Co je to?
Definice výrazu Mea culpa. Co znamená odborný pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Co to je Mea culpa? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Mea culpa?

"Mea culpa" znamená česky "moje vina". Jedná se o frázi, která se používá bez překladu jako výraz omluvy a přiznání chyby, případně v křesťanství jako výraz pokání a snahy o odčinění svých hříchů.


Co je to Mea culpa? Význam slova, termín, Definice výrazu Mea culpa. Co znamená odborný pojem Mea culpa z kategorie Latina?

Provozovatel neručí za správnost či přesnost obsahu webových stránek. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Mea culpa? Potom se o definici podělte s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Mea culpa se nachází v kategorii latina

Klíčová slova: definice pojmu, slovo, informace, definice, heslo, přesný výraz, co znamená, vysvětlení, význam, formulace, terminus technicus, slovník, odborný výraz, termín, přesný význam, pojem, latina, popis


Pojem Mea culpa je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Mea culpa?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Mea culpa (latinsky moje vina) je latinská fráze z úkonu kajícnosti, který tvoří součást mešního řádu římského ritu a v němž člověk uznává své nedokonalosti a hříchy před Bohem. S poukazem na tento úkon kajícnosti se spojení užívá i v běžném hovoru, kde ovšem obvykle neoznačuje přiznání hříchu, ale vlastního chybného postoje či postupu v dané věci či ochoty věc napravit. Taktéž ve smyslu omluvy za projevený názor.

Více informací o pojmu Mea culpa lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat pojem Mea culpa ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Mea culpa na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Mea culpa ve Wikimedia Commons

Najít výraz Mea culpa ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Mea culpa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Mea culpa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Mea culpa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Mea culpa? resp. co se přesně ukrývá za slovem Mea culpa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Mea culpa, odpověď na dotaz co je to Mea culpa?. Víte např. kdo to je Olga Lounová? Znáte a víte kdo je Russell Crowe? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Radíme proto zkusit hledat pojem Mea culpa v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je latina. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?