Co je to?
Odborný výraz, definice slova Arboretum. Co znamená pojem Arboretum z kategorie Příroda?

Co je Arboretum?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Arboretum?

Arboretum označuje úmyslně a cíleně shromažďovaný soubor živých dřevin. Může sloužit i jako botanická zahrada. Úprava arboreta se řídí jeho účelem, může být tedy upraveno jako okrasná zahrada či park nebo zde mohou rostliny růst volně.
Výběr rostlin je buď úzce specializovaný a odborný, nebo slouží pouze pro okrasu a jako příklad úpravy krajiny. Arboreta se zakládají i u zahradnických škol jako pomůcka pro výuku.


Co je to Arboretum? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Arboretum. Co znamená pojem Arboretum z kategorie Příroda?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Arboretum s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Arboretum se nachází v sekci příroda

Klíčová slova: definice pojmu, popis, co je to Arboretum?, definice, názvosloví, terminologie, informace, formulace, příroda, synonymum, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, co znamená, Arboretum, odborný výraz, příroda, termín


Pojem Arboretum je v kategorii příroda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Arboretum? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Arboretum (lat. arbor = strom) je sbírka živých dřevin – dendrologická zahrada, resp. zvláštní botanická zahrada specializující se na výzkum a pěstění dřevin. Mívá buď parkovou úpravu, nebo může být výsadba prováděna podobně, jako je tomu u zakládaných lesních porostů, např. u arboret sloužících k výzkumným lesnickým účelům. Arboretum může být specializované na jednotlivé rody (čeledi apod.), na dřeviny určitého území nebo může být všeobecné, zaměřené na všechny dřeviny bez rozdílu. Arboreta vědeckovýzkumná kladou důraz především na přesný původ rostlin, jejich dokonalou evidenci, pravidelné sledování a vyhodnocování. Arboreta okrasného typu kladou důraz především na zahradní architekturu a jsou odborně méně náročná. Velmi rozšířená jsou arboreta při různých odborných školách: zde slouží jako didaktická pomůcka při výuce a poznávání cizích druhů.

Pro více informací o heslu Arboretum zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít slovo Arboretum na Google.cz

Najít termín Arboretum ve vyhledávači Yahoo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Arboretum ve Wikimedia Commons

Hledat termín Arboretum ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít termín Arboretum ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Arboretum ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Arboretum například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Arboretum? resp. co vlastně znamená slovo Arboretum? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Arboretum, odpověď na dotaz co je to Arboretum?. Víte např. kdo to je Zayn Malik? Znáte a víte kdo je Fandom? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než příroda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie příroda, Oranžový motýl, arboretum, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V čem se skrývá lidská moudrost? Přeci v citátech slavných osobností. Vážně i nevážně míněné citáty o ženách i zdraví.