Co je to?
Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Co je to Anotace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Anotace?

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.


Co je to Anotace? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Anotace. Co znamená pojem Anotace z kategorie Literatura?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Anotace s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Anotace patří do kategorie Literatura

Klíčová slova: terminus technicus, význam pojmu, popis, informace, Literatura, názvosloví, Literatura, přesný výraz, terminologie, odborné názvosloví, slovo, formulace, co to je, co znamená, vysvětlení, přesný význam, synonymum, termín


Pojem Anotace je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Anotace píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Jiné informační zdroje o pojmu Anotace

Vyhledat pojem Anotace ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Anotace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Anotace ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Anotace ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Anotace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Anotace například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Anotace? resp. co přesně označuje termín Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Spotter? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?