Co je to?
Definice výrazu Etalon. Co znamená odborný pojem Etalon z kategorie Různé?

Co to je Etalon? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Etalon?

Etalon je pojem vztahující se k měřící jednotce nebo k určité veličině. Jedná se o měřidlo vysoké kvality, které určuje standard měřicí jednotky. Etalon se pak přenáší na jiná měřidla s nižší přesností.
Známé jsou především státní etalony, které mají nejvyšší metrologickou kvalitu pro daný stát a odpovídající obor. Stát tyto etalony schvaluje, kontroluje a uchovává. Hlavní etalony se pravidelně kalibrují a jsou základem měřitelnosti u jednotlivých subjektů.


Co je to Etalon? Význam slova, termín, Definice výrazu Etalon. Co znamená odborný pojem Etalon z kategorie Různé?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Etalon? s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Etalon je v sekci Různé

Klíčová slova: Různé, co znamená, přesný význam, lexikon, odborné názvosloví, Různé, co je to Etalon?, formulace, wiki, definice pojmu, terminus technicus, popis, synonymum, terminologie, význam pojmu, přesný výraz, význam slova, heslo


Pojem Etalon je v kategorii Různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Etalon? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etalon měřicí jednotky anebo stupnice určité veličiny je měřidlo či ztělesněná míra sloužící k realizaci a uchovávání této jednotky nebo stupnice a k jejímu přenosu na měřidla nižší přesnosti. Uchováváním etalonu se rozumí všechny úkony potřebné k zachování metrologických charakteristik etalonu ve stanovených mezích.

Jiné informační zdroje o pojmu Etalon

Najít termín Etalon ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Etalon na Youtube

Zkusit najít heslo Etalon ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Etalon ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Etalon ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Etalon ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Etalon například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Etalon? resp. co to je Etalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etalon, odpověď na dotaz co je to Etalon?. Víte např. kdo to je Tomáš Ortel? Znáte a víte kdo je Sauron? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Různé Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.