Co je to?
Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Co je to Drama? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Drama?

Drama je literární druh (též literární žánr) - jedná se o divadelní hru. Drama může být komedie, tragédie, fraška atd. Divadelní hra má podobu příběhu vyprávěného formou dialogu dvou či více postav ztvárněných herci na jevišti (někdy se setkáme s monologem jedné postavy). V přeneseném smyslu používáme slovo drama pro vyjádření napínavé (dramatické) situace.


Co je to Drama? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Drama patří do sekce Literatura

Klíčová slova: formulace, slovo, definice, termín, přesný význam, co to je, synonymum, heslo, význam pojmu, informace, odborný výraz, wiki, Drama, Literatura, definice pojmu, názvosloví, terminologie, odborné názvosloví


Pojem Drama je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Drama?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Drama (z řeckého δραν - dělání, čin) patří spolu s lyrikou a epikou mezi základní literární druhy a žánry. Drama se tvoří tak, že se příběh vypráví pomocí dialogů a monologů. V minulosti bylo obvyklé především divadelní scénické provedení, v současnosti se objevuje i v hraném filmu, v rozhlase a televizi a v dalších formách audiovizuálních děl.

Další informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Drama ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Drama ve Wikislovníku

Najít termín Drama ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drama ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Drama ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Drama ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Drama například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Drama? resp. co označuje slovo Drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drama, odpověď na dotaz co je to Drama?. Víte např. kdo to je Michal Tučný? Znáte a víte kdo je Blogerka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Drama i v jiných kategoriích (než Literatura). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.