Co je to?
Definice výrazu Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Co to je Freeware? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Freeware?

Freeware je označení pro programy, které lze používat bezplatně a také je šířit, ovšem při dodržení určitých podmínek. Tvůrci freeware si ponechávají svá autorská práva, často požadují také povinnou registraci uživatele. Někdy je omezeno další rozšiřování programu. Za jakých podmínek je freeware bezplatný, je určeno konkrétní licenční smlouvou. Autoři většinou nepovolují úpravy programu a bezplatné použití může být určeno jen pro nekomerční využití, osobní potřebu či pro vzdělávání a podobně.


Co je to Freeware? Význam slova, termín, Definice výrazu Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Navzdory veškeré pečlivosti neručíme za úplnost a správnost zveřejněného obsahu. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Freeware? se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Freeware je v sekci software

Klíčová slova: význam slova, význam, slovo, co je to Freeware?, definice pojmu, formulace, co znamená, odborné názvosloví, software, heslo, termín, definice, pojem, význam pojmu, terminus technicus, přesný význam, informace, co to je


Pojem Freeware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co označuje termín Freeware? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Freeware je proprietární software, který je distribuován bezplatně (či za symbolickou odměnu typu poslání pohlednice, mnohdy autor umožňuje (ale nevyžaduje) v případě spokojenosti zaslání finančního daru), někdy hovoříme o typu softwarové licence. Podmínky bezplatného používání a šíření jsou definovány v licenční smlouvě, která je často specifická pro každý freeware.

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat termín Freeware ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Freeware na Youtube

Najít termín Freeware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Freeware ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Freeware ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Freeware ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Freeware například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo Freeware? resp. jaká je definice slova Freeware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freeware, odpověď na dotaz co je to Freeware?. Víte např. kdo to je Valérie Zawadská? Znáte a víte kdo je Aleš Háma? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci software. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.