Co je to?
Výraz, termín, definice slova Konspirace. Co znamená odborný pojem Konspirace z kategorie Politika?

Co je Konspirace?

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Konspirace

Konspirace čili spiknutí, krytí, utajování, mlžení nebo tajný komplot je označení pro tajné spolčení, které má většinou cíl ekonomického nebo politického charakteru. Většinou se jedná o nezákonnou záležitost, i když sami konspirátoři takto neuvažují. Ne vždy se jedná o cíl nemorální, například v případě, kdy jde o zbavení se vlády, která není legální. Konspiračními také nejsou nazývány takové organizace, které jsou tajné, ale jejich činnost zaštiťuje stát.
Konspirace se často vyskytuje při rozborech určitých historických událostí, kdy je samotná událost nejasná nebo překvapivá, takže je obtížné ji vysvětlit. Proto je vhodné objasnění tím, že příčinou této události je skupina spiklenců nebo nějakých skrytých sil. Takovou roli však nebývá možné doložit. Konspirace bývá nedílnou součástí politiky, bez níž by nebylo dosahováno požadovaných cílů. Vznikají konspirační teorie, které jsou kombinací fantazie a kousku pravdy, ovšem dokážou významně ovlivňovat životy lidí.


Co je to Konspirace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Konspirace. Co znamená odborný pojem Konspirace z kategorie Politika?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Konspirace? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Konspirace je v kategorii politika

Klíčová slova: termín, definice pojmu, politika, odborné názvosloví, popis, slovník, přesný výraz, terminologie, politika, slovo, terminus technicus, informace, wiki, odborný výraz, význam pojmu, heslo, co to je, pojem


Pojem Konspirace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Konspirace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Spiknutí či konspirace je tajné spolčení, obvykle s politickým či ekonomickým cílem. Tento cíl zpravidla bývá nezákonný, nemusí však být v očích spiklenců neboli konspirátorů (účastníků spiknutí) nutně nemorální, např. pokud je cílem spiknutí odstranit nelegitimní vládu. Za spiknutí se nepovažují tajné organizace působící pod oficiální záštitou státu, například rozvědka.

Více informací o slovu Konspirace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Konspirace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Konspirace ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Konspirace ve Wikimedia Commons

Najít heslo Konspirace na Google.cz

Zkusit najít heslo Konspirace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Konspirace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Konspirace například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená Konspirace? resp. co označuje slovo Konspirace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Konspirace, odpověď na dotaz co je to Konspirace?. Víte např. kdo to je Uličník? Znáte a víte kdo je Lenka Plačková? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Konspirace i v jiných kategoriích (než politika). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie politika, Generál v bílém, konspirace, ilustrační obrázek

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.