Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Co je to Mea culpa? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Mea culpa?

"Mea culpa" znamená česky "moje vina". Jedná se o frázi, která se používá bez překladu jako výraz omluvy a přiznání chyby, případně v křesťanství jako výraz pokání a snahy o odčinění svých hříchů.


Co je to Mea culpa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Mea culpa doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Mea culpa se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: pojem, termín, popis, Latina, názvosloví, definice, co je to Mea culpa?, přesný význam, heslo, Latina, význam pojmu, terminus technicus, Mea culpa, informace, co znamená, co to je, odborný výraz, formulace


Pojem Mea culpa je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Mea culpa? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Mea culpa (latinsky moje vina) je latinská fráze z úkonu kajícnosti, který tvoří součást mešního řádu římského ritu a v němž člověk uznává své nedokonalosti a hříchy před Bohem. S poukazem na tento úkon kajícnosti se spojení užívá i v běžném hovoru, kde ovšem obvykle neoznačuje přiznání hříchu, ale vlastního chybného postoje či postupu v dané věci či ochoty věc napravit. Taktéž ve smyslu omluvy za projevený názor.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Hledat pojem Mea culpa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Mea culpa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Mea culpa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Mea culpa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Mea culpa ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Mea culpa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mea culpa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Mea culpa? resp. co přesně označuje termín Mea culpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mea culpa, odpověď na dotaz co je to Mea culpa?. Víte např. kdo to je Pavel Hubáček? Znáte a víte kdo je Simon Pegg? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Latina. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?