Co je to?
Definice odborného termínu, slova Atrofie. Co znamená pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Co je Atrofie?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Atrofie

Atrofie je obecně zmenšení nebo zeslabení jinak normálně vyvinuté buňky, tkáně nebo orgánu. Nejznámější je svalová atrofie, při které vlivem vrozeného onemocnění dochází k ubývání svalstva.
Jiným častým druhem tohoto onemocnění je atrofie mozku. Ta se projevuje především zmenšováním mozku, zvětšením objemu mozkových komor a rozšířením řezů mezi mozkovými závity. Příčinou mohou být metabolické choroby, špatné prokrvení mozku nebo stáří.


Co je to Atrofie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Atrofie. Co znamená pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Naše stránky mají pouze informativní charakter, neručíme za tiskové chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Atrofie sdílet s kolegy na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Pojem Atrofie patří do sekce lékařství

Klíčová slova: Atrofie, slovo, význam pojmu, pojem, formulace, synonymum, vysvětlení, lékařství, popis, význam slova, názvosloví, definice, informace, odborný výraz, co znamená, význam, co je to Atrofie?, terminus technicus


Pojem Atrofie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Atrofie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atrofie je regresivní změna postihující normálně vyvinutý orgán nebo tkáň. Právě důraz na to, že je postižen normálně vyvinutý orgán, odlišuje atrofii od nedostatečného vývinu orgánu (hypoplazie). Při atrofii vlastně dochází k úbytku živé tkáně. V rámci orgánu může atrofie postihovat jak orgán jako celek, tak i jednotlivé buněčné typy. Z hlediska celého orgánu dochází při atrofii k tomu, že se zvyšuje relativní podíl vazivového stromatu a orgán postižený atrofií se tak jeví jako tužší, než kdyby byl zdravý.

Linky na další online zdroje

Vyhledat termín Atrofie ve vyhledávači Yandex

Najít termín Atrofie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Atrofie ve vyhledávači Yahoo

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atrofie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Atrofie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atrofie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrofie například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, v Google obrázcích nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co je to Atrofie? resp. jaká je definice slova Atrofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrofie, odpověď na dotaz co je to Atrofie?. Víte např. kdo to je Paul Coffey? Znáte a víte kdo je Jana Kirschner? Některé informace již mohou být zastaralé nebo neaktuální. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Atrofie hledat i v jiných kategoriích (než lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, Zelený defibrilátor, atrofie, ilustrační obrázek

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.