Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aloha. Co znamená pojem Aloha z kategorie Cestování?

Co je Aloha?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Aloha?

Aloha je havajské slovo, které se používá ve významu mír, láska, cit, ahoj a další. Na Havaji se velmi často využívá právě jako pozdrav a k základnímu slovu se připojují další výrazy, které se řídí denní dobou, ve které je pozdrav pronášen. Aloha je možno říci jak při shledání, tak při loučení.
Samotná Havaj někdy bývá nazývána státem Aloha. Slovo pochází z polynéských jazyků, a často se předpokládá, že je složeno ze slova alo a slova ha, kdy alo vyjadřuje sdílení, tvář či blízkost a ha podstatu samého života. To však nebylo vědecky prokázáno.


Co je to Aloha? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aloha. Co znamená pojem Aloha z kategorie Cestování?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s dalšími osobami na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz Aloha se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: informace, co je to Aloha?, přesný význam, lexikon, co znamená, terminus technicus, cestování, terminologie, wiki, formulace, vysvětlení, Aloha, význam slova, cestování, význam pojmu, definice pojmu, odborný výraz, pojem


Pojem Aloha je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co označuje termín Aloha? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aloha vyjadřuje v havajštině slova cit, láska, mír, soucit, slitování, ahoj, a na shledanou. Je používáno převážně na Havaji jako pozdrav znamenající ahoj (při shledání i loučení). Vyskytuje se v různých formách, které jsou závislé na době zdravení: „Aloha kakahiaka“ je fráze pro „dobré ráno“. „Aloha ʻauinalā“ je fráze pro „dobré odpoledne“. „Aloha ahiahi“ je fráze pro „dobrý večer“. „Aloha kākou“ je běžnou podobou pro „buďte vítáni“.
Mahalo je příbuzný termín používaný jako „děkuji“.
„ʻAʻole pilikia“ je havajský termín pro „není za co“ nebo „v pořádku“.
Je také přezdívkou pro Havaj, které se říká „stát Aloha“.

Aloha na pláži

Slovo aloha sestavené že škeblí na písčité pláži. Autor: bibianagonzalez, zdroj: Pixabay
Slovo aloha sestavené že škeblí na písčité pláži. Autor: bibianagonzalez, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Aloha doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít slovo Aloha ve Wikizdrojích

Najít výraz Aloha ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Aloha ve vyhledávači Yahoo

Hledat frázi Aloha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aloha ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat frázi Aloha ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aloha například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Nyní už nejspíš víte co znamená slovo Aloha? resp. jaký je přesný význam slova Aloha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aloha, odpověď na dotaz co je to Aloha?. Víte např. kdo to je Petr Spálený? Znáte a víte kdo je Taxikář? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Aloha v jiné sekci než cestování. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie cestování, letadlo, aloha, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..