Co je to?
Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Co je to Mea culpa? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Mea culpa?

"Mea culpa" znamená česky "moje vina". Jedná se o frázi, která se používá bez překladu jako výraz omluvy a přiznání chyby, případně v křesťanství jako výraz pokání a snahy o odčinění svých hříchů.


Co je to Mea culpa? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Mea culpa. Co znamená pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Mea culpa s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Mea culpa se nachází v sekci Latina

Klíčová slova: co to je, přesný význam, pojem, co znamená, odborné názvosloví, heslo, přesný výraz, informace, názvosloví, Mea culpa, terminus technicus, vysvětlení, lexikon, odborný výraz, Latina, terminologie, wiki, co je to Mea culpa?


Pojem Mea culpa je v kategorii Latina, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Mea culpa dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Mea culpa (latinsky moje vina) je latinská fráze z úkonu kajícnosti, který tvoří součást mešního řádu římského ritu a v němž člověk uznává své nedokonalosti a hříchy před Bohem. S poukazem na tento úkon kajícnosti se spojení užívá i v běžném hovoru, kde ovšem obvykle neoznačuje přiznání hříchu, ale vlastního chybného postoje či postupu v dané věci či ochoty věc napravit. Taktéž ve smyslu omluvy za projevený názor.

Další informační zdroje

Hledat termín Mea culpa ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Mea culpa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Mea culpa ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Mea culpa na Youtube

Zkusit najít slovo Mea culpa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Mea culpa ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Mea culpa například ve vyhledávači Seznam.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Mea culpa? resp. jaká je definice slova Mea culpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mea culpa, odpověď na dotaz co je to Mea culpa?. Víte např. kdo to je Lakomec? Znáte a víte kdo je Pierce Brosnan? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Latina. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?