Co je to?
Výraz, termín, definice slova Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Co je to Freeware? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Freeware

Freeware je označení pro programy, které lze používat bezplatně a také je šířit, ovšem při dodržení určitých podmínek. Tvůrci freeware si ponechávají svá autorská práva, často požadují také povinnou registraci uživatele. Někdy je omezeno další rozšiřování programu. Za jakých podmínek je freeware bezplatný, je určeno konkrétní licenční smlouvou. Autoři většinou nepovolují úpravy programu a bezplatné použití může být určeno jen pro nekomerční využití, osobní potřebu či pro vzdělávání a podobně.


Co je to Freeware? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Freeware. Co znamená odborný pojem Freeware z kategorie Software?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Freeware? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Freeware je v kategorii software

Klíčová slova: definice pojmu, software, software, Freeware, co je to Freeware?, terminus technicus, význam, co znamená, přesný výraz, definice, slovník, synonymum, vysvětlení, wiki, co to je, odborné názvosloví, význam slova, terminologie


Pojem Freeware je v kategorii software, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Freeware?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Freeware je proprietární software, který je distribuován bezplatně (či za symbolickou odměnu typu poslání pohlednice, mnohdy autor umožňuje (ale nevyžaduje) v případě spokojenosti zaslání finančního daru), někdy hovoříme o typu softwarové licence. Podmínky bezplatného používání a šíření jsou definovány v licenční smlouvě, která je často specifická pro každý freeware.

Více informací o slovu Freeware doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Freeware na Youtube

Zkusit najít slovo Freeware ve Wikislovníku

Hledat heslo Freeware ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Freeware ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Freeware ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Freeware ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Freeware například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Freeware? resp. co znamená Freeware? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Freeware, odpověď na dotaz co je to Freeware?. Víte např. kdo to je Fanoušek? Znáte a víte kdo je Monika Absolonová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je software. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.