Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Co je to Brť? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Brť?

Brť je dutina ve kmeni stromu. Vzniká přirozenou cestou (tlením dřeva za působení dřevokazných hub) hlavně u starších stromů. Typicky je můžeme vidět u různých památných stromů. Brtě jsou domovem celé řady druhů hmyzu a ptactva. V brtích si staví hnízda také včely. Podle brtě vzniklo druhové jméno medvěda - brtník, protože medvědi s oblibou vybírají med z včelích hnízd. A samotné slovo medvěd etymologicky odkazuje na živočicha, který ví, kde je med.


Co je to Brť? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Brť se nachází v kategorii Rostliny

Klíčová slova: informace, heslo, přesný význam, pojem, popis, definice, názvosloví, Brť, definice pojmu, význam pojmu, význam, co je to Brť?, Rostliny, terminus technicus, formulace, odborný výraz, odborné názvosloví, lexikon


Pojem Brť je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brť? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Dutina stromu neboli brť je prostor v kmeni (případně kosterních větvích). Vzniká většinou přirozenou cestou - rozkladem starého dřeva za přispění dřevokazných hub a vlivů počasí. Dutiny lze dělit na otevřené (viditelné) a skryté (zvenku nejsou patrné, strom je zcela uzavírá). Se vznikem dutin může souviset tzv. dendrotelma, což je přirozená prohlubeň zachycující dešťovou vodu (zpravidla v rozsoše větví). Dlouhodobým působením vlhka dochází k rychlejšímu tlení a šíření dřevokazných hub.

Dutina stromu

Dutina ve stromu neboli brť. Autor: Mike Goad, zdroj: Pixabay
Dutina ve stromu neboli brť. Autor: Mike Goad, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brť ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Brť ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brť ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Brť ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Brť ve Wikislovníku

Vyhledat termín Brť ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Brť například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Brť? resp. jaká je definice slova Brť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brť, odpověď na dotaz co je to Brť?. Víte např. kdo to je Rozhodce? Znáte a víte kdo je Josef Kemr? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Brť hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..