Co je to?
Výraz, termín, definice slova DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Co je to DIČ? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova DIČ

Pojem DIČ vídáme velmi často. Znamená to daňové identifikační číslo a jedná se o jednoznačný způsob identifikace plátce daně, každého daňového poplatníka. Toto číslo přiděluje každému daňovému subjektu finanční úřad, a to bezprostředně poté, co se daňový subjekt zaregistruje. DIČ se skládá ze dvou částí: ze dvou písmen, která jsou zkratkou země (např. CZ), a přiděleného identifikačního čísla plátce daně. U fyzické osoby bývá identifikační číslo stejné jako rodné číslo, u právnických bývá stejné jako IČO. DIČ se u plátců DPH vždy uvádí při komunikaci s úřady, ale i na dokumentech, fakturách apod.


Co je to DIČ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Texty mohou obsahovat chyby. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova DIČ? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem DIČ je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, odborný výraz, synonymum, heslo, definice, pojem, slovník, co je to DIČ?, definice pojmu, význam pojmu, co to je, lexikon, význam, formulace, Účetnictví, informace, terminus technicus, wiki


Pojem DIČ je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DIČ? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Daňové identifikační číslo (DIČ) je jednoznačná identifikace daňového subjektu (plátce, nebo poplatníka). Každý daňový subjekt má své daňové identifikační číslo, které mu přidělí správce daně (finanční úřad) poté, co se daňový subjekt zaregistroval. Daňové identifikační číslo je charakterizováno dvěma písmeny, která znamenají kód země, a za nimi následuje číslo plátce daně.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DIČ ve Wikimedia Commons

Hledat výraz DIČ ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem DIČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín DIČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo DIČ ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DIČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo DIČ například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova DIČ? resp. jaká je definice termínu DIČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIČ, odpověď na dotaz co je to DIČ?. Víte např. kdo to je Reinhard Heydrich? Znáte a víte kdo je Mahdí? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu DIČ v jiné sekci než Účetnictví. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.