Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aloha. Co znamená odborný pojem Aloha z kategorie Cestování?

Co je to Aloha? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aloha?

Aloha je havajské slovo, které se používá ve významu mír, láska, cit, ahoj a další. Na Havaji se velmi často využívá právě jako pozdrav a k základnímu slovu se připojují další výrazy, které se řídí denní dobou, ve které je pozdrav pronášen. Aloha je možno říci jak při shledání, tak při loučení.
Samotná Havaj někdy bývá nazývána státem Aloha. Slovo pochází z polynéských jazyků, a často se předpokládá, že je složeno ze slova alo a slova ha, kdy alo vyjadřuje sdílení, tvář či blízkost a ha podstatu samého života. To však nebylo vědecky prokázáno.


Co je to Aloha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aloha. Co znamená odborný pojem Aloha z kategorie Cestování?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Aloha? Pak se o tuto stránku podělte s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aloha je v kategorii Cestování

Klíčová slova: formulace, definice pojmu, co je to Aloha?, Cestování, přesný význam, význam pojmu, lexikon, Aloha, význam, přesný výraz, význam slova, synonymum, wiki, co znamená, co to je, terminus technicus, terminologie, Cestování


Pojem Aloha je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Aloha píše následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aloha vyjadřuje v havajštině slova cit, láska, mír, soucit, slitování, ahoj, a na shledanou. Je používáno převážně na Havaji jako pozdrav znamenající ahoj (při shledání i loučení). Vyskytuje se v různých formách, které jsou závislé na době zdravení: „Aloha kakahiaka“ je fráze pro „dobré ráno“. „Aloha ʻauinalā“ je fráze pro „dobré odpoledne“. „Aloha ahiahi“ je fráze pro „dobrý večer“. „Aloha kākou“ je běžnou podobou pro „buďte vítáni“.
Mahalo je příbuzný termín používaný jako „děkuji“.
„ʻAʻole pilikia“ je havajský termín pro „není za co“ nebo „v pořádku“.
Je také přezdívkou pro Havaj, které se říká „stát Aloha“.

Aloha na pláži

Slovo aloha sestavené že škeblí na písčité pláži. Autor: bibianagonzalez, zdroj: Pixabay
Slovo aloha sestavené že škeblí na písčité pláži. Autor: bibianagonzalez, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Vyhledat termín Aloha ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aloha ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Aloha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aloha ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Aloha ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Aloha na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Aloha například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Aloha? resp. co přesně označuje termín Aloha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aloha, odpověď na dotaz co je to Aloha?. Víte např. kdo to je Martin Bursík? Znáte a víte kdo je Natalia Oreiro? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Aloha hledat i v jiných kategoriích (než Cestování) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..