Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Co je to Mea culpa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mea culpa?

"Mea culpa" znamená česky "moje vina". Jedná se o frázi, která se používá bez překladu jako výraz omluvy a přiznání chyby, případně v křesťanství jako výraz pokání a snahy o odčinění svých hříchů.


Co je to Mea culpa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Mea culpa sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mea culpa patří do sekce Latina

Klíčová slova: wiki, formulace, co to je, informace, slovník, synonymum, význam pojmu, vysvětlení, termín, přesný význam, popis, Latina, terminus technicus, Latina, význam slova, co znamená, odborný výraz, Mea culpa


Pojem Mea culpa je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mea culpa? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Mea culpa (latinsky moje vina) je latinská fráze z úkonu kajícnosti, který tvoří součást mešního řádu římského ritu a v němž člověk uznává své nedokonalosti a hříchy před Bohem. S poukazem na tento úkon kajícnosti se spojení užívá i v běžném hovoru, kde ovšem obvykle neoznačuje přiznání hříchu, ale vlastního chybného postoje či postupu v dané věci či ochoty věc napravit. Taktéž ve smyslu omluvy za projevený názor.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat termín Mea culpa ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Mea culpa na Youtube

Zkusit najít heslo Mea culpa na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mea culpa ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Mea culpa ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Mea culpa ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Mea culpa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Mea culpa? resp. jaká je definice slova Mea culpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mea culpa, odpověď na dotaz co je to Mea culpa?. Víte např. kdo to je Leoš Stránský? Znáte a víte kdo je Amanda Seyfried? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Mea culpa v jiné sekci než Latina. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?