Co je to?
Definice odborného termínu, slova Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Co je Cirhóza jater?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Cirhóza jater?

Cirhóza jater znamená jaterní onemocnění, které je chronické a velmi rozšířené. Při cirhóze jater dochází k výrazným změnám tkáně a cévní soustavy jater. Důvodem pro vznik cirhózy jater bývá nejčastěji nadměrné užívání alkoholu a virové infekce.
Také onemocnění žlučových cest nebo srdeční městnání může mít na rozvoj jaterní cirhózy vliv. Nemocní pak umírají na komplikace onemocněním způsobené, jako jsou krvácení jícnu, karcinomy jater, záněty a selhání ledvin.


Co je to Cirhóza jater? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Text byl vytvořen autorkami právě pro projekt Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Cirhóza jater? Pak se o ní podělte s partnery, kolegy a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Pojem Cirhóza jater patří do sekce nemoce

Klíčová slova: popis, heslo, wiki, přesný význam, co to je, formulace, názvosloví, co je to Cirhóza jater?, přesný výraz, slovo, význam pojmu, nemoce, nemoce, Cirhóza jater, definice pojmu, význam slova, význam, informace


Pojem Cirhóza jater je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Cirhóza jater? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Jaterní cirhóza či cirhóza je chronické jaterní onemocnění, při kterém postupně dochází k přestavbě jaterní tkáně a cévního řečiště jater. Jaterní cirhóza je chronický proces, při kterém dochází k nekróze jater a následně ke zvýšené tvorbě vaziva (fibrotizace) a k uzlovité přestavbě jaterních buněk. Toto onemocnění není v České republice vzácné a stále ho přibývá. Cirhotici umírají v průměru o deset let dříve, než je celkový věkový průměr, ženy ještě mnohem dříve. Mezi postižené patří nejčastěji sociálně slabší vrstvy obyvatelstva a naopak také dobře zajištěné ženy středního věku, u kterých se rozvíjí tzv. syndrom opuštěného hnízda po odchodu dětí z rodiny a všude dostupný alkohol má pomoci zvládat jejich depresivní ladění.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat heslo Cirhóza jater ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Cirhóza jater ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cirhóza jater ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Cirhóza jater ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Cirhóza jater na Google obrázcích

Najít výraz Cirhóza jater ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Cirhóza jater například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Yahoo.com, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Teďka již bezesporu víte jaký je význam slova Cirhóza jater? resp. jaký je význam pojmu Cirhóza jater? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cirhóza jater, odpověď na dotaz co je to Cirhóza jater?. Víte např. kdo to je Karl Hermann Frank? Znáte a víte kdo je Bandita? Nemáme možnost soustavné aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než nemoce). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, infuze pacient, cirhóza jater, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?