Co je to?
Výraz, termín, definice slova Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Co je to Vakuum? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Vakuum?

Vakuum neboli vzduchoprázdno je obecně označení pro prostor, ve kterém se nenachází žádná forma hmoty. Z vědeckého a fyzikálního pohledu však žádný prostor nemůže být zcela prázdný.
Běžně je však za vakuum považováno takové prostředí, kde je nižší tlak plynu než obvyklý atmosférický tlak. Takové prostředí se označuje také jako průmyslové vakuum.


Co je to Vakuum? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi známými a kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Vakuum je v sekci věda

Klíčová slova: Vakuum, lexikon, přesný výraz, terminologie, heslo, odborné názvosloví, význam, synonymum, vysvětlení, co to je, popis, pojem, slovník, slovo, věda, odborný výraz, co je to Vakuum?, wiki


Pojem Vakuum je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Vakuum píše následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Vakuum (z lat. vacuus, prázdný) česky též vzduchoprázdno znamená prázdný prostor, ve fyzice prostor s velmi malou hustotou částic. V technické praxi se jím rozumí prostor, v němž je tlak plynu podstatně nižší než při normálním atmosférickém tlaku (podtlak). Škála kvality vakua má velmi rozmanité technické využití ve vakuové technice.

Vakuum ve Vesmíru

Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay
Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Najít termín Vakuum ve Wikizdrojích

Hledat termín Vakuum na Google.cz

Vyhledat výraz Vakuum ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Vakuum ve Wikislovníku

Hledat slovo Vakuum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Vakuum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vakuum například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Vakuum? resp. co znamená výraz Vakuum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vakuum, odpověď na dotaz co je to Vakuum?. Víte např. kdo to je Leoš Stránský? Znáte a víte kdo je Adina Mandlová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.