Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Co je to Atrofie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Atrofie

Atrofie je obecně zmenšení nebo zeslabení jinak normálně vyvinuté buňky, tkáně nebo orgánu. Nejznámější je svalová atrofie, při které vlivem vrozeného onemocnění dochází k ubývání svalstva.
Jiným častým druhem tohoto onemocnění je atrofie mozku. Ta se projevuje především zmenšováním mozku, zvětšením objemu mozkových komor a rozšířením řezů mezi mozkovými závity. Příčinou mohou být metabolické choroby, špatné prokrvení mozku nebo stáří.


Co je to Atrofie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Atrofie je v sekci lékařství

Klíčová slova: slovník, terminus technicus, wiki, pojem, co znamená, lexikon, lékařství, synonymum, informace, definice pojmu, význam, přesný význam, význam pojmu, odborné názvosloví, terminologie, heslo, názvosloví, formulace


Pojem Atrofie je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Atrofie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Atrofie je regresivní změna postihující normálně vyvinutý orgán nebo tkáň. Právě důraz na to, že je postižen normálně vyvinutý orgán, odlišuje atrofii od nedostatečného vývinu orgánu (hypoplazie). Při atrofii vlastně dochází k úbytku živé tkáně. V rámci orgánu může atrofie postihovat jak orgán jako celek, tak i jednotlivé buněčné typy. Z hlediska celého orgánu dochází při atrofii k tomu, že se zvyšuje relativní podíl vazivového stromatu a orgán postižený atrofií se tak jeví jako tužší, než kdyby byl zdravý.

Další informační zdroje

Vyhledat slovo Atrofie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atrofie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Atrofie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Atrofie na Google.cz

Hledat videa s názvem Atrofie na Youtube

Hledat pojem Atrofie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrofie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Atrofie? resp. co to je Atrofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrofie, odpověď na dotaz co je to Atrofie?. Víte např. kdo to je Mulat? Znáte a víte kdo je Hilary Duff? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.