Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Aloha. Co znamená pojem Aloha z kategorie Cestování?

Co je Aloha? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Aloha?

Aloha je havajské slovo, které se používá ve významu mír, láska, cit, ahoj a další. Na Havaji se velmi často využívá právě jako pozdrav a k základnímu slovu se připojují další výrazy, které se řídí denní dobou, ve které je pozdrav pronášen. Aloha je možno říci jak při shledání, tak při loučení.
Samotná Havaj někdy bývá nazývána státem Aloha. Slovo pochází z polynéských jazyků, a často se předpokládá, že je složeno ze slova alo a slova ha, kdy alo vyjadřuje sdílení, tvář či blízkost a ha podstatu samého života. To však nebylo vědecky prokázáno.


Co je to Aloha? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Aloha. Co znamená pojem Aloha z kategorie Cestování?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text vytvořen pro Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Aloha? Potom se o definici podělte s ostatními prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Aloha se nachází v kategorii cestování

Klíčová slova: heslo, odborné názvosloví, přesný význam, pojem, odborný výraz, názvosloví, popis, význam pojmu, přesný výraz, význam slova, termín, vysvětlení, co je to Aloha?, formulace, lexikon, synonymum, informace, Aloha


Pojem Aloha je v kategorii cestování, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Aloha?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Aloha vyjadřuje v havajštině slova cit, láska, mír, soucit, slitování, ahoj, a na shledanou. Je používáno převážně na Havaji jako pozdrav znamenající ahoj (při shledání i loučení). Vyskytuje se v různých formách, které jsou závislé na době zdravení: „Aloha kakahiaka“ je fráze pro „dobré ráno“. „Aloha ʻauinalā“ je fráze pro „dobré odpoledne“. „Aloha ahiahi“ je fráze pro „dobrý večer“. „Aloha kākou“ je běžnou podobou pro „buďte vítáni“.
Mahalo je příbuzný termín používaný jako „děkuji“.
„ʻAʻole pilikia“ je havajský termín pro „není za co“ nebo „v pořádku“.
Je také přezdívkou pro Havaj, které se říká „stát Aloha“.

Aloha na pláži

Slovo aloha sestavené že škeblí na písčité pláži. Autor: bibianagonzalez, zdroj: Pixabay
Slovo aloha sestavené že škeblí na písčité pláži. Autor: bibianagonzalez, zdroj: Pixabay


Internetové odkazy na vyhledávače

Najít heslo Aloha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Aloha ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Aloha na Google.cz

Vyhledat výraz Aloha ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Aloha ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aloha ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Aloha například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Aloha? resp. co znamená slovo Aloha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aloha, odpověď na dotaz co je to Aloha?. Víte např. kdo to je Karel Poláček? Znáte a víte kdo je Technical writer? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci cestování. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..