Co je to?
Odborný výraz, definice slova Anotace. Co znamená slovo Anotace z kategorie Literatura?

Co je Anotace?

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Anotace?

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.


Co je to Anotace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Anotace. Co znamená slovo Anotace z kategorie Literatura?

Na informace uvedené na těchto stránkách neposkytujeme záruku. Texty mohou obsahovat nepřesnosti a chyby za které se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi sledujícími na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Anotace patří do kategorie literatura

Klíčová slova: termín, terminus technicus, definice, význam, vysvětlení, popis, odborný výraz, co je to Anotace?, slovník, lexikon, synonymum, pojem, co znamená, definice pojmu, odborné názvosloví, literatura, wiki, přesný výraz


Pojem Anotace je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Anotace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Pro další informace o termínu Anotace zkuste tyto odkazy

Vyhledat výraz Anotace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít frázi Anotace ve Wikizdrojích

Zkusit najít Anotace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Anotace ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Anotace ve Wikislovníku

Hledat slovo Anotace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Anotace například ve fulltextu Yahoo.com, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Z předchozího textu jste se dozvěděli co znamená slovo Anotace? resp. co znamená výraz Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Labužník? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie literatura, Zátiší s knihami, anotace, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?