Co je to?
Výraz, termín, definice slova Drama. Co znamená odborný pojem Drama z kategorie Literatura?

Co je to Drama? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Drama?

Drama je literární druh (též literární žánr) - jedná se o divadelní hru. Drama může být komedie, tragédie, fraška atd. Divadelní hra má podobu příběhu vyprávěného formou dialogu dvou či více postav ztvárněných herci na jevišti (někdy se setkáme s monologem jedné postavy). V přeneseném smyslu používáme slovo drama pro vyjádření napínavé (dramatické) situace.


Co je to Drama? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Drama. Co znamená odborný pojem Drama z kategorie Literatura?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Drama? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Drama se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: co je to Drama?, co znamená, pojem, slovník, přesný význam, synonymum, lexikon, informace, co to je, názvosloví, význam slova, přesný výraz, termín, literatura, vysvětlení, definice, terminologie, formulace


Pojem Drama je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Drama?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Drama (z řeckého δραν - dělání, čin) patří spolu s lyrikou a epikou mezi základní literární druhy a žánry. Drama se tvoří tak, že se příběh vypráví pomocí dialogů a monologů. V minulosti bylo obvyklé především divadelní scénické provedení, v současnosti se objevuje i v hraném filmu, v rozhlase a televizi a v dalších formách audiovizuálních děl.

Odkazy na jiné weby

Zkusit najít výraz Drama ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Drama ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Drama ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Drama na Youtube

Najít termín Drama ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Drama ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Drama například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už víte co znamená slovo Drama? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drama, odpověď na dotaz co je to Drama?. Víte např. kdo to je Honimír? Znáte a víte kdo je Avatar? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci literatura Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.