Co je to?
Definice výrazu Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Co to je Vakuum? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Vakuum

Vakuum neboli vzduchoprázdno je obecně označení pro prostor, ve kterém se nenachází žádná forma hmoty. Z vědeckého a fyzikálního pohledu však žádný prostor nemůže být zcela prázdný.
Běžně je však za vakuum považováno takové prostředí, kde je nižší tlak plynu než obvyklý atmosférický tlak. Takové prostředí se označuje také jako průmyslové vakuum.


Co je to Vakuum? Význam slova, termín, Definice výrazu Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Vakuum můžete samozřejmě sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vakuum je v sekci Věda

Klíčová slova: definice, lexikon, Vakuum, co znamená, synonymum, význam pojmu, termín, informace, význam, formulace, co to je, heslo, co je to Vakuum?, terminus technicus, wiki, význam slova, slovník, odborné názvosloví


Pojem Vakuum je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Vakuum píše následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vakuum (z lat. vacuus, prázdný) česky též vzduchoprázdno znamená prázdný prostor, ve fyzice prostor s velmi malou hustotou částic. V technické praxi se jím rozumí prostor, v němž je tlak plynu podstatně nižší než při normálním atmosférickém tlaku (podtlak). Škála kvality vakua má velmi rozmanité technické využití ve vakuové technice.

Vakuum ve Vesmíru

Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay
Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay


Jiné informační zdroje o pojmu Vakuum

Vyhledat termín Vakuum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vakuum na Youtube

Vyhledat pojem Vakuum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Vakuum ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Vakuum na Google.cz

Hledat výraz Vakuum ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vakuum například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Vakuum? resp. co to je Vakuum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vakuum, odpověď na dotaz co je to Vakuum?. Víte např. kdo to je Amík? Znáte a víte kdo je Jan Nepomucký? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.