Co je to?
Odborný výraz, definice slova DIČ. Co znamená pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Co je to DIČ? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla DIČ?

Pojem DIČ vídáme velmi často. Znamená to daňové identifikační číslo a jedná se o jednoznačný způsob identifikace plátce daně, každého daňového poplatníka. Toto číslo přiděluje každému daňovému subjektu finanční úřad, a to bezprostředně poté, co se daňový subjekt zaregistruje. DIČ se skládá ze dvou částí: ze dvou písmen, která jsou zkratkou země (např. CZ), a přiděleného identifikačního čísla plátce daně. U fyzické osoby bývá identifikační číslo stejné jako rodné číslo, u právnických bývá stejné jako IČO. DIČ se u plátců DPH vždy uvádí při komunikaci s úřady, ale i na dokumentech, fakturách apod.


Co je to DIČ? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova DIČ. Co znamená pojem DIČ z kategorie Účetnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu DIČ sdílejte s jinými lidmi na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín DIČ je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: názvosloví, Účetnictví, popis, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, wiki, pojem, terminologie, termín, přesný význam, přesný výraz, odborné názvosloví, informace, co znamená, synonymum, definice pojmu, definice


Pojem DIČ je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu DIČ?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Daňové identifikační číslo (DIČ) je jednoznačná identifikace daňového subjektu (plátce, nebo poplatníka). Každý daňový subjekt má své daňové identifikační číslo, které mu přidělí správce daně (finanční úřad) poté, co se daňový subjekt zaregistroval. Daňové identifikační číslo je charakterizováno dvěma písmeny, která znamenají kód země, a za nimi následuje číslo plátce daně.

Hledejte výraz DIČ v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo DIČ ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz DIČ ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem DIČ ve Wikislovníku

Vyhledat heslo DIČ ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz DIČ ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo DIČ ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo DIČ například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova DIČ? resp. co se vlastně skrývá pod slovem DIČ? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu DIČ, odpověď na dotaz co je to DIČ?. Víte např. kdo to je Cihlář? Znáte a víte kdo je Tambor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.