Co je to?
Výraz, termín, definice slova DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Co je to DIČ? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu DIČ?

Pojem DIČ vídáme velmi často. Znamená to daňové identifikační číslo a jedná se o jednoznačný způsob identifikace plátce daně, každého daňového poplatníka. Toto číslo přiděluje každému daňovému subjektu finanční úřad, a to bezprostředně poté, co se daňový subjekt zaregistruje. DIČ se skládá ze dvou částí: ze dvou písmen, která jsou zkratkou země (např. CZ), a přiděleného identifikačního čísla plátce daně. U fyzické osoby bývá identifikační číslo stejné jako rodné číslo, u právnických bývá stejné jako IČO. DIČ se u plátců DPH vždy uvádí při komunikaci s úřady, ale i na dokumentech, fakturách apod.


Co je to DIČ? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova DIČ. Co znamená odborný pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova DIČ můžete sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz DIČ je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: formulace, lexikon, Účetnictví, názvosloví, co znamená, DIČ, definice pojmu, odborné názvosloví, informace, co to je, význam, termín, odborný výraz, heslo, vysvětlení, slovo, pojem, význam slova


Pojem DIČ je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín DIČ? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Daňové identifikační číslo (DIČ) je jednoznačná identifikace daňového subjektu (plátce, nebo poplatníka). Každý daňový subjekt má své daňové identifikační číslo, které mu přidělí správce daně (finanční úřad) poté, co se daňový subjekt zaregistroval. Daňové identifikační číslo je charakterizováno dvěma písmeny, která znamenají kód země, a za nimi následuje číslo plátce daně.

Více informací o slovu DIČ doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat termín DIČ ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo DIČ na Google.cz

Najít výraz DIČ ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem DIČ ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo DIČ ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz DIČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo DIČ například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte co znamená slovo DIČ? resp. co znamená slovo DIČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIČ, odpověď na dotaz co je to DIČ?. Víte např. kdo to je Bulík? Znáte a víte kdo je Chazan? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je Účetnictví. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.