Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Co je to Kochova vločka? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kochova vločka

Kochova vločka, nazývaná také Kochův ostrov, je plošný fraktální útvar. Na jejím vzniku se nepodílí pouhá úsečka, ale rovnostranný trojúhelník. Obvod tohoto útvaru je konečný, obvod nikoli. Při každé úpravě se zvětšuje plocha, ale trojúhelníky, které se přidávají, se zmenšují, takže vznikne konvergentní geometrická řada.
Kochova vločka má obsah 8 pětin z původního trojúhelníka. Byla vytvořena i její trojrozměrná verze.


Co je to Kochova vločka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi známými a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Kochova vločka se nachází v sekci matematika

Klíčová slova: synonymum, terminus technicus, co je to Kochova vločka?, informace, význam, slovo, termín, definice pojmu, co znamená, názvosloví, význam pojmu, popis, vysvětlení, wiki, formulace, význam slova, lexikon, matematika


Pojem Kochova vločka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kochova vločka dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Kochova křivka (někdy mylně nazývaná křivka Kochové) je matematická křivka, jedna z prvních popsaných fraktálních křivek. Známější je jako součást Kochovy vločky, vytvořené ze tří spojených Kochových křivek. Křivka je pojmenována po švédském matematikovi Helge von Kochovi, který ji popsal ve své práci Sur une courbe continue sans tangente, obtenue par une construction géométrique élémentaire z roku 1904.

Linky na jiné informační zdroje

Zkusit najít pojem Kochova vločka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Kochova vločka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kochova vločka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Kochova vločka ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Kochova vločka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kochova vločka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Kochova vločka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už víte jaká je definice termínu Kochova vločka? resp. co znamená Kochova vločka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kochova vločka, odpověď na dotaz co je to Kochova vločka?. Víte např. kdo to je Joe Biden? Znáte a víte kdo je Robert Plaga? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než matematika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.