Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Kochova vločka. Co znamená pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Co je Kochova vločka?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kochova vločka?

Kochova vločka, nazývaná také Kochův ostrov, je plošný fraktální útvar. Na jejím vzniku se nepodílí pouhá úsečka, ale rovnostranný trojúhelník. Obvod tohoto útvaru je konečný, obvod nikoli. Při každé úpravě se zvětšuje plocha, ale trojúhelníky, které se přidávají, se zmenšují, takže vznikne konvergentní geometrická řada.
Kochova vločka má obsah 8 pětin z původního trojúhelníka. Byla vytvořena i její trojrozměrná verze.


Co je to Kochova vločka? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Kochova vločka. Co znamená pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Možnost chyb vyhrazena. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook, Pinterest, Síť X nebo Reddit. Stačí kliknout na tlačítko Sdílet.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Kochova vločka se nachází v kategorii matematika

Klíčová slova: přesný výraz, slovo, přesný význam, co to je, terminus technicus, odborný výraz, význam slova, význam pojmu, matematika, termín, Kochova vločka, co je to Kochova vločka?, definice pojmu, pojem, definice, formulace, vysvětlení, terminologie


Pojem Kochova vločka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kochova vločka? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Kochova křivka (někdy mylně nazývaná křivka Kochové) je matematická křivka, jedna z prvních popsaných fraktálních křivek. Známější je jako součást Kochovy vločky, vytvořené ze tří spojených Kochových křivek. Křivka je pojmenována po švédském matematikovi Helge von Kochovi, který ji popsal ve své práci Sur une courbe continue sans tangente, obtenue par une construction géométrique élémentaire z roku 1904.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít heslo Kochova vločka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kochova vločka ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Kochova vločka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Kochova vločka ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Kochova vločka na Youtube

Vyhledat pojem Kochova vločka ve vyhledávači Yahoo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kochova vločka například v metavyhledávači Info.com, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google obrázcích nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě nyní již víte jaká je definice slova Kochova vločka? resp. co přesně znamená slovo Kochova vločka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kochova vločka, odpověď na dotaz co je to Kochova vločka?. Víte např. kdo to je Jiřina Štěpničková? Znáte a víte kdo je Robert De Niro? Bohužel, nestíháme pravidelně aktualizovat všechny texty. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci matematika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie matematika, učitel matematiky, kochova vločka, ilustrační obrázek

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.