí rozumí právní i ekonomické spojení (převzetí) podniků. Naproti tomu ve finančnictví jde o získávání zákazníků osobním vyhledáváním a jednáním.

Pro další informace o termínu Akvizice zkuste tyto odkazy

Zkusit najít slovo Akvizice ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvizice ve Wikimedia Commons

Vyhledat termín Akvizice ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Akvizice na Google.cz

Vyhledat výraz Akvizice ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Akvizice ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvizice například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Akvizice? resp. co znamená výraz Akvizice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvizice, odpověď na dotaz co je to Akvizice?. Víte např. kdo to je Patriarcha? Znáte a víte kdo je Zikmund? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.