Co je to?
Definice výrazu Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Co to je Kochova vločka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kochova vločka

Kochova vločka, nazývaná také Kochův ostrov, je plošný fraktální útvar. Na jejím vzniku se nepodílí pouhá úsečka, ale rovnostranný trojúhelník. Obvod tohoto útvaru je konečný, obvod nikoli. Při každé úpravě se zvětšuje plocha, ale trojúhelníky, které se přidávají, se zmenšují, takže vznikne konvergentní geometrická řada.
Kochova vločka má obsah 8 pětin z původního trojúhelníka. Byla vytvořena i její trojrozměrná verze.


Co je to Kochova vločka? Význam slova, termín, Definice výrazu Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Kochova vločka? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kochova vločka patří do sekce Matematika

Klíčová slova: názvosloví, význam slova, přesný význam, synonymum, přesný výraz, termín, formulace, co je to Kochova vločka?, odborný výraz, terminologie, pojem, Kochova vločka, Matematika, odborné názvosloví, wiki, co to je, Matematika, význam pojmu


Pojem Kochova vločka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kochova vločka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kochova křivka (někdy mylně nazývaná křivka Kochové) je matematická křivka, jedna z prvních popsaných fraktálních křivek. Známější je jako součást Kochovy vločky, vytvořené ze tří spojených Kochových křivek. Křivka je pojmenována po švédském matematikovi Helge von Kochovi, který ji popsal ve své práci Sur une courbe continue sans tangente, obtenue par une construction géométrique élémentaire z roku 1904.

Jiné zdroje informací o pojmu Kochova vločka

Hledat termín Kochova vločka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo Kochova vločka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Kochova vločka na Youtube

Hledat heslo Kochova vločka ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kochova vločka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kochova vločka ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kochova vločka například ve Wikislovníku, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kochova vločka? resp. co se skrývá pod slovem Kochova vločka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kochova vločka, odpověď na dotaz co je to Kochova vločka?. Víte např. kdo to je Kurt Cobain? Znáte a víte kdo je Halle Berry? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.