Co je to?
Definice výrazu Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Co to je Kochova vločka? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kochova vločka

Kochova vločka, nazývaná také Kochův ostrov, je plošný fraktální útvar. Na jejím vzniku se nepodílí pouhá úsečka, ale rovnostranný trojúhelník. Obvod tohoto útvaru je konečný, obvod nikoli. Při každé úpravě se zvětšuje plocha, ale trojúhelníky, které se přidávají, se zmenšují, takže vznikne konvergentní geometrická řada.
Kochova vločka má obsah 8 pětin z původního trojúhelníka. Byla vytvořena i její trojrozměrná verze.


Co je to Kochova vločka? Význam slova, termín, Definice výrazu Kochova vločka. Co znamená odborný pojem Kochova vločka z kategorie Matematika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte uvedený text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kochova vločka je v kategorii Matematika

Klíčová slova: odborné názvosloví, informace, význam pojmu, pojem, Matematika, přesný význam, co je to Kochova vločka?, terminologie, Matematika, definice, co znamená, lexikon, slovník, názvosloví, synonymum, slovo, význam slova, co to je


Pojem Kochova vločka je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kochova vločka? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kochova křivka (někdy mylně nazývaná křivka Kochové) je matematická křivka, jedna z prvních popsaných fraktálních křivek. Známější je jako součást Kochovy vločky, vytvořené ze tří spojených Kochových křivek. Křivka je pojmenována po švédském matematikovi Helge von Kochovi, který ji popsal ve své práci Sur une courbe continue sans tangente, obtenue par une construction géométrique élémentaire z roku 1904.

Další možné informační zdroje

Hledat videa s názvem Kochova vločka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kochova vločka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kochova vločka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Kochova vločka ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Kochova vločka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Kochova vločka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kochova vločka například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kochova vločka? resp. co přesně označuje termín Kochova vločka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kochova vločka, odpověď na dotaz co je to Kochova vločka?. Víte např. kdo to je Agraelus? Znáte a víte kdo je Jiří Oberfalzer? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Matematika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Ať jste chodec, cyklistika nebo automobilista, měl byste znát dopravní značky a jejich význam.