Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cloudové úložiště. Co znamená pojem Cloudové úložiště z kategorie Internet?

Co je Cloudové úložiště?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Cloudové úložiště?

Cloudové úložiště je druh služby, díky které mohou uživatelé ukládat svá data do systému mimo své pracoviště. Cloud spravuje někdo jiný, data se přenášejí prostřednictvím internetu nebo jiné sítě.
Existují různé typy cloudových úložišť, k základním patří osobní nebo firemní. Do osobních úložišť se většinou ukládají, popř. zálohují dokumenty, obrázky, fotografie, maily, videa a jiné soubory osobního charakteru. Firmy používají tato úložiště pro vzdálené zálohování. Přístup je možný z libovolného zařízení, zajištěna je vysoká bezpečnost dat.


Co je to Cloudové úložiště? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cloudové úložiště. Co znamená pojem Cloudové úložiště z kategorie Internet?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Cloudové úložiště patří do sekce internet

Klíčová slova: terminologie, internet, význam, názvosloví, přesný výraz, definice, co znamená, Cloudové úložiště, synonymum, vysvětlení, internet, co je to Cloudové úložiště?, definice pojmu, informace, termín, heslo, slovo, terminus technicus


Pojem Cloudové úložiště je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Co označuje termín Cloudové úložiště? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cloudové úložiště je služba umožňující ukládat soubory, na virtuálním úložišti, resp. vzdáleném serveru daného poskytovatele této služby, ze kterého je mohou sdílet, prohlížet a u většiny služeb i editovat. Výhoda oproti ukládání na místním hardwaru je ten, že cloud lze procházet z jakéhokoliv zařízení.
Nejznámějšími a nejpoužívanějšími cloudy jsou např. OneDrive, Google Disk, iCloud či Dropbox. Cloud většinou je placený; spousta služeb nabízí omezený prostor pro data zdarma, zatímco některé cloudy jsou placené úplně a nenabízejí ani zkušební verzi či bezplatné úložiště.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít Cloudové úložiště ve fulltextu vyhledávače Info.com

Najít slovo Cloudové úložiště na Google.cz

Zkusit najít výraz Cloudové úložiště ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Cloudové úložiště na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Cloudové úložiště na Youtube

Vyhledat výraz Cloudové úložiště ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Cloudové úložiště například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teďka již bezesporu víte jaký je přesný význam slova Cloudové úložiště? resp. jaký je význam pojmu Cloudové úložiště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cloudové úložiště, odpověď na dotaz co je to Cloudové úložiště?. Víte např. kdo to je Veronika Čermák Macková? Znáte a víte kdo je Grace Slick? Věříme, že chápete, že texty nemohou být často aktualizovány. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.