Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kochova vločka. Co znamená pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Co je Kochova vločka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kochova vločka?

Kochova vločka, nazývaná také Kochův ostrov, je plošný fraktální útvar. Na jejím vzniku se nepodílí pouhá úsečka, ale rovnostranný trojúhelník. Obvod tohoto útvaru je konečný, obvod nikoli. Při každé úpravě se zvětšuje plocha, ale trojúhelníky, které se přidávají, se zmenšují, takže vznikne konvergentní geometrická řada.
Kochova vločka má obsah 8 pětin z původního trojúhelníka. Byla vytvořena i její trojrozměrná verze.


Co je to Kochova vločka? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kochova vločka. Co znamená pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kochova vločka? Pak se o ní podělte s blízkými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kochova vločka patří do sekce matematika

Klíčová slova: slovník, význam slova, termín, synonymum, pojem, co to je, co znamená, přesný význam, odborné názvosloví, heslo, matematika, lexikon, odborný výraz, názvosloví, definice pojmu, definice, terminologie, popis


Pojem Kochova vločka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kochova vločka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kochova křivka (někdy mylně nazývaná křivka Kochové) je matematická křivka, jedna z prvních popsaných fraktálních křivek. Známější je jako součást Kochovy vločky, vytvořené ze tří spojených Kochových křivek. Křivka je pojmenována po švédském matematikovi Helge von Kochovi, který ji popsal ve své práci Sur une courbe continue sans tangente, obtenue par une construction géométrique élémentaire z roku 1904.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kochova vločka ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Kochova vločka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Kochova vločka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Kochova vločka ve Wikislovníku

Hledat termín Kochova vločka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Kochova vločka ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kochova vločka například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kochova vločka? resp. jaký je přesný význam slova Kochova vločka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kochova vločka, odpověď na dotaz co je to Kochova vločka?. Víte např. kdo to je Laponec? Znáte a víte kdo je Hugh Jackman? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.