Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Co je to Anotace? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Anotace?

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.


Co je to Anotace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Anotace sdílejte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Anotace je v kategorii Literatura

Klíčová slova: lexikon, význam slova, co znamená, heslo, vysvětlení, termín, terminologie, wiki, význam, co to je, slovník, slovo, terminus technicus, pojem, odborný výraz, přesný výraz, přesný význam, definice


Pojem Anotace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Anotace dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Více informací o slovu Anotace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat termín Anotace ve Wikizdrojích

Najít heslo Anotace ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Anotace na Google.cz

Hledat termín Anotace ve Wikislovníku

Hledat výraz Anotace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Anotace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Anotace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Anotace? resp. jaký je význam slova Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Petr Iljič Čajkovskij? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Anotace i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?