Co je to?
Definice výrazu, termínu Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Co je to Atrofie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Atrofie

Atrofie je obecně zmenšení nebo zeslabení jinak normálně vyvinuté buňky, tkáně nebo orgánu. Nejznámější je svalová atrofie, při které vlivem vrozeného onemocnění dochází k ubývání svalstva.
Jiným častým druhem tohoto onemocnění je atrofie mozku. Ta se projevuje především zmenšováním mozku, zvětšením objemu mozkových komor a rozšířením řezů mezi mozkovými závity. Příčinou mohou být metabolické choroby, špatné prokrvení mozku nebo stáří.


Co je to Atrofie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Atrofie můžete samozřejmě sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Atrofie je v sekci Lékařství

Klíčová slova: přesný význam, terminologie, Atrofie, lexikon, význam slova, co znamená, význam, odborné názvosloví, co to je, definice pojmu, názvosloví, slovník, popis, Lékařství, terminus technicus, wiki, Lékařství, přesný výraz


Pojem Atrofie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Atrofie píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atrofie je regresivní změna postihující normálně vyvinutý orgán nebo tkáň. Právě důraz na to, že je postižen normálně vyvinutý orgán, odlišuje atrofii od nedostatečného vývinu orgánu (hypoplazie). Při atrofii vlastně dochází k úbytku živé tkáně. V rámci orgánu může atrofie postihovat jak orgán jako celek, tak i jednotlivé buněčné typy. Z hlediska celého orgánu dochází při atrofii k tomu, že se zvyšuje relativní podíl vazivového stromatu a orgán postižený atrofií se tak jeví jako tužší, než kdyby byl zdravý.

Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat výraz Atrofie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Atrofie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Atrofie ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Atrofie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Atrofie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Atrofie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrofie například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Atrofie? resp. co to je Atrofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrofie, odpověď na dotaz co je to Atrofie?. Víte např. kdo to je Petra Procházková? Znáte a víte kdo je Orlando Bloom? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.