Co je to?
Definice výrazu Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Co to je Vakuum? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Vakuum

Vakuum neboli vzduchoprázdno je obecně označení pro prostor, ve kterém se nenachází žádná forma hmoty. Z vědeckého a fyzikálního pohledu však žádný prostor nemůže být zcela prázdný.
Běžně je však za vakuum považováno takové prostředí, kde je nižší tlak plynu než obvyklý atmosférický tlak. Takové prostředí se označuje také jako průmyslové vakuum.


Co je to Vakuum? Význam slova, termín, Definice výrazu Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Vakuum? s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Vakuum je v sekci Věda

Klíčová slova: přesný význam, co to je, Vakuum, informace, wiki, význam slova, Věda, vysvětlení, terminus technicus, odborné názvosloví, odborný výraz, heslo, definice pojmu, formulace, lexikon, slovo, pojem, definice


Pojem Vakuum je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vakuum? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vakuum (z lat. vacuus, prázdný) česky též vzduchoprázdno znamená prázdný prostor, ve fyzice prostor s velmi malou hustotou částic. V technické praxi se jím rozumí prostor, v němž je tlak plynu podstatně nižší než při normálním atmosférickém tlaku (podtlak). Škála kvality vakua má velmi rozmanité technické využití ve vakuové technice.

Vakuum ve Vesmíru

Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay
Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Vyhledat termín Vakuum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Vakuum ve Wikizdrojích

Hledat slovo Vakuum ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Vakuum na Google.cz

Hledat pojem Vakuum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Vakuum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vakuum například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Vakuum? resp. jaký je přesný význam slova Vakuum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vakuum, odpověď na dotaz co je to Vakuum?. Víte např. kdo to je Squater? Znáte a víte kdo je Fantomas? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.