Co je to?
Definice výrazu, termínu DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Co je to DIČ? Význam slova

Co znamená termín DIČ? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Pojem DIČ vídáme velmi často. Znamená to daňové identifikační číslo a jedná se o jednoznačný způsob identifikace plátce daně, každého daňového poplatníka. Toto číslo přiděluje každému daňovému subjektu finanční úřad, a to bezprostředně poté, co se daňový subjekt zaregistruje. DIČ se skládá ze dvou částí: ze dvou písmen, která jsou zkratkou země (např. CZ), a přiděleného identifikačního čísla plátce daně. U fyzické osoby bývá identifikační číslo stejné jako rodné číslo, u právnických bývá stejné jako IČO. DIČ se u plátců DPH vždy uvádí při komunikaci s úřady, ale i na dokumentech, fakturách apod.


Co je to DIČ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova DIČ sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo DIČ patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: definice pojmu, význam, lexikon, definice, terminologie, přesný význam, terminus technicus, Účetnictví, formulace, názvosloví, co je to DIČ?, informace, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, slovník, synonymum


Pojem DIČ je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu DIČ můžete dozvědět následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Daňové identifikační číslo (DIČ) je jednoznačná identifikace daňového subjektu (plátce, nebo poplatníka). Každý daňový subjekt má své daňové identifikační číslo, které mu přidělí správce daně (finanční úřad) poté, co se daňový subjekt zaregistroval. Daňové identifikační číslo je charakterizováno dvěma písmeny, která znamenají kód země, a za nimi následuje číslo plátce daně.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz DIČ ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DIČ ve Wikimedia Commons

Najít výraz DIČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín DIČ ve Wikislovníku

Zkusit najít termín DIČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo DIČ ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo DIČ například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je DIČ? resp. co to je DIČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIČ, odpověď na dotaz co je to DIČ?. Víte např. kdo to je Vdova? Znáte a víte kdo je Muftí? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.