Co je to?
Výraz, termín, definice slova Cloudové úložiště. Co znamená odborný pojem Cloudové úložiště z kategorie Internet?

Co je to Cloudové úložiště? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Cloudové úložiště

Cloudové úložiště je druh služby, díky které mohou uživatelé ukládat svá data do systému mimo své pracoviště. Cloud spravuje někdo jiný, data se přenášejí prostřednictvím internetu nebo jiné sítě.
Existují různé typy cloudových úložišť, k základním patří osobní nebo firemní. Do osobních úložišť se většinou ukládají, popř. zálohují dokumenty, obrázky, fotografie, maily, videa a jiné soubory osobního charakteru. Firmy používají tato úložiště pro vzdálené zálohování. Přístup je možný z libovolného zařízení, zajištěna je vysoká bezpečnost dat.


Co je to Cloudové úložiště? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Cloudové úložiště. Co znamená odborný pojem Cloudové úložiště z kategorie Internet?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cloudové úložiště s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Cloudové úložiště je v kategorii internet

Klíčová slova: internet, odborný výraz, popis, terminologie, co je to Cloudové úložiště?, informace, lexikon, význam slova, co znamená, Cloudové úložiště, slovník, definice pojmu, terminus technicus, formulace, definice, přesný význam, termín, odborné názvosloví


Pojem Cloudové úložiště je v kategorii internet, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Cloudové úložiště píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Cloudové úložiště je služba umožňující ukládat soubory, na virtuálním úložišti, resp. vzdáleném serveru daného poskytovatele této služby, ze kterého je mohou sdílet, prohlížet a u většiny služeb i editovat. Výhoda oproti ukládání na místním hardwaru je ten, že cloud lze procházet z jakéhokoliv zařízení.
Nejznámějšími a nejpoužívanějšími cloudy jsou např. OneDrive, Google Disk, iCloud či Dropbox. Cloud většinou je placený; spousta služeb nabízí omezený prostor pro data zdarma, zatímco některé cloudy jsou placené úplně a nenabízejí ani zkušební verzi či bezplatné úložiště.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Cloudové úložiště ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cloudové úložiště ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Cloudové úložiště ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Cloudové úložiště na Youtube

Hledat výraz Cloudové úložiště ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Cloudové úložiště ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Cloudové úložiště například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte co je to Cloudové úložiště? resp. co to je Cloudové úložiště? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cloudové úložiště, odpověď na dotaz co je to Cloudové úložiště?. Víte např. kdo to je Sandman? Znáte a víte kdo je André-Marie Ampere? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než internet. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.