Co je to?
Výraz, termín, definice slova Brť. Co znamená odborný pojem Brť z kategorie Rostliny?

Co je Brť? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Brť

Brť je dutina ve kmeni stromu. Vzniká přirozenou cestou (tlením dřeva za působení dřevokazných hub) hlavně u starších stromů. Typicky je můžeme vidět u různých památných stromů. Brtě jsou domovem celé řady druhů hmyzu a ptactva. V brtích si staví hnízda také včely. Podle brtě vzniklo druhové jméno medvěda - brtník, protože medvědi s oblibou vybírají med z včelích hnízd. A samotné slovo medvěd etymologicky odkazuje na živočicha, který ví, kde je med.


Co je to Brť? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Brť. Co znamená odborný pojem Brť z kategorie Rostliny?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Brť? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Pojem Brť je v kategorii rostliny

Klíčová slova: slovo, odborný výraz, Brť, slovník, rostliny, odborné názvosloví, co to je, wiki, terminus technicus, heslo, popis, synonymum, význam slova, pojem, význam pojmu, přesný výraz, co je to Brť?, názvosloví


Pojem Brť je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Brť? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dutina stromu neboli brť je prostor v kmeni (případně kosterních větvích). Vzniká většinou přirozenou cestou - rozkladem starého dřeva za přispění dřevokazných hub a vlivů počasí. Dutiny lze dělit na otevřené (viditelné) a skryté (zvenku nejsou patrné, strom je zcela uzavírá). Se vznikem dutin může souviset tzv. dendrotelma, což je přirozená prohlubeň zachycující dešťovou vodu (zpravidla v rozsoše větví). Dlouhodobým působením vlhka dochází k rychlejšímu tlení a šíření dřevokazných hub.

Dutina stromu

Dutina ve stromu neboli brť. Autor: Mike Goad, zdroj: Pixabay
Dutina ve stromu neboli brť. Autor: Mike Goad, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Brť doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat videa s názvem Brť na Youtube

Zkusit najít termín Brť ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Brť ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brť ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brť ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Brť ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Brť například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Brť? resp. co znamená Brť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brť, odpověď na dotaz co je to Brť?. Víte např. kdo to je Tina Arena? Znáte a víte kdo je Mechanik? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než rostliny). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..