Co je to?
Definice výrazu Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Co to je Vakuum? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Vakuum

Vakuum neboli vzduchoprázdno je obecně označení pro prostor, ve kterém se nenachází žádná forma hmoty. Z vědeckého a fyzikálního pohledu však žádný prostor nemůže být zcela prázdný.
Běžně je však za vakuum považováno takové prostředí, kde je nižší tlak plynu než obvyklý atmosférický tlak. Takové prostředí se označuje také jako průmyslové vakuum.


Co je to Vakuum? Význam slova, termín, Definice výrazu Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vakuum je v sekci Věda

Klíčová slova: terminus technicus, definice, význam pojmu, odborný výraz, wiki, odborné názvosloví, co je to Vakuum?, co znamená, popis, význam slova, termín, formulace, vysvětlení, význam, heslo, slovník, přesný výraz, přesný význam


Pojem Vakuum je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vakuum? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vakuum (z lat. vacuus, prázdný) česky též vzduchoprázdno znamená prázdný prostor, ve fyzice prostor s velmi malou hustotou částic. V technické praxi se jím rozumí prostor, v němž je tlak plynu podstatně nižší než při normálním atmosférickém tlaku (podtlak). Škála kvality vakua má velmi rozmanité technické využití ve vakuové technice.

Vakuum ve Vesmíru

Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay
Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Vakuum doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vakuum ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Vakuum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Vakuum ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít výraz Vakuum ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Vakuum ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Vakuum ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vakuum například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Vakuum? resp. co je to Vakuum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vakuum, odpověď na dotaz co je to Vakuum?. Víte např. kdo to je Lhář? Znáte a víte kdo je Fatalista? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Věda). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.