Co je to?
Výraz, termín, definice slova Aloha. Co znamená odborný pojem Aloha z kategorie Cestování?

Co je to Aloha? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Aloha?

Aloha je havajské slovo, které se používá ve významu mír, láska, cit, ahoj a další. Na Havaji se velmi často využívá právě jako pozdrav a k základnímu slovu se připojují další výrazy, které se řídí denní dobou, ve které je pozdrav pronášen. Aloha je možno říci jak při shledání, tak při loučení.
Samotná Havaj někdy bývá nazývána státem Aloha. Slovo pochází z polynéských jazyků, a často se předpokládá, že je složeno ze slova alo a slova ha, kdy alo vyjadřuje sdílení, tvář či blízkost a ha podstatu samého života. To však nebylo vědecky prokázáno.


Co je to Aloha? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Aloha. Co znamená odborný pojem Aloha z kategorie Cestování?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Aloha se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Aloha se nachází v kategorii Cestování

Klíčová slova: heslo, informace, synonymum, co to je, popis, význam pojmu, Cestování, Aloha, slovník, slovo, odborný výraz, formulace, názvosloví, pojem, vysvětlení, význam, wiki, definice pojmu


Pojem Aloha je v kategorii Cestování, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Aloha?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Aloha vyjadřuje v havajštině slova cit, láska, mír, soucit, slitování, ahoj, a na shledanou. Je používáno převážně na Havaji jako pozdrav znamenající ahoj (při shledání i loučení). Vyskytuje se v různých formách, které jsou závislé na době zdravení: „Aloha kakahiaka“ je fráze pro „dobré ráno“. „Aloha ʻauinalā“ je fráze pro „dobré odpoledne“. „Aloha ahiahi“ je fráze pro „dobrý večer“. „Aloha kākou“ je běžnou podobou pro „buďte vítáni“.
Mahalo je příbuzný termín používaný jako „děkuji“.
„ʻAʻole pilikia“ je havajský termín pro „není za co“ nebo „v pořádku“.
Je také přezdívkou pro Havaj, které se říká „stát Aloha“.

Pro další informace o termínu Aloha zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Aloha ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Aloha ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Aloha ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Aloha na Google.cz

Hledat slovo Aloha ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Aloha ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Aloha například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Aloha? resp. co znamená Aloha? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Aloha, odpověď na dotaz co je to Aloha?. Víte např. kdo to je Slizoun? Znáte a víte kdo je Jiří Čunek? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Cestování). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Máte chvilinku času? Pokud je vaše odpověď kladná tak se podívejte na partnerskou stránku plnou tapet plochu počítače. Nejoblínější tapety jsou krajina, blesky a jezero..