Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Co je to Atrofie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Atrofie?

Atrofie je obecně zmenšení nebo zeslabení jinak normálně vyvinuté buňky, tkáně nebo orgánu. Nejznámější je svalová atrofie, při které vlivem vrozeného onemocnění dochází k ubývání svalstva.
Jiným častým druhem tohoto onemocnění je atrofie mozku. Ta se projevuje především zmenšováním mozku, zvětšením objemu mozkových komor a rozšířením řezů mezi mozkovými závity. Příčinou mohou být metabolické choroby, špatné prokrvení mozku nebo stáří.


Co je to Atrofie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Atrofie patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: definice, co to je, odborné názvosloví, přesný výraz, informace, význam pojmu, termín, definice pojmu, synonymum, vysvětlení, význam, co znamená, pojem, lexikon, formulace, co je to Atrofie?, lékařství, lékařství


Pojem Atrofie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atrofie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atrofie je regresivní změna postihující normálně vyvinutý orgán nebo tkáň. Právě důraz na to, že je postižen normálně vyvinutý orgán, odlišuje atrofii od nedostatečného vývinu orgánu (hypoplazie). Při atrofii vlastně dochází k úbytku živé tkáně. V rámci orgánu může atrofie postihovat jak orgán jako celek, tak i jednotlivé buněčné typy. Z hlediska celého orgánu dochází při atrofii k tomu, že se zvyšuje relativní podíl vazivového stromatu a orgán postižený atrofií se tak jeví jako tužší, než kdyby byl zdravý.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít heslo Atrofie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Atrofie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Atrofie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atrofie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Atrofie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Atrofie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrofie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Atrofie? resp. co znamená Atrofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrofie, odpověď na dotaz co je to Atrofie?. Víte např. kdo to je Psychopat? Znáte a víte kdo je Dita Charanzová? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci lékařství Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.