Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koncese. Co znamená odborný pojem Koncese z kategorie Právo?

Co je to Koncese? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Koncese?

Koncese je obecně označení pro oprávnění provozovat nějakou činnost na území státu. Pojem se používá i pro užívání nebo provozování objektu či přístroje, provádění různých činností nebo poskytování služeb v určité oblasti.
V právu je koncese povolení provozovat živnost. Státní povolení je potřeba u živností uvedených v živnostenském zákoně, živnosti bez koncese jsou pouze ohlašované. Existuje i územní koncese, což je ústupek slabšího státu před silnějším, jedná se o odstoupení části území.


Co je to Koncese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koncese. Co znamená odborný pojem Koncese z kategorie Právo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Koncese se nachází v sekci Právo

Klíčová slova: co to je, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví, pojem, význam, lexikon, termín, názvosloví, význam slova, synonymum, wiki, co je to Koncese?, co znamená, slovník, Právo, slovo, Právo


Pojem Koncese je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koncese? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koncese (lat. concessio, dovolení, připuštění, ústupek) obecně označuje subjektivní právo, výsadu či oprávnění k provozu nějaké činnosti na určitém území, nejčastěji na území nějakého státu, např. jde o výsadu pro cizince k provozování nějakých služeb na území cizího státu. Může se jednat i o povolení k provozu či užívání nějakého objektu (nemovité věci, stroje, infrastruktury apod.) na nějakém území. Jako metafora se slovo koncese užívalo i pro toto území samé.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít termín Koncese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Koncese ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koncese ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Koncese ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Koncese ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koncese ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Koncese například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Koncese? resp. co přesně znamená slovo Koncese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koncese, odpověď na dotaz co je to Koncese?. Víte např. kdo to je Felčar? Znáte a víte kdo je Karel Roden? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Právo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.