Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Co je to Mea culpa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Mea culpa?

"Mea culpa" znamená česky "moje vina". Jedná se o frázi, která se používá bez překladu jako výraz omluvy a přiznání chyby, případně v křesťanství jako výraz pokání a snahy o odčinění svých hříchů.


Co je to Mea culpa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Mea culpa se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: definice pojmu, co je to Mea culpa?, význam, Latina, Latina, terminus technicus, terminologie, lexikon, informace, slovo, přesný výraz, pojem, odborný výraz, co znamená, synonymum, význam slova, slovník, názvosloví


Pojem Mea culpa je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mea culpa? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mea culpa (latinsky moje vina) je latinská fráze z úkonu kajícnosti, který tvoří součást mešního řádu římského ritu a v němž člověk uznává své nedokonalosti a hříchy před Bohem. S poukazem na tento úkon kajícnosti se spojení užívá i v běžném hovoru, kde ovšem obvykle neoznačuje přiznání hříchu, ale vlastního chybného postoje či postupu v dané věci či ochoty věc napravit. Taktéž ve smyslu omluvy za projevený názor.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít výraz Mea culpa ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Mea culpa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Mea culpa ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mea culpa ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mea culpa ve Wikimedia Commons

Najít slovo Mea culpa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mea culpa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Mea culpa? resp. co se skrývá pod slovem Mea culpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mea culpa, odpověď na dotaz co je to Mea culpa?. Víte např. kdo to je Sluha? Znáte a víte kdo je Amanda Seyfried? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Latina). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?