Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koncese. Co znamená odborný pojem Koncese z kategorie Právo?

Co je to Koncese? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Koncese?

Koncese je obecně označení pro oprávnění provozovat nějakou činnost na území státu. Pojem se používá i pro užívání nebo provozování objektu či přístroje, provádění různých činností nebo poskytování služeb v určité oblasti.
V právu je koncese povolení provozovat živnost. Státní povolení je potřeba u živností uvedených v živnostenském zákoně, živnosti bez koncese jsou pouze ohlašované. Existuje i územní koncese, což je ústupek slabšího státu před silnějším, jedná se o odstoupení části území.


Co je to Koncese? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koncese. Co znamená odborný pojem Koncese z kategorie Právo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Koncese? Potom se o definici podělte s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Koncese se nachází v kategorii Právo

Klíčová slova: odborný výraz, heslo, formulace, terminus technicus, lexikon, wiki, synonymum, přesný výraz, termín, Právo, definice pojmu, co je to Koncese?, význam slova, slovník, terminologie, slovo, význam, význam pojmu


Pojem Koncese je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Koncese? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koncese (lat. concessio, dovolení, připuštění, ústupek) obecně označuje subjektivní právo, výsadu či oprávnění k provozu nějaké činnosti na určitém území, nejčastěji na území nějakého státu, např. jde o výsadu pro cizince k provozování nějakých služeb na území cizího státu. Může se jednat i o povolení k provozu či užívání nějakého objektu (nemovité věci, stroje, infrastruktury apod.) na nějakém území. Jako metafora se slovo koncese užívalo i pro toto území samé.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koncese ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Koncese ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Koncese ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Koncese ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Koncese ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Koncese na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Koncese například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Koncese? resp. jaký je přesný význam slova Koncese? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koncese, odpověď na dotaz co je to Koncese?. Víte např. kdo to je Pozér? Znáte a víte kdo je Jan Cemper? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Právo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Zajímáte se o auta? Pak pro určitě znáte zkratku SUV, TSI nebo TDI. Pokud je neznáte, podívejte se na spřátelený web který obsahuje tisíc nejrůznějších zkratek.