Co je to?
Výraz, termín, definice slova Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Co je to Freeware? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Freeware

Freeware je označení pro programy, které lze používat bezplatně a také je šířit, ovšem při dodržení určitých podmínek. Tvůrci freeware si ponechávají svá autorská práva, často požadují také povinnou registraci uživatele. Někdy je omezeno další rozšiřování programu. Za jakých podmínek je freeware bezplatný, je určeno konkrétní licenční smlouvou. Autoři většinou nepovolují úpravy programu a bezplatné použití může být určeno jen pro nekomerční využití, osobní potřebu či pro vzdělávání a podobně.


Co je to Freeware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Freeware s vašimi známými a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Freeware se nachází v kategorii software

Klíčová slova: význam slova, software, co je to Freeware?, wiki, přesný význam, software, definice, synonymum, co znamená, slovo, vysvětlení, odborné názvosloví, definice pojmu, názvosloví, lexikon, význam, význam pojmu, terminus technicus


Pojem Freeware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Freeware?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Freeware je proprietární software, který je distribuován bezplatně (či za symbolickou odměnu typu poslání pohlednice, mnohdy autor umožňuje (ale nevyžaduje) v případě spokojenosti zaslání finančního daru), někdy hovoříme o typu softwarové licence. Podmínky bezplatného používání a šíření jsou definovány v licenční smlouvě, která je často specifická pro každý freeware.

Linky na další online zdroje

Vyhledat heslo Freeware ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Freeware ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Freeware ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Freeware ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Freeware ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Freeware na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Freeware například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Freeware? resp. co znamená Freeware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freeware, odpověď na dotaz co je to Freeware?. Víte např. kdo to je Překladatel? Znáte a víte kdo je Daniel Hůlka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je software. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.