Co je to?
Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Co je to Brť? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Brť?

Brť je dutina ve kmeni stromu. Vzniká přirozenou cestou (tlením dřeva za působení dřevokazných hub) hlavně u starších stromů. Typicky je můžeme vidět u různých památných stromů. Brtě jsou domovem celé řady druhů hmyzu a ptactva. V brtích si staví hnízda také včely. Podle brtě vzniklo druhové jméno medvěda - brtník, protože medvědi s oblibou vybírají med z včelích hnízd. A samotné slovo medvěd etymologicky odkazuje na živočicha, který ví, kde je med.


Co je to Brť? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Brť. Co znamená pojem Brť z kategorie Rostliny?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Brť? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Brť patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: význam pojmu, Rostliny, co znamená, co je to Brť?, definice pojmu, význam slova, vysvětlení, Brť, slovo, význam, heslo, definice, terminus technicus, přesný význam, popis, odborný výraz, synonymum, Rostliny


Pojem Brť je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Brť? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Dutina stromu neboli brť je prostor v kmeni (případně kosterních větvích). Vzniká většinou přirozenou cestou - rozkladem starého dřeva za přispění dřevokazných hub a vlivů počasí. Dutiny lze dělit na otevřené (viditelné) a skryté (zvenku nejsou patrné, strom je zcela uzavírá). Se vznikem dutin může souviset tzv. dendrotelma, což je přirozená prohlubeň zachycující dešťovou vodu (zpravidla v rozsoše větví). Dlouhodobým působením vlhka dochází k rychlejšímu tlení a šíření dřevokazných hub.

Dutina stromu

Dutina ve stromu neboli brť. Autor: Mike Goad, zdroj: Pixabay
Dutina ve stromu neboli brť. Autor: Mike Goad, zdroj: Pixabay


Další informační zdroje o slovu Brť

Zkusit najít heslo Brť ve Wikislovníku

Vyhledat termín Brť ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Brť ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Brť ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Brť na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Brť ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Brť například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Brť? resp. jaký je přesný význam slova Brť? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Brť, odpověď na dotaz co je to Brť?. Víte např. kdo to je Michal David? Znáte a víte kdo je Ganéša? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Rostliny U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..