Co je to?
Výraz, termín, definice slova Mea culpa. Co znamená odborný pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Co je to Mea culpa? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Mea culpa

"Mea culpa" znamená česky "moje vina". Jedná se o frázi, která se používá bez překladu jako výraz omluvy a přiznání chyby, případně v křesťanství jako výraz pokání a snahy o odčinění svých hříchů.


Co je to Mea culpa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Mea culpa. Co znamená odborný pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Mea culpa? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Mea culpa je v kategorii latina

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, přesný význam, terminologie, co znamená, význam slova, slovník, názvosloví, latina, synonymum, heslo, co to je, termín, význam pojmu, informace, definice, odborné názvosloví, pojem


Pojem Mea culpa je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co označuje termín Mea culpa? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Mea culpa (latinsky moje vina) je latinská fráze z úkonu kajícnosti, který tvoří součást mešního řádu římského ritu a v němž člověk uznává své nedokonalosti a hříchy před Bohem. S poukazem na tento úkon kajícnosti se spojení užívá i v běžném hovoru, kde ovšem obvykle neoznačuje přiznání hříchu, ale vlastního chybného postoje či postupu v dané věci či ochoty věc napravit. Taktéž ve smyslu omluvy za projevený názor.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Mea culpa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Mea culpa ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Mea culpa ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Mea culpa na Google.cz

Hledat videa s názvem Mea culpa na Youtube

Hledat pojem Mea culpa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mea culpa například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v Lingea slovnících.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Mea culpa? resp. co znamená výraz Mea culpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mea culpa, odpověď na dotaz co je to Mea culpa?. Víte např. kdo to je Primátor? Znáte a víte kdo je Ryan Gosling? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než latina). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?