Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ketonová dieta. Co znamená pojem Ketonová dieta z kategorie Jídlo?

Co je to Ketonová dieta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ketonová dieta

Ketonová dieta je známá též pod názvy ketogenní či proteinová dieta. V poslední době se dostala relativně do popředí mezi dietami. Podobá se Atkinsonově dietě, ze které v podstatě vychází. Je založena na konzumaci bílkovin a tuků, stejně jako na omezení přísunu sacharidů do těla. Tělo se díky tomu dostává do stavu ketózy, kdy si energii nebere ze sacharidů, které se mu nedostávají, ale čerpá ze zásoby tuků. Aby organismus zůstal ve stavu ketózy, nesmí lidské tělo přijmout více než čtyřicet gramů sacharidů. Stav ketózy však nepatří mezi úplně bezpečné, a proto se musí dieta držet s rozumem.


Co je to Ketonová dieta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ketonová dieta. Co znamená pojem Ketonová dieta z kategorie Jídlo?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Ketonová dieta můžete samozřejmě sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ketonová dieta je v sekci Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, terminologie, přesný výraz, popis, odborný výraz, formulace, Jídlo, informace, odborné názvosloví, terminus technicus, Ketonová dieta, slovník, lexikon, slovo, co je to Ketonová dieta?, co to je, definice pojmu, význam


Pojem Ketonová dieta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Ketonová dieta ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Ketonová dieta ve Wikipedii

Vyhledat heslo Ketonová dieta ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ketonová dieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ketonová dieta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ketonová dieta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ketonová dieta například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Ketonová dieta? resp. co vlastně znamená slovo Ketonová dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ketonová dieta, odpověď na dotaz co je to Ketonová dieta?. Víte např. kdo to je George Washington? Znáte a víte kdo je Evangelík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?