Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anarchismus. Co znamená pojem Anarchismus z kategorie Politika?

Co je Anarchismus?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Anarchismus?

Anarchismus je název pojmu z oblasti politiky. Jde o ideologii, jejímž cílem je nastolit bezvládí, tedy anarchii. Klasičtí anarchisté se zaměřují na myšlenky osobní svobody a socialisticky zaměřených idejí týkajících se hlavně zodpovědnosti za komunitu a společnost. Jde o jeden z hlavních směrů libertariánského socialismu. Anarchisté odmítají nadvládu jednoho člověka nad druhým a různé formy hierarchie především v oblasti politické, ekonomické i sociální. Anarchismus odmítá centralizaci a politickou moc, chce omezit státní moc a státní instituce a místo nich prosazuje dobrovolné organizační struktury. Mocenský nátlak je pociťován jako překážka na cestě k svobodě člověka. Většina takto zaměřených směrů má jako cíl také překonat kapitalismus.
Vizí anarchismu je společnost, ve které neexistuje nadvláda, nerovnost a hierarchie. Výrobní prostředky mají být vlastněny hromadně, vše by mělo fungovat na principu federalismu, samosprávy a dobrovolnosti. Zákony pak nejsou potřeba. V současnosti se anarchisté zapojují do dalších hnutí, například antifašistických, ekologických nebo radikálnějších odborových hnutí.


Co je to Anarchismus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anarchismus. Co znamená pojem Anarchismus z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Heslo Anarchismus patří do sekce politika

Klíčová slova: co znamená, slovník, význam slova, odborný výraz, definice, synonymum, terminologie, vysvětlení, wiki, heslo, politika, informace, význam, slovo, popis, pojem, význam pojmu, politika


Pojem Anarchismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anarchismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anarchismus je politická ideologie usilující o nastolení anarchie, tedy bezvládí. Anarchisté často odmítají sociální, ekonomické a politické hierarchie a jiné formy nadvlády člověka nad člověkem (např. náboženská, ideologická, rasová, genderová nebo věková). Klasický anarchismus je směsicí různých libertariánských myšlenek v otázkách osobní svobody a socialistických myšlenek v otázkách společenské a komunitní zodpovědnosti. Spolu s libertariánským marxismem tak představuje jeden ze dvou hlavních proudů libertariánského socialismu.

Odkazy na jiné weby

Hledat výraz Anarchismus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Anarchismus ve Wikislovníku

Hledat termín Anarchismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít Anarchismus na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Anarchismus na Youtube

Hledat slovo Anarchismus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Anarchismus například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve fulltextu Google.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Text na této internetové stránce vám umožnil zjistit jaký je přesný význam slova Anarchismus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Anarchismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anarchismus, odpověď na dotaz co je to Anarchismus?. Víte např. kdo to je Alkoholik? Znáte a víte kdo je Karolína Kokešová? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.