Co je to?
Definice výrazu, termínu Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Co je to Freeware? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Freeware

Freeware je označení pro programy, které lze používat bezplatně a také je šířit, ovšem při dodržení určitých podmínek. Tvůrci freeware si ponechávají svá autorská práva, často požadují také povinnou registraci uživatele. Někdy je omezeno další rozšiřování programu. Za jakých podmínek je freeware bezplatný, je určeno konkrétní licenční smlouvou. Autoři většinou nepovolují úpravy programu a bezplatné použití může být určeno jen pro nekomerční využití, osobní potřebu či pro vzdělávání a podobně.


Co je to Freeware? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Freeware? Pak se o ní podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Freeware je v kategorii Software

Klíčová slova: význam slova, popis, význam, co znamená, Software, heslo, vysvětlení, lexikon, terminus technicus, termín, slovník, co je to Freeware?, Software, formulace, synonymum, wiki, co to je, Freeware


Pojem Freeware je v kategorii Software, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Freeware dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Freeware je proprietární software, který je distribuován bezplatně (či za symbolickou odměnu typu poslání pohlednice, mnohdy autor umožňuje (ale nevyžaduje) v případě spokojenosti zaslání finančního daru), někdy hovoříme o typu softwarové licence. Podmínky bezplatného používání a šíření jsou definovány v licenční smlouvě, která je často specifická pro každý freeware.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Freeware ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Freeware ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Freeware ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Freeware na Google.cz

Najít slovo Freeware ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Freeware na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Freeware například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Freeware? resp. jaký je význam pojmu Freeware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freeware, odpověď na dotaz co je to Freeware?. Víte např. kdo to je Spotter? Znáte a víte kdo je Petr Spálený? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Software. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.