Co je to?
Výraz, termín, definice slova Anotace. Co znamená odborný pojem Anotace z kategorie Literatura?

Co je Anotace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Anotace

Anotace je souhrnem základních informací o nějakém dokumentu. Anotace může mít různou formu (poznámka, vysvětlivka, stručná charakteristika díla), obvykle bývá písemná. Nejčastěji se nachází před nějakým textem, kde shrnuje nejdůležitější body obsahu.
Autorem anotace může být sám tvůrce díla nebo jiná osoba – například redaktor nebo i sám čtenář. Anotace může být součástí díla nebo může být uvedena samostatně, jako součást recenze či prezentace určitých děl na webových portálech.


Co je to Anotace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Anotace. Co znamená odborný pojem Anotace z kategorie Literatura?

Pečlivě jsme prošli a zkontrolovali všechny naše texty. I přesto je možné, že jsme některou chybu přehlédli. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Anotace? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Termín Anotace je v kategorii literatura

Klíčová slova: popis, odborné názvosloví, odborný výraz, význam pojmu, co je to Anotace?, přesný význam, terminus technicus, slovník, Anotace, pojem, terminologie, literatura, definice pojmu, co to je, co znamená, slovo, literatura, informace


Pojem Anotace je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Anotace dozvíte následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Anotace (z lat. ad-, k a notare, poznamenat) znamená pomocnou nebo dodatečnou, obvykle písemnou informaci, přidanou k nějakému dokumentu (textu, obrazu, filmu atd.) a vztahující se k němu.

Více informací o slovu Anotace doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Anotace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Anotace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít termín Anotace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít Anotace na Google.cz

Hledat slovo Anotace ve Wikislovníku

Najít slovo Anotace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Anotace například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co znamená Anotace? resp. co vlastně znamená slovo Anotace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Anotace, odpověď na dotaz co je to Anotace?. Víte např. kdo to je Jiří Oberfalzer? Znáte a víte kdo je Jiří Rusnok? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než literatura). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?