Co je to?
Odborný výraz, definice slova Marakuja. Co znamená pojem Marakuja z kategorie Jídlo?

Co je Marakuja? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Marakuja

Marakuja je druh mučenky, popínavé rostliny, která má ráda teplo. Proto se pěstuje v Indii, Jižní Americe, Floridě, Karibiku, Havaji, Africe, Izraeli a dalších zemích. Plody se konzumují jako čerstvé ovoce, ale slouží především k výrobě džusů. Marakuju lze využít i pro přípravu džemů.
Plody jsou bobule kulatého tvaru, žluté nebo tmavě fialové. Obsahují semínka a velké množství šťávy. Fialová marakuja má v tvrdé slupce molekuly kyanidu, slupka je však nejedlá a nehrozí tak žádné nebezpečí otravy.


Co je to Marakuja? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Marakuja. Co znamená pojem Marakuja z kategorie Jídlo?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Marakuja doporučujeme sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Marakuja se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, informace, jídlo, odborný výraz, názvosloví, jídlo, heslo, význam slova, slovník, definice, wiki, slovo, co je to Marakuja?, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, terminologie


Pojem Marakuja je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Marakuja? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Mučenka jedlá čili marakuja (Passiflora edulis) je popínavý teplomilný druh mučenky, která se jako ovoce pěstuje v severozápadní části Jižní Ameriky, v Indii, na Novém Zélandu, v Karibiku, Brazílii, v jižní Floridě, na Havaji, v Austrálii, ve východní Africe, v Izraeli a v Jihoafrické republice. Plod je kulatá až oválná bobule, ve zralém stavu podle odrůdy žlutá či tmavě fialová. Vnitřek plodu je šťavnatý a obsahuje mnoho semínek. Marakuja se pěstuje k výrobě džusu, často bývá míchána s džusy z jiných druhů ovoce pro zdůraznění chutě, ale může se také jíst čerstvá.

Ovoce marakuja

Marakuja je exotické ovoce jehož šťáva se často přidává do džusů a salátů. Autor: arifarca, zdroj: Pixabay
Marakuja je exotické ovoce jehož šťáva se často přidává do džusů a salátů. Autor: arifarca, zdroj: Pixabay


Další zdroje informací

Hledat pojem Marakuja ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít pojem Marakuja ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Marakuja na Google.cz

Zkusit najít heslo Marakuja ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Marakuja na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Marakuja na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Marakuja například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Marakuja? resp. co znamená výraz Marakuja? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Marakuja, odpověď na dotaz co je to Marakuja?. Víte např. kdo to je Gerolamo Cardano? Znáte a víte kdo je Ondřej Kúdela? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než jídlo). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.