Co je to?
Definice výrazu, termínu Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Co je to Atrofie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Atrofie

Atrofie je obecně zmenšení nebo zeslabení jinak normálně vyvinuté buňky, tkáně nebo orgánu. Nejznámější je svalová atrofie, při které vlivem vrozeného onemocnění dochází k ubývání svalstva.
Jiným častým druhem tohoto onemocnění je atrofie mozku. Ta se projevuje především zmenšováním mozku, zvětšením objemu mozkových komor a rozšířením řezů mezi mozkovými závity. Příčinou mohou být metabolické choroby, špatné prokrvení mozku nebo stáří.


Co je to Atrofie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Atrofie. Co znamená odborný pojem Atrofie z kategorie Lékařství?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Atrofie se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: termín, význam pojmu, popis, význam, Lékařství, terminus technicus, co je to Atrofie?, odborné názvosloví, názvosloví, co znamená, Atrofie, slovo, heslo, lexikon, Lékařství, slovník, co to je, definice pojmu


Pojem Atrofie je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Atrofie? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Atrofie je regresivní změna postihující normálně vyvinutý orgán nebo tkáň. Právě důraz na to, že je postižen normálně vyvinutý orgán, odlišuje atrofii od nedostatečného vývinu orgánu (hypoplazie). Při atrofii vlastně dochází k úbytku živé tkáně. V rámci orgánu může atrofie postihovat jak orgán jako celek, tak i jednotlivé buněčné typy. Z hlediska celého orgánu dochází při atrofii k tomu, že se zvyšuje relativní podíl vazivového stromatu a orgán postižený atrofií se tak jeví jako tužší, než kdyby byl zdravý.

Zkuste zjistit více informací o slovu Atrofie v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atrofie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atrofie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Atrofie ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Atrofie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Atrofie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Atrofie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Atrofie například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Atrofie? resp. co přesně označuje termín Atrofie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atrofie, odpověď na dotaz co je to Atrofie?. Víte např. kdo to je Administrátor? Znáte a víte kdo je Pavel Poc? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.