Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anotace. Co znamená odborný pojem Anotace z kategorie Literatura?

Co je to Anotace? Význam slova

Co znamená termín Anotace? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.


Co je to Anotace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anotace. Co znamená odborný pojem Anotace z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Anotace je v sekci literatura

Klíčová slova: slovník, terminologie, odborné názvosloví, informace, přesný výraz, co to je, heslo, co je to Anotace?, literatura, slovo, názvosloví, pojem, synonymum, význam, význam pojmu, formulace, přesný význam, co znamená


Pojem Anotace je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anotace? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat videa s názvem Anotace na Youtube

Najít heslo Anotace ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Anotace ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Anotace ve Wikimedia Commons

Najít termín Anotace ve Wikizdrojích

Hledat výraz Anotace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anotace například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Anotace? resp. co se skrývá pod slovem Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Donchuán? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Anotace v jiné sekci než literatura. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?