Co je to?
Výraz, termín, definice slova Etalon. Co znamená odborný pojem Etalon z kategorie Různé?

Co je Etalon? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Etalon

Etalon je pojem vztahující se k měřící jednotce nebo k určité veličině. Jedná se o měřidlo vysoké kvality, které určuje standard měřicí jednotky. Etalon se pak přenáší na jiná měřidla s nižší přesností.
Známé jsou především státní etalony, které mají nejvyšší metrologickou kvalitu pro daný stát a odpovídající obor. Stát tyto etalony schvaluje, kontroluje a uchovává. Hlavní etalony se pravidelně kalibrují a jsou základem měřitelnosti u jednotlivých subjektů.

Co je to Etalon? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Etalon. Co znamená odborný pojem Etalon z kategorie Různé?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Definici pojmu Etalon sdílejte se známými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Etalon je v kategorii různé

Klíčová slova: popis, Etalon, přesný výraz, heslo, definice, přesný význam, lexikon, co znamená, synonymum, slovník, význam, formulace, pojem, význam slova, terminologie, wiki, co je to Etalon?, slovo


Pojem Etalon je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Etalon?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Etalon měřicí jednotky anebo stupnice určité veličiny je měřidlo či ztělesněná míra sloužící k realizaci a uchovávání této jednotky nebo stupnice a k jejímu přenosu na měřidla nižší přesnosti. Uchováváním etalonu se rozumí všechny úkony potřebné k zachování metrologických charakteristik etalonu ve stanovených mezích.

Pro více informací o heslu Etalon zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat videa s názvem Etalon na Youtube

Hledat frázi Etalon ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Etalon ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Etalon ve Wikizdrojích

Hledat heslo Etalon ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Etalon ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Etalon například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Etalon? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Etalon? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Etalon, odpověď na dotaz co je to Etalon?. Víte např. kdo to je Marta Verner? Znáte a víte kdo je Boris Cvek? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle různých oborů. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je různé. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.