Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Co je Brť?

Co znamená pojem, definice termínu Brť?

Brť je dutina ve kmeni stromu. Vzniká přirozenou cestou (tlením dřeva za působení dřevokazných hub) hlavně u starších stromů. Typicky je můžeme vidět u různých památných stromů. Brtě jsou domovem celé řady druhů hmyzu a ptactva. V brtích si staví hnízda také včely. Podle brtě vzniklo druhové jméno medvěda - brtník, protože medvědi s oblibou vybírají med z včelích hnízd. A samotné slovo medvěd etymologicky odkazuje na živočicha, který ví, kde je med.


Co je to Brť? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text je vypracovaný autorkami přímo pro projekt Superia.cz

Sdílejte text pojmu Brť s vašimi kamarády, známými a přáteli na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Brť se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: popis, definice, definice pojmu, heslo, co je to Brť?, termín, názvosloví, odborný výraz, formulace, slovník, rostliny, vysvětlení, Brť, význam pojmu, přesný význam, co znamená, přesný výraz, rostliny


Pojem Brť je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Brť?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dutina stromu neboli brť je prostor v kmeni (případně kosterních větvích). Vzniká většinou přirozenou cestou - rozkladem starého dřeva za přispění dřevokazných hub a vlivů počasí. Dutiny lze dělit na otevřené (viditelné) a skryté (zvenku nejsou patrné, strom je zcela uzavírá). Se vznikem dutin může souviset tzv. dendrotelma, což je přirozená prohlubeň zachycující dešťovou vodu (zpravidla v rozsoše větví). Dlouhodobým působením vlhka dochází k rychlejšímu tlení a šíření dřevokazných hub.

Dutina stromu

Dutina ve stromu neboli brť. Autor: Mike Goad, zdroj: Pixabay
Dutina ve stromu neboli brť. Autor: Mike Goad, zdroj: Pixabay


Hledejte pojem Brť v následujících vyhledávačích

Vyhledat termín Brť ve Wikizdrojích

Hledat výraz Brť ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Brť ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít frázi Brť na Google.cz

Najít výraz Brť ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi Brť na Google obrázcích

Dál můžete zkusit hledat slovo Brť například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co to je Brť? resp. co je to Brť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brť, odpověď na dotaz co je to Brť?. Víte např. kdo to je Jim Clark? Znáte a víte kdo je Mechanik? Informace v textu mohou být zastaralé. Stránky jsou aktualizovány nepravidelně dle možností. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie rostliny. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie rostliny, Bonsaj venku, brť, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..