Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kulajda. Co znamená pojem Kulajda z kategorie Jídlo?

Co je to Kulajda? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kulajda

Kulajda je označení pro druh polévky. Existují různé recepty, ale všem je společné to, že se jedná o bílou polévku, do níž se přidává smetana, koření, kopr, někdy vajíčka, brambory či houby. Kulajda je hustá, konzistencí připomíná spíše omáčku. Je velmi chutná, ale je potřeba počítat s tím, že se nejedná zrovna o dietní pokrm.


Co je to Kulajda? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kulajda. Co znamená pojem Kulajda z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Kulajda) můžete sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kulajda patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: wiki, lexikon, názvosloví, Jídlo, přesný výraz, slovo, odborné názvosloví, formulace, odborný výraz, co je to Kulajda?, termín, pojem, popis, heslo, význam, informace, Kulajda, co znamená


Pojem Kulajda je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kulajda?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kulajda je typická bílá polévka, která se skládá z vody, smetany, koření, vajíčka, kopru a brambor. Typická je pro svoji vysokou hustotu, bílou barvu a charakteristickou chuť. Pro přípravu kulajdy neexistuje jednotný recept, který by byl univerzální. Vyskytuje se mnoho variant, které se odlišují kořením a dalšími přísadami přidávanými do polévky. Občas se kulajda pro svoji sytost podává jako samostatný hlavní chod místo předkrmu.

Pro další informace o termínu Kulajda zkuste tyto odkazy

Vyhledat slovo Kulajda ve Wikislovníku

Hledat pojem Kulajda ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Kulajda ve Wikizdrojích

Hledat heslo Kulajda ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kulajda ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kulajda na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kulajda například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kulajda? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kulajda? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kulajda, odpověď na dotaz co je to Kulajda?. Víte např. kdo to je Petr Chmela? Znáte a víte kdo je Sandra Nováková? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Zkuste proto termín Kulajda hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.