Co je to?
Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Co je to Drama? Význam slova

Co znamená termín Drama? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Drama je literární druh (též literární žánr) - jedná se o divadelní hru. Drama může být komedie, tragédie, fraška atd. Divadelní hra má podobu příběhu vyprávěného formou dialogu dvou či více postav ztvárněných herci na jevišti (někdy se setkáme s monologem jedné postavy). V přeneseném smyslu používáme slovo drama pro vyjádření napínavé (dramatické) situace.


Co je to Drama? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Drama. Co znamená pojem Drama z kategorie Literatura?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Drama? Pak se o ní podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Drama je v kategorii Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, synonymum, co znamená, co je to Drama?, význam, odborné názvosloví, lexikon, přesný výraz, informace, heslo, slovo, slovník, Drama, názvosloví, popis, co to je, Literatura, význam slova


Pojem Drama je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Drama? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Drama (z řeckého δραν - dělání, čin) patří spolu s lyrikou a epikou mezi základní literární druhy a žánry. Drama se tvoří tak, že se příběh vypráví pomocí dialogů a monologů. V minulosti bylo obvyklé především divadelní scénické provedení, v současnosti se objevuje i v hraném filmu, v rozhlase a televizi a v dalších formách audiovizuálních děl.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít heslo Drama na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Drama ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Drama ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Drama ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Drama ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Drama na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Drama například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Drama? resp. jaký je význam pojmu Drama? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Drama, odpověď na dotaz co je to Drama?. Víte např. kdo to je Honimír? Znáte a víte kdo je Horymír? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Drama hledat i v jiných kategoriích (než Literatura) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.