Co je to?
Definice odborného termínu, slova DIČ. Co znamená pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Co je DIČ? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu DIČ

Pojem DIČ vídáme velmi často. Znamená to daňové identifikační číslo a jedná se o jednoznačný způsob identifikace plátce daně, každého daňového poplatníka. Toto číslo přiděluje každému daňovému subjektu finanční úřad, a to bezprostředně poté, co se daňový subjekt zaregistruje. DIČ se skládá ze dvou částí: ze dvou písmen, která jsou zkratkou země (např. CZ), a přiděleného identifikačního čísla plátce daně. U fyzické osoby bývá identifikační číslo stejné jako rodné číslo, u právnických bývá stejné jako IČO. DIČ se u plátců DPH vždy uvádí při komunikaci s úřady, ale i na dokumentech, fakturách apod.


Co je to DIČ? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova DIČ. Co znamená pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu DIČ? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem DIČ patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: definice pojmu, pojem, slovník, wiki, popis, terminologie, názvosloví, terminus technicus, synonymum, Účetnictví, slovo, přesný význam, odborný výraz, odborné názvosloví, význam slova, co to je, význam, lexikon


Pojem DIČ je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín DIČ? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Daňové identifikační číslo (DIČ) je jednoznačná identifikace daňového subjektu (plátce, nebo poplatníka). Každý daňový subjekt má své daňové identifikační číslo, které mu přidělí správce daně (finanční úřad) poté, co se daňový subjekt zaregistroval. Daňové identifikační číslo je charakterizováno dvěma písmeny, která znamenají kód země, a za nimi následuje číslo plátce daně.

Jiné zdroje informací o pojmu DIČ

Najít termín DIČ ve Wikislovníku

Vyhledat heslo DIČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DIČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem DIČ ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz DIČ na Google obrázcích

Hledat výraz DIČ ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo DIČ například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v metavyhledávači Info.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova DIČ? resp. jaký je význam slova DIČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIČ, odpověď na dotaz co je to DIČ?. Víte např. kdo to je Quentin Tarantino? Znáte a víte kdo je Chazan? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo DIČ i v jiné sekci než v Účetnictví. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.