Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Co je to Kochova vločka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kochova vločka?

Kochova vločka, nazývaná také Kochův ostrov, je plošný fraktální útvar. Na jejím vzniku se nepodílí pouhá úsečka, ale rovnostranný trojúhelník. Obvod tohoto útvaru je konečný, obvod nikoli. Při každé úpravě se zvětšuje plocha, ale trojúhelníky, které se přidávají, se zmenšují, takže vznikne konvergentní geometrická řada.
Kochova vločka má obsah 8 pětin z původního trojúhelníka. Byla vytvořena i její trojrozměrná verze.


Co je to Kochova vločka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Kochova vločka patří do kategorie matematika

Klíčová slova: termín, vysvětlení, význam, slovník, význam pojmu, názvosloví, definice, přesný výraz, terminologie, význam slova, pojem, co je to Kochova vločka?, informace, matematika, wiki, lexikon, přesný význam, matematika


Pojem Kochova vločka je v kategorii matematika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kochova vločka?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kochova křivka (někdy mylně nazývaná křivka Kochové) je matematická křivka, jedna z prvních popsaných fraktálních křivek. Známější je jako součást Kochovy vločky, vytvořené ze tří spojených Kochových křivek. Křivka je pojmenována po švédském matematikovi Helge von Kochovi, který ji popsal ve své práci Sur une courbe continue sans tangente, obtenue par une construction géométrique élémentaire z roku 1904.

Další zdroje informací

Vyhledat heslo Kochova vločka na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kochova vločka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kochova vločka ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Kochova vločka ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Kochova vločka ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Kochova vločka ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Kochova vločka například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Kochova vločka? resp. co vlastně znamená slovo Kochova vločka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kochova vločka, odpověď na dotaz co je to Kochova vločka?. Víte např. kdo to je Nacista? Znáte a víte kdo je Solární baron? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste proto termín Kochova vločka hledat i v jiných kategoriích (než matematika) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.