Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Co to je Drama? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Drama

Drama je literární druh (též literární žánr) - jedná se o divadelní hru. Drama může být komedie, tragédie, fraška atd. Divadelní hra má podobu příběhu vyprávěného formou dialogu dvou či více postav ztvárněných herci na jevišti (někdy se setkáme s monologem jedné postavy). V přeneseném smyslu používáme slovo drama pro vyjádření napínavé (dramatické) situace.


Co je to Drama? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Drama se nachází v sekci literatura

Klíčová slova: terminologie, heslo, slovo, wiki, názvosloví, terminus technicus, popis, termín, informace, význam, přesný výraz, co to je, slovník, definice pojmu, lexikon, význam pojmu, pojem, odborné názvosloví


Pojem Drama je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Drama? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Drama (z řeckého δραν - dělání, čin) patří spolu s lyrikou a epikou mezi základní literární druhy a žánry. Drama se tvoří tak, že se příběh vypráví pomocí dialogů a monologů. V minulosti bylo obvyklé především divadelní scénické provedení, v současnosti se objevuje i v hraném filmu, v rozhlase a televizi a v dalších formách audiovizuálních děl.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít výraz Drama na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Drama ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Drama ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Drama ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Drama ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít pojem Drama ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Drama například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Drama? resp. jaký je význam slova Drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drama, odpověď na dotaz co je to Drama?. Víte např. kdo to je Hnidopich? Znáte a víte kdo je Farizej? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Můžete se proto pokusit najít heslo Drama i v jiné sekci než v literatura. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.