Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Co to je Cirhóza jater? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Cirhóza jater?

Cirhóza jater znamená jaterní onemocnění, které je chronické a velmi rozšířené. Při cirhóze jater dochází k výrazným změnám tkáně a cévní soustavy jater. Důvodem pro vznik cirhózy jater bývá nejčastěji nadměrné užívání alkoholu a virové infekce.
Také onemocnění žlučových cest nebo srdeční městnání může mít na rozvoj jaterní cirhózy vliv. Nemocní pak umírají na komplikace onemocněním způsobené, jako jsou krvácení jícnu, karcinomy jater, záněty a selhání ledvin.


Co je to Cirhóza jater? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Cirhóza jater. Co znamená pojem Cirhóza jater z kategorie Nemoce?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Cirhóza jater s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Cirhóza jater je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: Cirhóza jater, terminus technicus, Nemoce, význam slova, heslo, informace, lexikon, Nemoce, definice pojmu, odborný výraz, pojem, co znamená, terminologie, definice, názvosloví, význam pojmu, vysvětlení, význam


Pojem Cirhóza jater je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Cirhóza jater v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Cirhóza jater ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Cirhóza jater na Google.cz

Vyhledat slovo Cirhóza jater ve Wikislovníku

Hledat heslo Cirhóza jater ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Cirhóza jater ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Cirhóza jater ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Cirhóza jater například v Microsoft Bing, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Cirhóza jater? resp. co znamená slovo Cirhóza jater? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Cirhóza jater, odpověď na dotaz co je to Cirhóza jater?. Víte např. kdo to je Exekutor? Znáte a víte kdo je Roman Zach? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nemoce. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?