Co je to?
Odborný výraz, definice slova Ketonová dieta. Co znamená pojem Ketonová dieta z kategorie Jídlo?

Co je to Ketonová dieta? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Ketonová dieta?

Ketonová dieta je známá též pod názvy ketogenní či proteinová dieta. V poslední době se dostala relativně do popředí mezi dietami. Podobá se Atkinsonově dietě, ze které v podstatě vychází. Je založena na konzumaci bílkovin a tuků, stejně jako na omezení přísunu sacharidů do těla. Tělo se díky tomu dostává do stavu ketózy, kdy si energii nebere ze sacharidů, které se mu nedostávají, ale čerpá ze zásoby tuků. Aby organismus zůstal ve stavu ketózy, nesmí lidské tělo přijmout více než čtyřicet gramů sacharidů. Stav ketózy však nepatří mezi úplně bezpečné, a proto se musí dieta držet s rozumem.


Co je to Ketonová dieta? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Ketonová dieta. Co znamená pojem Ketonová dieta z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Ketonová dieta je v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice pojmu, odborný výraz, heslo, přesný výraz, terminus technicus, formulace, co to je, slovník, co znamená, co je to Ketonová dieta?, lexikon, informace, Jídlo, popis, termín, význam slova, význam pojmu, synonymum


Pojem Ketonová dieta je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Více informací o pojmu Ketonová dieta lze najít v následujících zdrojích

Najít slovo Ketonová dieta ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ketonová dieta ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ketonová dieta ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Ketonová dieta ve Wikipedii

Hledat videa s názvem Ketonová dieta na Youtube

Zkusit najít výraz Ketonová dieta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Ketonová dieta například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Ketonová dieta? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ketonová dieta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ketonová dieta, odpověď na dotaz co je to Ketonová dieta?. Víte např. kdo to je Buran? Znáte a víte kdo je Petr Chmela? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Ketonová dieta v jiné sekci než Jídlo. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, co je to viz? Víte, že se nejedná o zkratku?