Co je to?
Definice výrazu, termínu DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Co je to DIČ? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu DIČ?

Pojem DIČ vídáme velmi často. Znamená to daňové identifikační číslo a jedná se o jednoznačný způsob identifikace plátce daně, každého daňového poplatníka. Toto číslo přiděluje každému daňovému subjektu finanční úřad, a to bezprostředně poté, co se daňový subjekt zaregistruje. DIČ se skládá ze dvou částí: ze dvou písmen, která jsou zkratkou země (např. CZ), a přiděleného identifikačního čísla plátce daně. U fyzické osoby bývá identifikační číslo stejné jako rodné číslo, u právnických bývá stejné jako IČO. DIČ se u plátců DPH vždy uvádí při komunikaci s úřady, ale i na dokumentech, fakturách apod.


Co je to DIČ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem DIČ s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín DIČ patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, přesný význam, slovník, Účetnictví, názvosloví, slovo, co je to DIČ?, odborný výraz, synonymum, odborné názvosloví, Účetnictví, wiki, popis, význam, informace, přesný výraz, význam pojmu, pojem


Pojem DIČ je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu DIČ dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňové identifikační číslo (DIČ) je jednoznačná identifikace daňového subjektu (plátce, nebo poplatníka). Každý daňový subjekt má své daňové identifikační číslo, které mu přidělí správce daně (finanční úřad) poté, co se daňový subjekt zaregistroval. Daňové identifikační číslo je charakterizováno dvěma písmeny, která znamenají kód země, a za nimi následuje číslo plátce daně.

Více informací o slovu DIČ doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat výraz DIČ ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DIČ ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz DIČ ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo DIČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DIČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem DIČ na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo DIČ například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená DIČ? resp. co přesně znamená slovo DIČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIČ, odpověď na dotaz co je to DIČ?. Víte např. kdo to je Miloš Forman? Znáte a víte kdo je Muftí? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.