Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Co je to Anotace? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Anotace?

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.


Co je to Anotace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Anotace? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Anotace se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: informace, přesný význam, termín, názvosloví, pojem, lexikon, definice pojmu, heslo, definice, slovo, Literatura, Literatura, co je to Anotace?, odborný výraz, význam pojmu, popis, formulace, význam


Pojem Anotace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Anotace můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Další informační zdroje o slovu Anotace

Hledat videa s názvem Anotace na Youtube

Vyhledat pojem Anotace ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Anotace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anotace ve Wikimedia Commons

Vyhledat slovo Anotace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Anotace například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Anotace? resp. co přesně znamená slovo Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Bezdomovec? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?