Co je to?
Definice výrazu, termínu Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Co je Vakuum?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Vakuum?

Vakuum neboli vzduchoprázdno je obecně označení pro prostor, ve kterém se nenachází žádná forma hmoty. Z vědeckého a fyzikálního pohledu však žádný prostor nemůže být zcela prázdný.
Běžně je však za vakuum považováno takové prostředí, kde je nižší tlak plynu než obvyklý atmosférický tlak. Takové prostředí se označuje také jako průmyslové vakuum.


Co je to Vakuum? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Vakuum. Co znamená odborný pojem Vakuum z kategorie Věda?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. Přesto se však může stát, že zde objevíte chybu nebo překlep. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Vakuum se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Vakuum je v kategorii věda

Klíčová slova: co je to Vakuum?, heslo, co znamená, odborné názvosloví, názvosloví, popis, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, význam pojmu, význam slova, Vakuum, pojem, slovo, přesný výraz, wiki, věda, věda


Pojem Vakuum je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vakuum? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vakuum (z lat. vacuus, prázdný) česky též vzduchoprázdno znamená prázdný prostor, ve fyzice prostor s velmi malou hustotou částic. V technické praxi se jím rozumí prostor, v němž je tlak plynu podstatně nižší než při normálním atmosférickém tlaku (podtlak). Škála kvality vakua má velmi rozmanité technické využití ve vakuové technice.

Vakuum ve Vesmíru

Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay
Ultravysoké až extrémně vysoké vakuum se přirozeně vyskytuje ve vesmírném prostoru. Autor: Родион Журавлёв, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Vakuum v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Vakuum na Youtube

Najít termín Vakuum ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Vakuum ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vakuum ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Vakuum na Google obrázcích

Vyhledat výraz Vakuum ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Vakuum například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Nyní už nejspíš víte jaký je význam slova Vakuum? resp. jaký je přesný význam slova Vakuum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vakuum, odpověď na dotaz co je to Vakuum?. Víte např. kdo to je Johan Cruijff? Znáte a víte kdo je František Mareš? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, biolog, vakuum, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.