Co je to?
Definice odborného termínu, slova Arboretum. Co znamená pojem Arboretum z kategorie Příroda?

Co je to Arboretum? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Arboretum?

Arboretum označuje úmyslně a cíleně shromažďovaný soubor živých dřevin. Může sloužit i jako botanická zahrada. Úprava arboreta se řídí jeho účelem, může být tedy upraveno jako okrasná zahrada či park nebo zde mohou rostliny růst volně.
Výběr rostlin je buď úzce specializovaný a odborný, nebo slouží pouze pro okrasu a jako příklad úpravy krajiny. Arboreta se zakládají i u zahradnických škol jako pomůcka pro výuku.


Co je to Arboretum? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Arboretum. Co znamená pojem Arboretum z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Arboretum) můžete sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Arboretum patří do kategorie Příroda

Klíčová slova: odborný výraz, význam slova, co znamená, Příroda, definice pojmu, co je to Arboretum?, odborné názvosloví, vysvětlení, lexikon, význam pojmu, Příroda, terminologie, formulace, termín, slovník, přesný výraz, informace, význam


Pojem Arboretum je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Arboretum? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Arboretum (lat. arbor = strom) je sbírka živých dřevin – dendrologická zahrada, resp. zvláštní botanická zahrada specializující se na výzkum a pěstění dřevin. Mívá buď parkovou úpravu, nebo může být výsadba prováděna podobně, jako je tomu u zakládaných lesních porostů, např. u arboret sloužících k výzkumným lesnickým účelům. Arboretum může být specializované na jednotlivé rody (čeledi apod.), na dřeviny určitého území nebo může být všeobecné, zaměřené na všechny dřeviny bez rozdílu. Arboreta vědeckovýzkumná kladou důraz především na přesný původ rostlin, jejich dokonalou evidenci, pravidelné sledování a vyhodnocování. Arboreta okrasného typu kladou důraz především na zahradní architekturu a jsou odborně méně náročná. Velmi rozšířená jsou arboreta při různých odborných školách: zde slouží jako didaktická pomůcka při výuce a poznávání cizích druhů.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Arboretum ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arboretum ve Wikimedia Commons

Najít slovo Arboretum ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Arboretum na Youtube

Zkusit najít heslo Arboretum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Arboretum ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Arboretum například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Arboretum? resp. co znamená slovo Arboretum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arboretum, odpověď na dotaz co je to Arboretum?. Víte např. kdo to je Reptilián? Znáte a víte kdo je Kouč? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Arboretum hledat i v jiných kategoriích (než Příroda) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.