Co je to?
Definice odborného termínu, slova Akvizice. Co znamená pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Co je Akvizice?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Akvizice?

Průběh získávání nějakého předmětu, věci nebo i osoby pro své záměry a zároveň cíl celého tohoto procesu. V ekonomické oblasti akvizice znamená především převzetím určitého podniku jinou firmou, situaci, kdy dojde k nákupu podniku. Ve finančnictví pojmem akvizice označujeme získávání zákazníků díky osobnímu jednání.


Co je to Akvizice? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Akvizice. Co znamená pojem Akvizice z kategorie Ekonomie?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Akvizice sdílet s kolegy na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Akvizice patří do sekce ekonomie

Klíčová slova: význam slova, pojem, heslo, termín, význam, slovník, terminologie, slovo, terminus technicus, definice pojmu, co to je, odborné názvosloví, co znamená, definice, odborný výraz, informace, ekonomie, lexikon


Pojem Akvizice je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Akvizice? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Akvizice je proces získávání či nabytí nějakého aktiva (předmětu, věci, osoby) nebo cíl tohoto procesu. V ekonomice se akvizicí rozumí právní i ekonomické spojení (převzetí) podniků. Naproti tomu ve finančnictví jde o získávání zákazníků osobním vyhledáváním a jednáním.

Více informací o slovu Akvizice doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Akvizice na Youtube

Najít slovo Akvizice ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Akvizice ve Wikimedia Commons

Najít výraz Akvizice ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Akvizice na Google.cz

Hledat heslo Akvizice ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Akvizice například ve fulltextu Yahoo.com, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Akvizice? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Akvizice? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Akvizice, odpověď na dotaz co je to Akvizice?. Víte např. kdo to je Kateřina Aragonská? Znáte a víte kdo je Jezuita? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.