Co je to?
Definice výrazu, termínu Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Co je Freeware?

Co znamená termín Freeware? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Freeware je označení pro programy, které lze používat bezplatně a také je šířit, ovšem při dodržení určitých podmínek. Tvůrci freeware si ponechávají svá autorská práva, často požadují také povinnou registraci uživatele. Někdy je omezeno další rozšiřování programu. Za jakých podmínek je freeware bezplatný, je určeno konkrétní licenční smlouvou. Autoři většinou nepovolují úpravy programu a bezplatné použití může být určeno jen pro nekomerční využití, osobní potřebu či pro vzdělávání a podobně.


Co je to Freeware? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Freeware? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na různých sociálních sítích, jako jsou Facebook, Twitter (síť X), Pinterest, Reddit a další.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Freeware je v kategorii software

Klíčová slova: formulace, co znamená, pojem, terminus technicus, co to je, vysvětlení, slovník, přesný výraz, názvosloví, heslo, přesný význam, termín, odborný výraz, odborné názvosloví, terminologie, informace, význam, definice pojmu


Pojem Freeware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Freeware? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Freeware je proprietární software, který je distribuován bezplatně (či za symbolickou odměnu typu poslání pohlednice, mnohdy autor umožňuje (ale nevyžaduje) v případě spokojenosti zaslání finančního daru), někdy hovoříme o typu softwarové licence. Podmínky bezplatného používání a šíření jsou definovány v licenční smlouvě, která je často specifická pro každý freeware.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Freeware na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Freeware ve Wikimedia Commons

Najít slovo Freeware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Freeware ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Freeware na Youtube

Zkusit najít frázi Freeware ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Freeware například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teďka už zajisté víte co je to Freeware? resp. co vlastně znamená slovo Freeware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freeware, odpověď na dotaz co je to Freeware?. Víte např. kdo to je Serena Williams? Znáte a víte kdo je Radůza? Berte v potaz, že uvedené texty nejsou pravidelně aktualizovány. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Freeware i jinde než v sekci než v software. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie software, Futuristické appky, freeware, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.