Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koncese. Co znamená odborný pojem Koncese z kategorie Právo?

Co je to Koncese? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Koncese?

Koncese je obecně označení pro oprávnění provozovat nějakou činnost na území státu. Pojem se používá i pro užívání nebo provozování objektu či přístroje, provádění různých činností nebo poskytování služeb v určité oblasti.
V právu je koncese povolení provozovat živnost. Státní povolení je potřeba u živností uvedených v živnostenském zákoně, živnosti bez koncese jsou pouze ohlašované. Existuje i územní koncese, což je ústupek slabšího státu před silnějším, jedná se o odstoupení části území.


Co je to Koncese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koncese. Co znamená odborný pojem Koncese z kategorie Právo?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Koncese patří do sekce Právo

Klíčová slova: přesný výraz, heslo, informace, termín, odborný výraz, formulace, význam pojmu, pojem, vysvětlení, synonymum, definice pojmu, Koncese, význam, Právo, wiki, co to je, význam slova, terminus technicus


Pojem Koncese je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Koncese? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Koncese (lat. concessio, dovolení, připuštění, ústupek) obecně označuje subjektivní právo, výsadu či oprávnění k provozu nějaké činnosti na určitém území, nejčastěji na území nějakého státu, např. jde o výsadu pro cizince k provozování nějakých služeb na území cizího státu. Může se jednat i o povolení k provozu či užívání nějakého objektu (nemovité věci, stroje, infrastruktury apod.) na nějakém území. Jako metafora se slovo koncese užívalo i pro toto území samé.

Další zdroje informací

Zkusit najít termín Koncese ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Koncese ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Koncese ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Koncese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Koncese na Google.cz

Hledat výraz Koncese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Koncese například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Koncese? resp. co vlastně znamená slovo Koncese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koncese, odpověď na dotaz co je to Koncese?. Víte např. kdo to je Edvard Beneš? Znáte a víte kdo je Jan Cemper? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.