Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aloha. Co znamená odborný pojem Aloha z kategorie Cestování?

Co je to Aloha? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aloha?

Aloha je havajské slovo, které se používá ve významu mír, láska, cit, ahoj a další. Na Havaji se velmi často využívá právě jako pozdrav a k základnímu slovu se připojují další výrazy, které se řídí denní dobou, ve které je pozdrav pronášen. Aloha je možno říci jak při shledání, tak při loučení.
Samotná Havaj někdy bývá nazývána státem Aloha. Slovo pochází z polynéských jazyků, a často se předpokládá, že je složeno ze slova alo a slova ha, kdy alo vyjadřuje sdílení, tvář či blízkost a ha podstatu samého života. To však nebylo vědecky prokázáno.


Co je to Aloha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aloha. Co znamená odborný pojem Aloha z kategorie Cestování?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Aloha s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Aloha patří do kategorie Cestování

Klíčová slova: lexikon, synonymum, význam slova, terminologie, co znamená, formulace, co je to Aloha?, pojem, vysvětlení, odborné názvosloví, přesný výraz, názvosloví, popis, definice pojmu, Cestování, co to je, termín, slovo


Pojem Aloha je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Aloha?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aloha vyjadřuje v havajštině slova cit, láska, mír, soucit, slitování, ahoj, a na shledanou. Je používáno převážně na Havaji jako pozdrav znamenající ahoj (při shledání i loučení). Vyskytuje se v různých formách, které jsou závislé na době zdravení: „Aloha kakahiaka“ je fráze pro „dobré ráno“. „Aloha ʻauinalā“ je fráze pro „dobré odpoledne“. „Aloha ahiahi“ je fráze pro „dobrý večer“. „Aloha kākou“ je běžnou podobou pro „buďte vítáni“.
Mahalo je příbuzný termín používaný jako „děkuji“.
„ʻAʻole pilikia“ je havajský termín pro „není za co“ nebo „v pořádku“.
Je také přezdívkou pro Havaj, které se říká „stát Aloha“.

Jiné informační zdroje o pojmu Aloha

Hledat pojem Aloha ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Aloha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Aloha ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Aloha ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aloha ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Aloha na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Aloha například ve ruském vyhledávači Yandex, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Aloha? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Aloha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aloha, odpověď na dotaz co je to Aloha?. Víte např. kdo to je Ivo Valenta? Znáte a víte kdo je Jiří Čunek? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Cestování). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..