Co je to?
Definice výrazu Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Co to je Kochova vločka? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kochova vločka?

Kochova vločka, nazývaná také Kochův ostrov, je plošný fraktální útvar. Na jejím vzniku se nepodílí pouhá úsečka, ale rovnostranný trojúhelník. Obvod tohoto útvaru je konečný, obvod nikoli. Při každé úpravě se zvětšuje plocha, ale trojúhelníky, které se přidávají, se zmenšují, takže vznikne konvergentní geometrická řada.
Kochova vločka má obsah 8 pětin z původního trojúhelníka. Byla vytvořena i její trojrozměrná verze.


Co je to Kochova vločka? Význam slova, termín, Definice výrazu Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kochova vločka patří do kategorie Matematika

Klíčová slova: Kochova vločka, popis, přesný výraz, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, význam pojmu, pojem, vysvětlení, význam, informace, Matematika, Matematika, přesný význam, formulace, wiki, lexikon, synonymum


Pojem Kochova vločka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Kochova vločka dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kochova křivka (někdy mylně nazývaná křivka Kochové) je matematická křivka, jedna z prvních popsaných fraktálních křivek. Známější je jako součást Kochovy vločky, vytvořené ze tří spojených Kochových křivek. Křivka je pojmenována po švédském matematikovi Helge von Kochovi, který ji popsal ve své práci Sur une courbe continue sans tangente, obtenue par une construction géométrique élémentaire z roku 1904.

Hledejte pojem Kochova vločka v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kochova vločka ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kochova vločka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín Kochova vločka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Kochova vločka ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Kochova vločka ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Kochova vločka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kochova vločka například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Kochova vločka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kochova vločka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kochova vločka, odpověď na dotaz co je to Kochova vločka?. Víte např. kdo to je Ewa Farna? Znáte a víte kdo je Halle Berry? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Matematika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.