Co je to?
Definice odborného termínu, slova Impakt. Co znamená pojem Impakt z kategorie Latina?

Co je Impakt?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Impakt?

Pojem impakt má původ v latině. Zahrnuje různé významy v různých kontextech. Obecně se jedná o událost, při které dochází k nárazu nebo nárazovému setkání dvou těles. Impakt v astronomii a geologii označuje náraz kosmického tělesa na povrch planety, měsíce nebo jiného tělesa. Tyto události mohou mít značný vliv na geologickou historii planety a mohou vést k tvorbě kráterů, vulkanických aktivit a změn v klimatu. V lékařském kontextu může impakt znamenat zablokování nebo uzavření průchodu v těle. V ekonomii a společenských vědách se pojem impakt může vztahovat k posouzení nebo měření vlivu konkrétního jevu, události nebo akce na určitý sektor nebo systém.
Technologie a průmysl používá pojem impakt při hodnocení, jaký vliv má určitá technologie nebo produkt na daný trh, průmyslový sektor nebo podnik. Může se jednat o analýzu toho, jakým způsobem nová technologie změní existující praxe a procesy. Impakt tedy může mít dalekosáhlé důsledky v různých oblastech lidského života a vědeckého zkoumání.


Co je to Impakt? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Impakt. Co znamená pojem Impakt z kategorie Latina?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Impakt sdílet s kolegy na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Impakt patří do sekce latina

Klíčová slova: odborný výraz, vysvětlení, latina, formulace, význam, terminus technicus, synonymum, význam slova, přesný výraz, terminologie, lexikon, Impakt, přesný význam, názvosloví, slovo, heslo, informace, wiki


Pojem Impakt je v kategorii latina, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Impakt ve Wikimedia Commons

Najít výraz Impakt ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Impakt ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Impakt ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Impakt ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Impakt ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Impakt například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Yahoo.com nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili co znamená slovo Impakt? resp. co přesně označuje termín Impakt? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Impakt, odpověď na dotaz co je to Impakt?. Víte např. kdo to je Jaroslav Bašta? Znáte a víte kdo je Lubka Ponížilová? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Můžete se proto pokusit najít heslo Impakt i v jiné sekci než v latina. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie latina, Stará kniha, impakt, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.