Co je to?
Odborný výraz, definice slova Koncese. Co znamená pojem Koncese z kategorie Právo?

Co je Koncese? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Koncese?

Koncese je obecně označení pro oprávnění provozovat nějakou činnost na území státu. Pojem se používá i pro užívání nebo provozování objektu či přístroje, provádění různých činností nebo poskytování služeb v určité oblasti.
V právu je koncese povolení provozovat živnost. Státní povolení je potřeba u živností uvedených v živnostenském zákoně, živnosti bez koncese jsou pouze ohlašované. Existuje i územní koncese, což je ústupek slabšího státu před silnějším, jedná se o odstoupení části území.


Co je to Koncese? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Koncese. Co znamená pojem Koncese z kategorie Právo?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text vytvořen pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi přáteli na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Koncese se nachází v sekci právo

Klíčová slova: odborný výraz, právo, popis, termín, heslo, synonymum, význam slova, Koncese, definice, informace, co je to Koncese?, význam, slovo, definice pojmu, význam pojmu, co to je, právo, co znamená


Pojem Koncese je v kategorii právo, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Koncese píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koncese (lat. concessio, dovolení, připuštění, ústupek) obecně označuje subjektivní právo, výsadu či oprávnění k provozu nějaké činnosti na určitém území, nejčastěji na území nějakého státu, např. jde o výsadu pro cizince k provozování nějakých služeb na území cizího státu. Může se jednat i o povolení k provozu či užívání nějakého objektu (nemovité věci, stroje, infrastruktury apod.) na nějakém území. Jako metafora se slovo koncese užívalo i pro toto území samé.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit najít pojem Koncese ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Koncese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Koncese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koncese ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Koncese ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Koncese na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Koncese například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Koncese? resp. co označuje slovo Koncese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koncese, odpověď na dotaz co je to Koncese?. Víte např. kdo to je Pavel Trávníček? Znáte a víte kdo je Filip Topol? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste najít odborný termín i v jiné sekci než v právo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.