Co je to?
Definice výrazu Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Co je Atrofie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Atrofie

Atrofie je obecně zmenšení nebo zeslabení jinak normálně vyvinuté buňky, tkáně nebo orgánu. Nejznámější je svalová atrofie, při které vlivem vrozeného onemocnění dochází k ubývání svalstva.
Jiným častým druhem tohoto onemocnění je atrofie mozku. Ta se projevuje především zmenšováním mozku, zvětšením objemu mozkových komor a rozšířením řezů mezi mozkovými závity. Příčinou mohou být metabolické choroby, špatné prokrvení mozku nebo stáří.


Co je to Atrofie? Význam slova, termín, Definice výrazu Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Atrofie můžete samozřejmě sdílet s blízkými na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Termín Atrofie je v sekci lékařství

Klíčová slova: lékařství, slovo, vysvětlení, pojem, co to je, slovník, definice, formulace, terminologie, význam slova, odborné názvosloví, synonymum, přesný výraz, informace, lexikon, Atrofie, lékařství, termín


Pojem Atrofie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Atrofie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atrofie je regresivní změna postihující normálně vyvinutý orgán nebo tkáň. Právě důraz na to, že je postižen normálně vyvinutý orgán, odlišuje atrofii od nedostatečného vývinu orgánu (hypoplazie). Při atrofii vlastně dochází k úbytku živé tkáně. V rámci orgánu může atrofie postihovat jak orgán jako celek, tak i jednotlivé buněčné typy. Z hlediska celého orgánu dochází při atrofii k tomu, že se zvyšuje relativní podíl vazivového stromatu a orgán postižený atrofií se tak jeví jako tužší, než kdyby byl zdravý.

Hledejte pojem Atrofie v následujících vyhledávačích

Vyhledat pojem Atrofie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Atrofie ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Atrofie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Atrofie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atrofie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Atrofie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrofie například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Atrofie? resp. co přesně znamená slovo Atrofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrofie, odpověď na dotaz co je to Atrofie?. Víte např. kdo to je Emma Stone? Znáte a víte kdo je Angel Wicky? Ke každému pojmu může existovat vícero definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste hledání odborného pojmu Atrofie i v jiné kategorii než je sekce lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.