Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anotace. Co znamená odborný pojem Anotace z kategorie Literatura?

Co je to Anotace? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Anotace?

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.


Co je to Anotace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anotace. Co znamená odborný pojem Anotace z kategorie Literatura?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Anotace patří do sekce literatura

Klíčová slova: synonymum, Anotace, informace, terminologie, lexikon, názvosloví, heslo, význam, formulace, wiki, co znamená, literatura, odborné názvosloví, terminus technicus, literatura, přesný význam, pojem, vysvětlení


Pojem Anotace je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anotace? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Jiné doporučené zdroje informací

Vyhledat výraz Anotace ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Anotace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Anotace ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Anotace na Google.cz

Najít výraz Anotace ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anotace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Anotace například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě nyní již víte co je to Anotace? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Jan Rosák? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než literatura). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?