Co je to?
Definice výrazu Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Co to je Kochova vločka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kochova vločka

Kochova vločka, nazývaná také Kochův ostrov, je plošný fraktální útvar. Na jejím vzniku se nepodílí pouhá úsečka, ale rovnostranný trojúhelník. Obvod tohoto útvaru je konečný, obvod nikoli. Při každé úpravě se zvětšuje plocha, ale trojúhelníky, které se přidávají, se zmenšují, takže vznikne konvergentní geometrická řada.
Kochova vločka má obsah 8 pětin z původního trojúhelníka. Byla vytvořena i její trojrozměrná verze.


Co je to Kochova vločka? Význam slova, termín, Definice výrazu Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kochova vločka patří do sekce Matematika

Klíčová slova: Kochova vločka, terminus technicus, definice pojmu, pojem, vysvětlení, odborný výraz, co je to Kochova vločka?, význam, informace, terminologie, heslo, termín, slovo, popis, co to je, formulace, Matematika, lexikon


Pojem Kochova vločka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kochova vločka?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kochova křivka (někdy mylně nazývaná křivka Kochové) je matematická křivka, jedna z prvních popsaných fraktálních křivek. Známější je jako součást Kochovy vločky, vytvořené ze tří spojených Kochových křivek. Křivka je pojmenována po švédském matematikovi Helge von Kochovi, který ji popsal ve své práci Sur une courbe continue sans tangente, obtenue par une construction géométrique élémentaire z roku 1904.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Kochova vločka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kochova vločka ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Kochova vločka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Kochova vločka na Google.cz

Zkusit najít výraz Kochova vločka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kochova vločka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kochova vločka například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kochova vločka? resp. co to je Kochova vločka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kochova vločka, odpověď na dotaz co je to Kochova vločka?. Víte např. kdo to je Trhan? Znáte a víte kdo je Jiří Oberfalzer? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Matematika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.