Co je to?
Definice výrazu, termínu DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Co je to DIČ? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu DIČ

Pojem DIČ vídáme velmi často. Znamená to daňové identifikační číslo a jedná se o jednoznačný způsob identifikace plátce daně, každého daňového poplatníka. Toto číslo přiděluje každému daňovému subjektu finanční úřad, a to bezprostředně poté, co se daňový subjekt zaregistruje. DIČ se skládá ze dvou částí: ze dvou písmen, která jsou zkratkou země (např. CZ), a přiděleného identifikačního čísla plátce daně. U fyzické osoby bývá identifikační číslo stejné jako rodné číslo, u právnických bývá stejné jako IČO. DIČ se u plátců DPH vždy uvádí při komunikaci s úřady, ale i na dokumentech, fakturách apod.


Co je to DIČ? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem DIČ je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: wiki, terminus technicus, popis, význam slova, přesný výraz, informace, definice pojmu, co znamená, termín, co to je, co je to DIČ?, Účetnictví, slovo, slovník, význam pojmu, vysvětlení, heslo, odborné názvosloví


Pojem DIČ je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem DIČ? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Daňové identifikační číslo (DIČ) je jednoznačná identifikace daňového subjektu (plátce, nebo poplatníka). Každý daňový subjekt má své daňové identifikační číslo, které mu přidělí správce daně (finanční úřad) poté, co se daňový subjekt zaregistroval. Daňové identifikační číslo je charakterizováno dvěma písmeny, která znamenají kód země, a za nimi následuje číslo plátce daně.

Další možné informační zdroje

Najít heslo DIČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz DIČ ve vyhledávači Qwant

Najít výraz DIČ ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DIČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem DIČ na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DIČ ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo DIČ například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova DIČ? resp. co se skrývá pod slovem DIČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIČ, odpověď na dotaz co je to DIČ?. Víte např. kdo to je Kuplíř? Znáte a víte kdo je Soudní znalec? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.