Co je to?
Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Co je to Drama? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Drama?

Drama je literární druh (též literární žánr) - jedná se o divadelní hru. Drama může být komedie, tragédie, fraška atd. Divadelní hra má podobu příběhu vyprávěného formou dialogu dvou či více postav ztvárněných herci na jevišti (někdy se setkáme s monologem jedné postavy). V přeneseném smyslu používáme slovo drama pro vyjádření napínavé (dramatické) situace.


Co je to Drama? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Drama? Potom se o definici podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Drama se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: význam slova, co je to Drama?, synonymum, Drama, slovník, význam, lexikon, informace, termín, Literatura, názvosloví, definice, heslo, popis, Literatura, terminologie, přesný význam, terminus technicus


Pojem Drama je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Drama?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Drama (z řeckého δραν - dělání, čin) patří spolu s lyrikou a epikou mezi základní literární druhy a žánry. Drama se tvoří tak, že se příběh vypráví pomocí dialogů a monologů. V minulosti bylo obvyklé především divadelní scénické provedení, v současnosti se objevuje i v hraném filmu, v rozhlase a televizi a v dalších formách audiovizuálních děl.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Drama ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Drama ve Wikizdrojích

Najít slovo Drama ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Drama ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Drama ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Drama ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Drama například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Drama? resp. jaký je význam slova Drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drama, odpověď na dotaz co je to Drama?. Víte např. kdo to je Radovan Krejčíř? Znáte a víte kdo je Blogerka? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Literatura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.